«Футбол – унікальний вид спорту, який об’єднує»

IMG_20160713_163823_586x440Останній Чемпіонат Європи з футболу вкотре підтвердив: футбол є найбільш масовим і найбільш видовищним видом спорту. Фінальні ігри Чемпіонату  переглянули близько 3 млрд глядачів!

За радянських часів популярним був вислів: «О спорт – ты мир!». Наші пращури знали, про що говорили. Адже бажання змагатися, здобувати перемоги краще перевести з військових полігонів на спортивні майданчики. Розуміють це і сьогодні. Як зазначив на одній з недавніх зустрічей голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, якщо ми будемо витрачати копійки на спорт і культуру – нам доведеться витрачати мільйони на військову техніку.

П’ять місяців назад, перед початком весняного футбольного сезону,  у великій залі виконкому відбулася перша зустріч з оновленою новокаховською футбольною командою «Енергія», її головним тренером Олегом Федорчуком, Президентом футбольного клубу, спонсорами і меценатами команди. На зустрічі були присутні міський голова В.Коваленко і голова Асоціації футболу міста Л.Чурсинов.

IMG_20160713_162640_586x440

Весняний сезон завершився. І вже 13 липня 2016 року, зустрівшись з громадськістю міста у великій залі виконкому, Олег Федорчук і футболісти новокаховської «Енергії» розповіли про результати футбольних баталій у першому півріччі і поділилися планами на найближче майбутнє і на перспективу.  Міський голова В.Коваленко відмітив, що нинішнє керівництво області заохочує розвиток спорту і культури на Херсонщині, підтримує спортсменів і митців, які здобувають мирні спортивні перемоги і сприяють творчому розквіту області.

В.Коваленко розповів, що в подальшому є плани розмістити у Новій Каховці сучасне штучне футбольне поле, яке дозволить сформувати базу для підготовки футболістів в будь-яких погодних умовах. Коли це буде зроблено – на тренувальні збори до Нової Каховки зможуть приїхати команди з інших областей України.  А це безперечно сприятиме позитивному іміджу міста, розвитку його спортивних і туристичних можливостей.

Президент футбольного клубу «Енергія» Аріф Буньямович Мустафаєв висловив   подяку депутатам Новокаховської міської ради за розуміння і підтримку футбольної команди, подякував спонсорам, які повірили в команду і допомагають їй. Така злагоджена спільна робота вже дає відчутні результати. Команда зростає професійно, успішно долає суперників, а відповідно – зростає кількість глядачів, вболівальників.

Головний тренер новокаховської «Енергії» Олег Федорчук із задоволенням розповів про знайомство з Новою Каховкою, поділився приємними  враженнями  від ставлення керівництва Нової Каховки до спорту і зокрема – до футболу, про спілкування з новокаховчанами. А також повідомив, з якими завданнями команда вже впоралася. І які ще сходинки має намір подолати.

Олег Федорчук розповів:«П’ять місяців назад ми з вами зустрічалися, коли я тільки розпочав роботу з командою. З першого дня в мене склалися чудові стосунки з Новою Каховкою і її мешканцями, які не дозволяли мені розслаблятися. Бо коли йдеш зранку вул. Піонерською – з тобою вітаються і говорять: «Тільки спробуйте програти!». А після гри із задоволенням пригощають. Тому перше завдання, яке ми ставили перед собою – зміцнити репутацію команди, повернути повагу до неї. З цим завданням ми впоралися.

Наше наступне  завдання – стати чемпіонами Херсонщини. Це єдина область в Україні, де у професійному клубі представлено три команди. Ми лідери. На початку сезону ми відставали від горностаївського «Миру» на 8 очок, від херсонського «Кристала» – на 6 очок. Нам потрібно було перемогти їх і не програти в інших зустрічах. За підсумками весняного сезону ми посіли 4 місце. За результативністю ми другі в Україні у Другій лізі. Практично у кожному турі 2-3 футболісти «Енергії» були у символічній збірній Чемпіонату. Багато футболістів «Енергії» за підсумками весняного сезону – серед лідерів-бомбардирів. Дехто забив по 5 м’ячів.

IMG_20160713_162122_586x440

Та найголовніше для нас – те, що кількість відвідувачів на матчах протягом першого півріччя зросла в два рази! Дійшло до того, що в останній грі нам не вистачило білетів. Тоді довелося замість білетів вручати глядачам календарі з фото команди. Ми дуже раді такій підтримці з боку вболівальників! І переконані, що не маємо права їх розчарувати. Тому ми граємо серцем, щиро, без обману. Дуже раді всім вболівальникам. Задоволені, коли на матчі приходять військові, коли нас підтримують діти. Футбол – це унікальний вид спорту, який об’єднує».

Розповідаючи про забезпеченість команди всім необхідним, Олег Федорчук сказав: « Ми вдячні всім, хто допомагає нам фінансово. Ми мабуть одна з небагатьох команд Другої ліги, яка закінчила сезон без боргів. Не розкошуємо, але все, що керівництво обіцяло – всі обіцянки виконані. На подальше є необхідність придбати форму, є ще інші потреби. Але все буде робитися поступово. Нині головне для нас – добре підготуватися до наступного сезону».

