День Перемоги – Історії нашої дата!

9.05 (1)_598x44971-у річницю Великої Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні відзначили мешканці Новокаховської міської ради 9 травня. Центром проведення одного з найулюбленіших свят новокаховчан став Дніпровський проспект і центральна площа міста. Саме сюди цього мирного травневого ранку під звуки урочистих маршів і пісень Перемоги від стадіону «Енергія» вирушила святкова колона мешканців міста. Як і годиться, свято розпочав марш-парад учасників бойових дій. Свято Перемоги відкрили воїни різних поколінь – учасник бойових дій в Афганістані Сергій Грудницький, підполковник у відставці, учасник бойових дій в роки Другої Світової війни, учасник звільнення України Степан Тимофійович Міненко, голова міської організації ветеранів Афганістану «Пам’ять» Анатолій Галієв, виконуючий обов’язки голови ГО учасників АТО «Біла стріла» Дмитро Марков. Вони увійшли на міську площу під звуки духового оркестру, разом з керівництвом міста, ветеранами війни і тилу, представниками міської ради офіцерів, бійцями військової частини. Школярі вітали їх квітами, а студенти міста кожному з ветеранів прикріпили власноруч виготовлений символ Дня пам’яті і примирення і Дня Перемоги – червоний мак. У святковій колоні Дніпровським проспектом пройшли депутати міської ради, керівники і працівники відділів виконкому, підприємств, організацій та установ, освітяни і медичні працівники, колективи навчальних закладів. В багатьох мешканців міста в руках були портрети рідних, хто воював на фронтах Другої Світової війни і кого нині вже нажаль немає серед живих. А особлива увага і шана в День Перемоги була ветеранам фронту і тилу, які зайняли місця в імпровізованій глядацькій залі по обидва боки від трибуни. Всі покоління новокаховчан, які прийшли на святкування Дня Перемоги, привітав міський голова В.Коваленко. Він закликав громаду міста замислитись над величчю подвигу, над глибиною трагедії, яку пережив український народ в роки війни. А гортаючи сторінки сімейних альбомів, щоразу згадувати своїх рідних захисників і берегти мир і спокій в країні, яку вони захищали. Говорить В.Коваленко.


Від імені міської Ради ветеранів всіх фронтовиків, ветеранів фронту і тилу, привітав підполковник у відставці, учасник бойових дій в роки Другої Світової війни, учасник звільнення України, нагороджений орденом ВВВ і 12-ма медалями, Степан Тимофійович Миненко. Він нагадав нащадкам – до Перемоги шлях був довгим і дуже важким. Заради неї наша країна втратила мільйони воїнів і мирного населення. З 4 млн 700 тис бійців, які пішли на війну в перші місяці, понад 1 млн воїнів не досягли 20-річного віку, отже, не встигли створити сім’ї, народити дітей, відчути життя в усіх його найяскравіших проявах. І це – головна втрата для держави. Степан Тимофійович зазначив, що європейські країни шанують подвиг радянських бійців і з повагою ставляться до пам’ятників і поховань, які є у Німеччині, Болгарії та кожній країні, що зазнала воєнного лиха. Говорить С.Т.Миненко.


Від членів виконкому Новокаховської міської ради, воїнів-афганців та однопартійців новокаховчан з Днем Перемоги привітав заступник голови Херсонської організації ветеранів Афганістану, Кавалер Ордена Червоної Зірки та Ордена Богдана Хмельницького Ш ступеня, полковник у запасі, заступник голови партії «БПП» у Херсонській області, член виконкому Володимир Бєлий. Він побажав ветеранам довгого життя у здоров’ї та мирі, подякував їм за мужність і пообіцяв фронтовикам допомогу від депутатів, членів партії БПП, на кожному окрузі міської ради. Від молоді міста привітання з нагоди Дня Перемоги висловив студент НК Політехнічного коледжу, президент студентської ради, Президентський стипендіат, переможець обласних олімпіад Владислав Разінков. Він запевнив, що для молоді цей день – приклад героїзму і день скорботи за мільйонами воїнів, що полягли на полі бою, висловив подяку всім, хто бився на фронтах, страждав у концтаборах і відновлював міста і села після війни. Від молоді міста Владислав побажав фронтовикам ще багатьох років активного життя, родинного тепла і миру.
Дніпровським проспектом у цей святковий, сонячний травневий день пройшли медичні працівники і педагоги, колективи комунальних підприємств і навчальних закладів, працівники культури і спорту. Від них лунали святкові привітання, а миті радості і сльози суму за загиблими викликали яскраві виступи творчих колективів і навчальних закладів у театралізованому святі. В ньому взяли участь народний ансамбль сучасного танцю «Роксолана», Зразкові ансамблі танцю «Сонечко», «Ручеек» міського Палацу культури. У сонячне небо здійнялися жовті і блакитні кульки з емблемою свята – великою квіткою червоного маку. А потім свої вітання з Днем Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні у вокально-хореографічних композиціях висловили викладачі і студенти агроколеджу, вищого професійного училища, професійного електротехнічного ліцею, політехнічного коледжу. Пропонуємо вам послухати фрагменти вітань.


