Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає Полин?

144726 квітня новокаховчани відзначили 30-ті роковини Чорнобильської трагедії. Біля пам’ятника на пр.. Перемоги, встановленого в пам’ять загиблих від Чорнобильського лизха, в цей день зібралися члени міської організації «Союз Чорнобиль» на чолі з головою організації Сергієм Міхасюком, представники міської влади, керівники підприємств та організацій, студентська молодь, мешканці міста. Разом пригадали події далекої квітневої ночі 1986 року. І людей, які були першими у цьому смертельному протистоянні людини і вражаючої атомної безодні. Кожне слово ведучих відгукувалося у серці болем.

Чорнобильське лихо стало суворим випробуванням для України. Подолати його, як і інші не менш тяжкі випробування, які посилає доля українцям, можливо лише згуртувавшись і підтримуючи один одного у біді. А тих, хто захистив наше життя ціною власного, слід пам’ятати і шанувати. Про це, звертаючись до учасників мітингу, говорив міський голова В.Коваленко.

Чорнобиль схопив у смертельні обійми 786 населених пунктів України, Білорусії та Росії – у Київській, Житомирській, Чернігівській, Брянській, Могильовській, Гомельській областях. Радіацією було вражено понад 8 млн 400 тис чоловік. Нині в Новій Каховці мешкає 62 інваліда-ліквідатора, які неодноразово були в зоні Чорнобильської аварії. Шкода, що через 30 років на проблеми чорнобильців держава все менше звертає уваги. На рівні Нової Каховки чорнобильці крім пільг, отримують медичну і грошову допомогу від міського бюджету. Одній з родин загиблого ліквідатора було надано житло. Про це нагадав присутнім на мітингу голова міської організації «Союз Чорнобиль» Сергій Міхасюк.

Чорнобильська трагедія закарбована болючими рядками і вражаючими кадрами у піснях і кінофільмах, у прозі та поезії. Деякі з цим поезій лунали і під час мітингу. Пропонуємо вам їх послухати.

Ті, хто рятував нас від Чорнобильського лиха, добре знали, що наражають себе на смертельну небезпеку. Але вони йшли – заради того, щоб врятувати інших. Пам’ять про них і молитва за них – найкраща шана їх мужності. Про це говорив на мітингу секретар Новокаховської єпархії, протоієрей Миколай.

До пам’ятника чорнобильцям вінок та живі квіти поклали представники ново каховської молоді, міський голова В.Коваленко і голова міської організації «Союз Чорнобиль» Сергій Міхасюк, ліквідатори і вдови, представники міської влади, керівники підприємств та організацій, студенти і мешканці міста.

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.