«Відомі українці» – 21 червня.

200px-Кондратюк,_Юрий21 червня пов’язане з іменами відомих українців. В цей день у 1805 році народився український історик, фольклорист, етнограф, лінгвіст, письменник Микола Закревський.
А у 1897 році 21 червня подарувало світу відомого інженера, конструктора, винахідника, теоретика ракетобудування українського походження – Юрія Кондратюка ( справжнє ім`я Олександр Гнатович Шаргей). Юрій Кондратюк – автор так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон». Багато ідей талановитого українця використано у практичній космонавтиці. Результати його наукової праці були використані при плануванні висадки американських астронавтів на Місяць у 1969 році. На зворотному боці Місяця іменем Юрія Кондратюка названо кратер.

З початком Другої світової війни він вступив добровольцем до народного ополчення. Одна з версій свідчить, що талановитий інженер, теоретик ракетобудування загинув 25 лютого 1942 року під м. Кіров Калузької області і похований у братській могилі.

На початку 1960-х років одним з керівників американської космічної програми «Аполло» Джоном Губолтом на основі ідеї українського вченого Юрія Кондратюка була запропонована схема висадки астронавтів на Місяць.

Про внесок Юрія Кондратюка у космічну галузь Губолт написав у журналі «Лайф» наступне: «Коли я на світанку у березні 1968 року із завмиранням серця стежив на мисі Кеннеді за стартом ракети, що несла корабель «Аполлон» у напрямку Місяця, я думав у цей час про українця Юрія Кондратюка, який 50 років тому розробив ту саму трасу, по якій належало летіти нашим астронавтам…».

У 1970 році ім`ям Юрія Кондратюка було названо вулицю у Києві, було випущено пам’ятну медаль Федераціями космонавтики України і Росії, засновано медаль і диплом імені Кондратюка. Цієї нагороди удостоєні як українські вчені, конструктори, інженери, ветерани ракетно-космічної галузі, так і їх колеги з Росії, США, Китаю. Ім`ям Ю.Кондратюка названо відкритий у 2001 році музей авіації і космонавтики у Полтаві. Його ім`ям названо астероїд і кратер на Місяці. 21 червня 2017 року відзначатиметься 120 років від дня народження талановитого українця Юрія Кондратюка.

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.