18 квітня – Міжнародний день пам’яток історії та культури!

МузейКультурна спадщина є важливим складником історичної пам’яті будь-якої нації. Музеї різного профілю, музейні кімнати, археологічні зібрання і колекції, пам’ятники, меморіальні дошки – своєрідні символи певної історичної доби, які нагадують про минувшину, героїчні і трагічні події, уособлюють велич духу людини, не дають згаснути історичній пам’яті. Є такі хранителі історії і у Новій Каховці. Загалом це 35 пам’ятних об’єктів. А розпочалося все у 1951 році, коли при забудові прибережних кварталів були знайдені останки 7 радянських воїнів. Вони були поховані на старому міському кладовищі, тоді і зведено було перший в місті пам’ятник. На центральній площі, перед міським Палацом культури, було знайдено останки воїна на прізвище Федорчук, який був родом з Херсона. «Може від самого Сталінграда долав воїн спротив ворога і тисячі кілометрів фронтових доріг, дійшов до Дніпра і майже до рідного дому – і тут загинув», – розповідає директор музею історії Нової Каховки В.Лозовий. Пропонуємо вам його розповідь про пам’ятні об’єкти Нової Каховки (запис).
Одним з перших в Новій Каховці споруджено монумент «Героям Громадянської і Великої Вітчизняної воєн від молоді будівництва Каховської ГЕС», на пагорбі біля пристані (автор проекту – тодішній архітектор Юрій Насєдкін) – 1957 рік. Тоді ж, у 1957 році, біля греблі Каховської ГЕС, споруджено обеліск, що символізує правий край Каховського плацдарму (автор Ю.Насєдкін). У 1983 році обеліск було перенесено в паркову зону поблизу готелю «Нова Каховка».
У листопаді 1967 року на пагорбі Північно-Кримського каналу відкрито пам’ятник героям Громадянської війни ( автор проекту – Макар Кіндратович Вронський – народний художник України, професор кафедри скульптури Київського художнього інституту; скульптор – Олексій Федорович Канаєв – Герой Радянського Союзу, фронтовик – авіатор, на рахунку якого 120 бойових вильотів та 5 збитих ворожих літаків.
В центрі Дніпрян встановлено бюст П.А.Солодухіну – командиру 15-ї Інзенської дивізії, який загинув у 1920 році в бою біля с. Корсунка.
Найбільше пам’яток на території Новокаховської міської ради присвячені періоду Другої Світової війни. Автором міського Парку Слави і площі Сільських будівельників з монументом 33-ій стрілецькій дивізії був талановитий тодішній головний архітектор міста, фронтовик Юрій Вікторович Равич – Почесний громадянин Нової Каховки.
При звільненні території, де нині розташована Нова Каховка, у перших числах листопада 1943 року загинули більше 200 воїнів. Могили і пам’ятники загиблим є у с.Корсунка – поховані 18 воїнів, селищі Дніпряни – поховані підпільники організації «Малий Бритий Яр», с. Обривка – пам’ятник 50-ти загиблим односельчанам, с.Плодовому – пам’ятник на місці загибелі трьох воїнів, с.Піщане – пам’ятник двом пілотам авіації Чорноморського флоту, за Корсункою – пам’ятник мінометникам. Споруджено меморіал Слави та встановлено пам’ятники у Таврійську і с. Східне.
У Новій Каховці працюють 13 музеїв та музейних кімнат.

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.