Пенсії переселенцям – лише в Ощадбанку.

Пенсии ощабданкНачальник управління ПФ в м. Нова Каховка Л. Мєтляєва повідомила: у 1 півріччі виплата пенсій і грошової допомоги здійснювалася своєчасно, у повному обсязі, і відповідно до встановлених графіків виплати пенсій. Протягом першого півріччя на виплату пенсій пенсіонерам міста було спрямовано 197,6 млн. грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року це на 9,5 млн. грн. більше.

У червні поточного року було профінансовано пенсій на суму 33, 2 млн. грн. – це на 1,8 млн. грн. більше, ніж у червні 2015 року. Станом на 4 липня 2016 року на обліку в управлінні ПФ перебуває 21 тис. пенсіонерів. З них 497 осіб – внутрішньо переміщені особи. До управління Пенсійного фонду протягом першого півріччя звернулися 7 тис. 513 осіб, з яких 331 особа – звернулася за призначенням пенсії вперше. І 788 осіб звернулися до управління щодо перерахунку пенсій. Середня пенсійна виплата по Новій Каховці станом на 1 липня 2016 року становить 1580 грн. 53 коп.
Л.Мєтляєва нагадала: у червні були прийняті нормативно-правові акти, які вплинули на пенсійне забезпечення громадян.

По-перше, відповідно до Постанови КМ №167, яка стосується внутрішньо переміщених осіб, переселенці з 1 липня поточного року зобов’язані отримувати свої пенсійні виплати через установи Ощадбанку. Тим переселенцям, хто до 1 липня не відкрив рахунки в Ощадбанку, буде тимчасово призупинена виплата пенсій до з’ясування причин, чому не звернулись до ПФ для відкриття рахунку.

За словами Л. Мєтляєвої, також з 1 серпня поточного року передбачається отримання переселенцями пенсій через електронне пенсійне посвідчення. Для цього у червні до ПФ викликали внутрішньо переміщених осіб, які заповнювали анкети для виготовлення єдиного пенсійного посвідчення. Це посвідчення одночасно буде і платіжною карткою, і пенсійним посвідченням.

Л.Мєтляєва повідомила, що внесено зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсійних виплат. Це стосується пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати, розмір яких не перевищує 10 тис. 740 грн.
Хто має пенсію більшу, ніж 10 тис. 740 грн., має сплачувати 18% податку на доходи фізичних осіб і 1,5% військового збору. Це не стосується пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.