Конституція – не лише права, але й обов`язки.

IMG_20160614_105125_586x440У цьому році 28 червня Україна відзначить 20-ту річницю прийняття Конституції. Цій даті було присвячено годину-бесіду «Конституція України – мій основний закон», що відбулася 14 червня у бібліотеці виконкому.
Зустріч з учнями, що відвідують шкільний табір відпочинку у ЗОШ №10, організували і провели завідуюча бібліотекою виконкому Наталія Сєргєєва і директор музею А.Бахути Тетяна Лупашко.

IMG_20160614_104336_586x440

Спочатку вони розповіли дітям, де можна більше дізнатися про Основний Закон України та інші важливі документи, а також про історію нашої держави. Таким затишним і насиченим інформаційними джерелами місцем є бібліотека виконкому, де крім ділової та художньої літератури, можна перегорнути сторінки п’яти міських газет. Тут зберігається перший номер газети «Нова Каховка», який вийшов друком у 1959 році. Тут можна дізнатись про історію Нової Каховки, про її відомих мешканців. Зокрема, про літераторів, адже бібліотека зберігає унікальні видання поезії та прози талановитих новокаховчан.

IMG_20160614_104201_586x440

Найвідоміший з них – А.Бахута, який написав понад 4 тис творів. Нажаль, не всі вони надруковані. В Новій Каховці є музей-садиба поета, директор якого Тетяна Лупашко запросила школярів завітати і більше дізнатися про творчість А.Бахути та його життєвий шлях.

IMG_20160614_111116_586x440

На зустріч зі школярами запросили міського голову В.Коваленка. Діти із задоволенням розповіли йому, як проводять літні канікули і куди поїдуть після закриття пришкільних таборів. А потім, враховуючи тему зустрічі, поговорили про Конституцію України, згадали основні символи нашої держави – герб, гімн, прапор. Пригадали і те, що слово «конституція» в перекладі з латинської мови означає «устрій», «установлення». Згодом цим словом стали називати  Основний Закон держави.

На життєвих прикладах, зрозумілою дітям мовою ці на перший погляд складні поняття пояснив школярам міський голова В.Коваленко. Він нагадав, що Конституція України – одна з найкращих у світі, але нажаль здебільшого прописані в ній закони нашого життя не в повній мірі реалізовуються. На сьогодні це стосується і освіти, і охорони здоровя, і відпочинку. Міський голова також нагадав дітям: перш, ніж від когось вимагати виконання правил, самому потрібно їх виконувати. І пам’ятати, що кожна людина має право на власний життєвий простір. Його потрібно поважати. Тому слід поважати прийняті у суспільстві правила: не порушувати тишу після 22.00, не смітити у громадських місцях і не говорити поганих слів, бути ввічливими, дбати про власний фізичний і інтелектуальний розвиток. Тоді здоровим буде і саме суспільство, а країна, в якій поважають правила і один одного, обов’язково матиме право на те, щоб і  до неї ставилися з повагою. Нині Україна прагне цього, і її майбутнє залежить від вчинків і поведінки кожного з нас. А надія країни – це її діти і молодь. Говорить В.Коваленко.

24 серпня 1991 року ВР України прийняла акт про Незалежність. А 28 червня 1996 року було прийнято Конституцію незалежної України. Завідуюча бібліотекою виконкому Н. Сєргєєва розповіла дітям легенду про символи України. Діти із задоволенням розгадували сканворд, в якому – відомі українські символи – квіти, птахи та дерева. А потім В.Коваленко розповів школярам про цікаві  історичні місця України, відомих українців – гетьманів, поетів, державних діячів. І запропонував дітям разом з батьками та вчителями обов’язково помандрувати Україною, щоб на власні очі пересвідчитись, яка вона чарівна і славетна – наша українська земля. А також обов’язково дізнатись історію свого роду, імена своїх дідів-прадідів, і зберігати цю історію для своїх дітей та онуків. Саме так Україна повернеться до своїх традицій, стане міцною духовно і підніметься до рівня найрозвиненіших європейських країн. « Бо коли знаєш історію – тоді цінуєш зроблене пращурами і свою рідну землю», – сказав школярам міський голова. І нагадав, що країна – це народ, кордони, мова, Конституція, герб, прапор і Гімн. І коли все це є, коли народ все це поважає і береже – тоді і країна шанована і щаслива. В нас є надія, що все це здійсниться. Нині кожна дитина залюбки одягає вишиванку, шанує державний прапор і  знає Гімн України. Це підтвердили і школярі ЗОШ №10, які разом з міським головою, керівниками бібліотек і вчителями завершили зустріч виконанням Державного Гімну.

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.