НОВОКАХОВСЬКІ УЧИЛИЩА ОТРИМАЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ!

IMG_20160609_090700_586x4409 червня відбулася сесія Новокаховської міської ради. На ній було розглянуто близько 60 питань. Серед найбільш актуальних було і питання фінансування профтехосвіти міста.

Депутатський запит озвучила депутат Діана Іваннікова. Вона повідомила, що до неї звернулися працівники ПТУ з приводу невиплати заробітної плати, а також стипендій студентам. Депутат нагадала, що проблеми з фінансуванням ПТУ виникли внаслідок прийняття Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Зокрема, у ст.. 27 Закону йдеться про забезпечення  до 1 січня 2016 року передачі у встановленому порядку видатків на підготовку робітничих кадрів  у професійно-технічних навчальних закладах на фінансування місцевих бюджетів. За словами Д.Іваннікової, «протягом першого кварталу з міського бюджету були профінансовані ці видатки, але тепер міська влада відмовляється це робити, пояснюючи  це відсутністю коштів у бюджеті міста».

У відповідь на такі заяви міський голова В.Коваленко  нагадав депутатам всі деталі драматичної історії з фінансуванням ПТУ, яка розпочалася у грудні 2015 року. Саме тоді після прийняття Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік», вся країна отримала проблему з утриманням ПТУ. Шкода, що нині претензії з цього приводу пред’являють владі депутати міської ради, які взагалі за бюджет міста не голосували, зазначив В.Коваленко.

Міський голова повідомив: на сьогодні в новокаховських ПТУ навчається 1134 учні – це 14% від загальної кількості учнів всіх училищ області. З них лише 20% – новокаховчани, решта – мешканці сусідніх районів. Однак, намагаючись уникнути проблем з фінансуванням, переглянувши бюджет міста і знявши кошти з інших напрямків, керівництво міста на початку 2016 року виділило з міського бюджету понад 8,5 млн грн. на фінансування ПТУ у першому кварталі. Були виплачені заробітні плати і стипендії педагогам та учням ПТУ Нової Каховки.

Тим часом протягом перших трьох місяців року всі державні структури, які мають відношення до питання фінансування профтехосвіти, мали здійснити моніторинг  і надати необхідну державну фінансову допомогу на утримання професійно-технічних закладів. Це питання розглядалося на державних зустрічах найвищого рівня.

23 січня на З`їзді міських голів у Києві, на якому були присутні Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, міністри та міські голови, В.Коваленко у своєму виступі, звертаючись до Президента України, зазначив, що проблема ПТУ – це не лише кадрова проблема. Це більш драматична ситуація, ніж може здатися на перший погляд. Для багатьох дітей  училище – єдина можливість отримати професію, а позбавлені такої можливості, вони просто підуть на вулицю. Крім того, не секрет, що багато родин навіть живуть за рахунок стипендій, які в училищі отримують їх діти.

Розуміючи це, керівництво Нової Каховки на початку року зняло фінансування з кількох важливих напрямків життєдіяльності міста, щоб профінансувати училища. Ця сума за перший квартал становила 8,5 млн грн.. Однак далі потрібна державна допомога, оскільки лише 20% учнів училищ – новокаховчани, решта – жителі сусідніх районів. Говорить В.Коваленко.

Після багаторазових звернень до керівництва держави, Міністерства і Асоціації міських голів, Херсонщина нарешті отримала фінансову допомогу на утримання училищ. Завдяки сприянню голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва і керівництва Департаменту освіти, міський голова В.Коваленко отримав підтвердження того, що з обласного бюджету надійде фінансова допомога на фінансування училищ в розмірі 3 млн 370 тис грн. – цих коштів має вистачити до 1 липня поточного року. Враховано і те, що учні інших районів, які в новому навчальному році побажають навчатися в новокаховських училищах, мають утримуватися за рахунок коштів від своїх районів.

В.Коваленко нагадав: за рахунок міського бюджету рятують сьогодні не лише училища – мільйонні видатки направлено на потреби  закладів освіти і охорони здоров`я, на забезпечення пільгових перевезень. Говорить В.Коваленко.

Вислухавши виступ міського голови, депутат Валентина Дунда висловила здивування: чому озвучена інформація, яка знімає всі запитання,  не відома працівникам училищ? В.Коваленко зазначив, що всі ці питання детально роз’яснюються під час апаратних нарад, які проходять щомісяця, під час засідань виконавчого комітету. Варто запитати  керівників закладів: чому про почуте вони не інформують працівників своїх колективів? Адже відсутність такої інформації призводить до непорозумінь і конфліктів, які не потрібні місту, зазначив В.Коваленко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.