Тепло Великоднього свята від школярів – українським бійцям!

pc170039Новокаховчанин, підприємець Олег Володимирович Мішутін довго не погоджувався розповідати про свою волонтерську справу, бо вважає себе звичайною людиною, яка не байдужа до подальшої долі України і до долі бійців, які нині захищають її цілісність і спокій на сході. А розпочиналася його волонтерська діяльність так: спочатку Олега Мішутіна попросили допомогти і відвезти бійцям в зону АТО необхідну техніку. Довго не роздумуючи, він поїхав – і зрозумів: потрібно їхати ще раз. Бо вони чекають. Розповідає Олег Мішутін.

Першу поїздку на власному транспорті волонтер здійснив у червні 2015 року. Відвідав Трьохізбенку, Новий Айдар і Станицю Луганську. Спочатку поїздки здійснювали щомісяця. Коли почалися морози, допомогу – запчастини, теплий одяг – відправляли поштою. З настанням теплої погоди поїздки відновили. Постійно підтримували з бійцями телефонний зв’язок, щоб знати, яка саме допомога їм потрібна. Готуючись до Великодніх свят, не переставали думати про те, як важко бійцям там, на передовій, під дощем, далеко від рідних, під обстрілами і щохвилинним ризиком для життя. Волонтер зізнається: ніколи не зміг би відчути справжній смак свята Великодня, якби спочатку не привітав з ним бійців, що захищають нас. Олег Мішутін та його друзі розуміли: завітати до воїнів потрібно обов’язково, щоб і вони відчули тепло домашнього вогнища і смак справжнього свята. «Планували поїздку після Великодня. Але за ініціативи міського голови В.Коваленка і депутатів міської ради від БПП «Солідарність» вирішили підготувати Великодній кошик від Нової Каховки і передати його бійцям напередодні свят», – розповів Олег Мішутін. Він зізнається: не очікував, що на участь в цій акції так активно відгукнуться діти. Вони з таким задоволенням прикрашали паски, з такою любов’ю малювали малюнки бійцям і робили сувеніри та обереги, що сліз захоплення не стримували навіть чоловіки. Говорить Олег Мішутін.

До Великодніх гостинців свою частину додали і депутати міської ради на чолі з Сергієм Хоменком – придбали м’ясні продукти, взуття, необхідні військовим прилади. Але як зізнається Олег Мішутін, найбільше військові раділи дитячим малюнкам і сувенірам, виготовленим дитячими руками. Бійці одразу розбирають їх і увесь час зберігають у внутрішніх кишенях, біля серця. Говорить Олег Мішутін.

Волонтер розповів, що поступово поліпшується  ставлення місцевого населення до українських бійців. Вже не боячись, вони виходять обабіч доріг і зустрічають колони українських бійців.  Зникає недовіра і зростає повага до української армії.  А Пасхальні подарунки від новокаховських педагогів та учнів волонтери передали бійцям спецпідрозділу, бригадам, що розташовані під Щастям і Трьохізбенкою, бійцям на блокпостах, місії спостереження, яка працює з ОБСЄ. У попередні поїздки передали солодкі подарунки для дітей школи-інтернату в Новому Айдарі. Діти просили шоколад, і волонтери зробили все можливе, щоб здійснити їх бажання.

Олег Мішутін розповів: у зруйновані населені пункти з України через Червоний Хрест завозять будівельні матеріали для відновлення пошкоджених будинків. Але майже одразу саме ці будинки обстрілюються з протилежного боку Разючі позитивні зміни сталися в сучасній українській армії, це дуже помітно, запевняє волонтер. На передовій – мужні і добре підготовлені контрактники, які будь-що готові захищати Україну. Сувора дисципліна До того ж, нині українська армія добре забезпечується по лінії Міністерства оборони. Волонтер Олег Мішутін при підтримці керівництва міста і депутатів Новокаховської  міської ради планують наступні поїздки – адже бійцям потрібен зв’язок з домівкою, відчуття, що їх підтримують і чекають. Великодня поїздка зігріла українських воїнів теплом люблячих людей, і найбільше волонтер дякує за це директорам всіх шкіл Новокаховської міської ради, педагогам, та найбільше – це школярам. Адже дитяча щирість – це по-справжньому велика сила. Говорить Олег Мішутін.

 

Активну участь у підготовці поїздок із допомогою українським бійцям беруть депутати Новокаховської міської ради С.Хоменко, В.Перетятько, Олександр Афанасьєв. Детальніше про цю роботу розповів депутат міської ради Сергій Хоменко. Керівництво міста, депутати і волонтери вже готують наступні поїздки. Що можливо – будуть відправляти поштою. Але розуміючи, що бійці понад усе чекають на зустріч, волонтери намагатимуться робити такі поїздки якомога частішими. Сергій Хоменко переконаний: головне сьогодні – не ділити українців на своїх і чужих, а кожному робити те, що допоможе розвиватися і місту, і країні, що робитиме нас об’єднаною українською нацією, а нашу державу – сильною і шанованою в світі. Говорить С.Хоменко.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.