IMG_20160713_160059_586x440

Нині команду поповнили  шестеро нових перспективних гравців: з Кіровограда, Сум, один – вихованець київського «Динамо». На них покладають великі надії, адже до приходу в «Енергію» молоді футболісти вже встигли проявити себе у відомих українських футбольних командах.

Олег Федорчук висловив подяку працівникам стадіону «Енергія». Щиро зізнався, що такої уваги до футбольної команди і такого ретельного забезпечення всім необхідним для проведення тренувань та матчів в Україні більше ніде не зустрічав: «Я щиро вражений ставленням до нас керівництва міста і працівників стадіону «Енергія». Я в багатьох клубах працював, але такої уваги, відповідальності, допомоги не зустрічав ніде. Все, про що ми просимо, виконується негайно. Чисті роздягальні, відмінно підготовлені майданчики, у відмінному стані – футбольні поля».

Завдяки технічним можливостям, нині всі ігри футбольної команди «Енергія» транслюються на сайтах, команду поважають, ставлення до неї серйозне, тож і суперники від цього стають більш наполегливими. Відповідно  матчі будуть напружені. Але це не лякає. Готові боротися за перемогу, запевнив О.Федорчук.

Мешканці міста, які прийшли на зустріч, змогли поспілкуватися з головним тренером і футболістами команди «Енергія», задати запитання. Поцікавилися, чи не має команда проблем з транспортом. Як розповів міський голова В.Коваленка, цю проблему давно вирішено завдяки депутату міської ради Віталію Перетятьку, який забезпечив перевезення, і депутатам Новокаховської міської ради, які виділили кошти на забезпечення команди транспортом. Олег Федорчук підтвердив: команда має свій автобус, із символікою футбольного клубу «Енергія».

Всім, хто допомагає команді, підтримує її і вболіває за неї, подякували капітан команди Сергій Андрєєв,  наймолодший гравець «Енергії», цьогорічний випускник школи, новокаховчанин  Валерій Доля, а також члени фанклубу.

IMG_20160713_161448_586x440

В системі дитячих спортивних шкіл  Нової Каховки нині загалом 6 футбольних тренерів, які здійснюють підготовку майбутніх футболістів. На них покладаються надії у підготовці талановитих новокаховських спортсменів. Тож місто очікує на результат. Міський голова В.Коваленко звернув увагу на необхідність підвищення рівня підготовки юних спортсменів у дитячо-юнацьких спортивних школах та більш наполегливої роботи тренерів на результат. Адже в місті достатньо багато юних любителів футболу, з яких у майбутньому можна виховати талановитих футболістів. Президент футбольного клубу Аріф Мустафаєв запропонував залучати таких перспективних юних футболістів до тренувань із гравцями «Енергії», щоб початківці відчули дух команди, набиралися досвіду, розкрили свої таланти.

Міський голова В.Коваленко висловив вдячність всім меценатам, які фінансово підтримують команду. По-перше, це Президент клубу Аріф Мустафаєв, БФ «Нова Каховка», ПАТ «ДМК «Таврія», будівельні компанії – ПАТ «Фірма «ХОАБ», підприємство «Монтажник», підприємства «Енерджі продакшн», «Каховка протеїн агро», м’ясокомбінат «Мрія», депутати міської ради Сергій Хоменко, Олександр Афанасьєв, Віталій Перетятько, а також меценат Андрій Довбня, комунальні підприємства  міста, десятки приватних підприємців, та багато інших помічників, яких на щастя стає все більше.

…Країна втомилася від непорозумінь і чвар. Спорт – найкраща можливість направити свою енергію в мирне русло, здобуваючи перемоги на спортивних майданчиках, долаючи суперника у чесному поєдинку на футбольному полі, волейбольному майданчику або тенісних кортах. Ці змагання дарують нам шанс повернутися до мирного, гармонійного життя. І коли за боротьбою двох команд на футбольному полі «Енергія» спостерігає близько тисячі новокаховчан – дітей і дорослих, чоловіків і жінок, це об’єднує, дарує безмежне море позитивних вражень, спортивного азарту і насолоди гарною грою. Все це повертає нас до гармонійного, мирного життя, сказав, звертаючись до учасників зустрічі, В.Коваленко.

Завершуючи зустріч футбольної команди «Енергія» з громадськістю міста, В.Коваленко звернув увагу – подальші зусилля будуть направлені  на розвиток футболу в місті, на підняття команди «Енергія» на нові сходинки професійного футболу. І закликав всіх мешканців міста підтримати ці прагнення. Нині футболісти готуються до осіннього сезону. А трибуни стадіону «Енергія» чекатимуть на вболівальників. Тож обов’язково приходьте на футбольні матчі, які розпочнуться ближчим часом, і підтримайте нашу футбольну команду!

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.