Краще працювати сезонно, ніж не працювати взагалі.

64_big21 квітня у Новій Каховці на площі перед кінотеатром «Юність» відбувся Міжрайонний ярмарок сезонних вакансій. Для проведення ярмарку Нову Каховку обрано не випадково. Як зазначили в обласному центрі зайнятості, саме Нова Каховка є перлиною області і її географічним центром, містом, через яке пролягають зручні транспортні шляхи і до якого в пошуку роботи тягнуться мешканці всієї області. Саме тому вже близько десяти років у нашому місті проводяться обласні профорієнтаційні заходи для молоді. Міжрайонний обласний ярмарок сезонних вакансій відбувся вперше. У пошуку сезонних працівників на ярмарок прибули роботодавці зі Скадовського, Генічеського, Голопристанського і Каховського районів, а також Нової Каховки і Херсона. Учасниками ярмарку також стали Херсонський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, Новокаховський професійний електротехнічний ліцей, ПТУ №14 і НК вище професійне училище, майстри ремесел та виробів народних промислів, представники міського військкомату, УПСЗН, психологи обласного тренінгового центру «Вектор розвитку». В пошуку роботи на ярмарку побували безробітні, демобілізовані і переселенці, які зареєстровані у десяти міськрайонних та двох міських центрах зайнятості. Успіхів у пошуку працівників та працевлаштуванні присутнім побажали перший заступник голови Херсонської ОДА Валентина Січова, директор Обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов, міський голова Нової Каховки В.Коваленко. Зайнятість населення – важлива річ як для влади, так і для громади, зазначила,звертаючись до присутніх на ярмарку, Валентина Січова.

Херсонщина себе позиціонує як аграрно-туристичний регіон. А з цим пов’язаний сезонний характер робіт. Ініціативні і креативні працівники обласного центру зайнятості на чолі з Євгеном Єрашовим, враховуючи це, підготували ярмарок сезонних вакансій. Успіх держави, її майбутнє залежить від турботи про людину, яка має розумну голову і роботящі руки і бажає працювати. Ось це і є головна національна ідея, зазначив, звертаючись до присутніх на ярмарку, міський голова В.Коваленко.

В попередні роки у Новій Каховці проводились успішні профорієнтаційні заходи для молоді. І є всі підстави, щоб і перший Міжрайонний ярмарок сезонних вакансій став успішним, допоміг і роботодавцям, і безробітним. В цьому переконаний директор обласного Центру зайнятості Євгеній Єрашов.

Про учасників Міжрайонного ярмарку сезонних вакансій розповіла начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Обласного центру зайнятості Наталія Португальська.

Наталія Португальська повідомила, що ситуація з рівнем безробіття на Херсонщині доволі складна. Зменшується кількість вакансій на постійне працевлаштування, тому важливим завданням для обласного центру зайнятості є формування банку сезонних робіт. Адже краще працювати сезонно, ніж не працювати взагалі, зазначила Наталія Португальська . Тому перед початком кожного сезону обласним центром зайнятості формується банк сезонної потреби, проводиться робота з роботодавцями області, органами місцевої влади, агропромисловим управлінням та управлінням туризму. Щороку вимоги роботодавців до рівня підготовки працівників зростають. Особливо це стосується персоналу, який працюватиме у закладах відпочинку. До початку сезону у центрі зайнятості готують кваліфікованих кухарів, покоївок, барменів, плодоовочівників, робітників фермерського господарства, трактористів. Увага приділяється не лише вимогам роботодавця, але й соціальному захисту робітника. Наталія Португальська запевнила: всі роботодавці, що звертаються до служби зайнятості, використовують легальну працю, деякі роботодавці забезпечують працівників з інших міст і районів житлом і харчуванням, а також організовують транспортне перевезення до місця роботи. Щомісяця, а в деяких господарствах – щотижня працівники отримують стабільну заробітну плату, а крім того – і додаткове фінансове заохочення в разі успішної роботи. Заробітна плата – не нижче мінімальної. І щороку вона зростає. За словами Наталії Португальської, в цьому році обласний банк потреби в сезонних працівниках налічує близько 5 тис робочих місць. Середня заробітна плата в цьому році пропонується на рівні від 2,5 до 3 тис грн..
Найбільш актуальним пошук роботи сьогодні є для учасників АТО, зазначили представники міського УПСЗН. Тож в першу чергу для них управлінням було підготовлено і розповсюджувалася друкована інформація про соціальний захист учасників бойових дій та адреси і телефони організацій, які можуть надати їм допомогу в пошуку роботи і вирішенні інших життєво важливих питань. Представники міського військкомату пропонували військову службу за контрактом . Представники обласного центру зайнятості консультували з питань професійного навчання безробітних і допомоги у підборі вакансій. Зокрема, ось що потрібно робити випускникам, які бажають знайти роботу після закінчення технікуму або інституту. Сезонних працівників до себе на роботу активно запрошували представники фермерських господарств Голопристанського району. Роботу активно пропонували і заклади відпочинку та оздоровчі заклади Скадовського району, яким з травня по вересень потрібні покоївки, кухарі, двірники. Їм пропонують житло і харчування, офіційне працевлаштування і стабільну заробітну плату. І все це – на березі Чорного моря. Були пропозиції і з Генічеська. Оздоровчий комплекс «Енергія» розрахований на 400 чоловік, дитячий оздоровчий табір «Орлятко» на 560 дітей. Для цих закладів нині є багато вакансій на сезонну роботу – потрібні покоївки, озеленювачі, кухонні працівники, кухарі, різноробочі, медсестри. Популярним на ярмарку був скадовський дитячий оздоровчий табір «Дельфін» – до його представників протягом першої години ярмарку звернулися близько 20 претендентів на сезонні вакансії, переважно жінки. Тут потрібні покоївки, офіціанти, кухонні робітники – без вікових обмежень, головна вимога до претендентів – відповідальність. Шукали сезонних працівників на ярмарку і ново каховські підприємства. До речі, одразу на ярмарку роботою на підприємстві поцікавилися робітники з Лепетихи, які працювали тут і в попередні роки. Тож домовились про продовження співпраці. Перша бригада вже приступить до роботи у травні. Підприємство «Енерджі продакт» на ярмарку пропонувало вакансію водія навантажувача. Виявилося, що такого спеціаліста знайти нелегко – повинен мати особливі навички. А працювати з квітня по жовтень. Сезонні роботи пропонували сільськогосподарські підприємства, ресторани та продуктові магазини, підприємства, фермерські господарства, заклади оздоровлення та відпочинку – з Голопристанського, Скадовського, Каховського, Генічеського районів, Нової Каховки та Херсона. Пропозиції роботодавців викликали зацікавленість. Тож є надія, що ярмарок задовольнив і тих, хто пропонував роботу, і тих, хто її шукав.

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.