Так співпало, що саме 9 травня, в День Перемоги, настав час йти служити до лав української армії дев’яти новокаховським юнакам. І цього дня на центральній площі міста громада вітала майбутніх воїнів. Схвильовані, вони вишикувалися перед ветеранами війни і перед сотнями своїх земляків. Військовий комісар міста Костянтин Суліменко оголосив наказ міністра оборони України про весняний призов. По-батьківськи щиро звернувся до призовників міський голова В.Коваленко.


Міський голова вручив юнакам подарунки. Благословив призовників на успішну службу єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет, який побажав їм бути старанними солдатами, але щоб під час служби їм не довелося виконувати бойових завдань. Урочисту подію завершив виступ дитячих хореографічних колективів. А потім відбулося вшанування пам’яті загиблих в роки Другої Світової війни. Від центральної площі під звуки духового оркестру урочиста хода вирушила до Парку Слави: хлопчик з військовою каскою і дівчинка з гвоздиками, військові машини і воїни, що несуть гірлянду Слави. А за ними – керівництво міста, ветерани-фронтовики,партизани і підпільники, солдатські вдови, в’язні концтаборів, учасники бойових дій різних поколінь, студенти, школярі, громада міста. І тут, у парку, за словами поета,«здається, на могилі, оповитій сном, пульсує не вогонь – пульсує серце». Адже тут, у могилах, знайшли спокій останки десятків солдат, які загинули, захищаючи і звільняючи Херсонщину. Ім’я лише одного з них відоме. Вся громада міста в цей водночас радісний і сумний день прийшла, щоб вшанувати їх пам’ять. І пообіцяти біля їх святих могил, що зроблять все, щоб у Новій Каховці був мир. Про це говорив, звертаючись до невідомих полеглих воїнів, міський голова В.Коваленко. Єпископ Філарет нагадав новокаховчанам – так співпало, що 6 травня 1945 року, в день святого Георгія Переможця, відзначалося свято Христового Воскресіння. І саме після нього було підписано Акт про капітуляцію Німеччини, і війна у Європі закінчилася. Хвилиною мовчання новокаховчани вшанували пам’ять загиблих, а потім пролунав ружейний салют, до Вічного Вогню було покладено гірлянду Слави, а до 14 могил загиблих воїнів – вінки пам’яті. Повз Вічний вогонь урочисто пройшли воїни зенітного ракетного дивізіону 208 Херсонської Гвардійської ракетної бригади Нової Каховки. Мешканці міста вкрили підніжжя пам’ятника та могили воїнів живими квітами. На очах багатьох блищали сльози. Задумливо дивилися на Вічний вогонь школярі. Їх дорослий погляд підтверджував – вони розуміють, чому плачуть в цей день ветерани-фронтовики.
Пропонуємо вам фоторепортаж ранкових урочистостей та мітингу пам’яті у парку Слави з нагоди дня Перемоги.

9.05.16-V_598x449
9.05.16-vistup priborki_598x449 9.05_598x449 pokladannya g_598x449 studenti b_598x449 9.05.16-tanetsy,molody_598x449 9.05.16-tanetsy, ukr.prapor_598x449 9.05.16-prizovniki_598x449 9.05.16-po prospektu yde priborka_598x449 9.05.16-marshem yduty soldati_598x449 9.05.16-divo-avto_598x449 9.05.16-avto Peremoga_598x449 9.05 (2)_598x449

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.