«Не каждому дано так щедро жить – на память людям города дарить».

foto 1_586x440Історія і творчість – мабуть цими словами можна визначити  роботу будівельників. Творіння їх думки і їх рук залишаються в історії, як пам’ятки архітектури. І де, як не в будівництві – широке поле для творчості, втілення сміливих архітектурних задумів. Тому не випадково напередодні професійного свята керівники будівельних організацій Нової Каховки разом з міським головою В.Коваленком, начальником відділу капітального будівництва С.Гончаренко, депутатом міської ради С.Хоменком вирушили до будівель, які в нашому місті з’явилися одними з перших. І які зберігають історію Нової Каховки у фотографіях, спогадах і художніх полотнах.

Будівля, де нині знаходиться музей історії Нової Каховки, була зведена у 1956 році. Спочатку тут розташувався міський побутовий комбінат з пошиття верхнього одягу, який працював до 1980 року. Ідею створення в місті музею історії вирішили втілити саме у цій будівлі. Почалася її реконструкція. Нині на першому поверсі музею – експозиції про історію нашого краю і будівництво Каховської ГЕС.

Будівлі, як і люди, мають дату народження, свою особисту історію, характерні риси, доленосні періоди у своєму архітектурному житті. Чи знаєте ви, з якого будинку розпочалася забудова Нової Каховки, які ново каховські підприємства і коли запрацювали, як зявилися перші вулиці і хто автор проекту міського Палацу культури та Літнього театру? Про це вам розкажуть в музеї історії міста. Тут на кожному кроці – історія. Фото перших будинків Нової Каховки, перших вулиць і закладів. А в галереї слави – фотографії новокаховчан, які були учасниками будівництва міста.

foto 2_586x440

Побувати в міському музеї – ніби переглянути сімейний альбом. Будівельники  зізналися – варто заходити сюди частіше. Пообіцяли наступного разу привести на екскурсію свої колективи. Самі із задоволенням переглянули експозиції, побачили знайомі обличчя  Заслужених будівельників міста – їх в Новій Каховці одинадцять. Є серед новокаховських будівельників і один Герой Соціалістичної праці – В`ячеслав Михайлович Войтас – працівник  «Херсоноблагробуду». В Галереї  Слави – фотографії дев’ятнадцяти Почесних громадян Нової Каховки, 87 відомих новокаховчан – перших керівників підприємств та установ, Заслужених працівників культури, освіти, правознавства, будівництва, медицини, відомі спортивні зірки Нової Каховки. Готуються нові експозиції музею про будівельну галузь міста періоду Незалежної України. Тож колектив музею чекає від будівельників нових фото і розповідей.

foto 3_586x440

foto 4_586x440

Про ідею створення  Галереї  Слави  директор музею історії В.Й.Лозовий розповів  міському голові. В.Коваленко охоче підтримав цю пропозицію. Створювали Галерею протягом десяти років. Нажаль, Володимир Йосипович 28 червня пішов з життя. Але працівники музею продовжують збирати матеріали та поповнювати Галерею новими фотографіями.

Музей зберігає фото перших міських будівель, житлових будинків, підприємств. На них – роки народження міста, його перші кроки, його славетні будівельники. І цікаві історії проектування і будівництва об’єктів міста. Пригадалися ці історії і під час екскурсії. Наприклад, про те, що найбільший в мікрорайоні «Сокіл» будинок за адресою пр. Перемоги, 13 не випадково має таку незвичайну форму. Виявляється, якщо подивитися згори, то він має форму крила сокола! Такий творчий задум вирішили здійснити будівельники. «Тіло» птаха – це будинки пр. Перемоги 17 і 19. «А потім до цього задуму приєднався А.І. Подофа – і з’явився гуртожиток», – посміхаючись, розповів О.Найдьонов. Пригадали й те, що понад 30 років назад активно підприємства  активно вели будівництво житла для своїх працівників. Так, другу чергу будівництва житла на 5 тис квартир  планували на території, де нині розташовано будівельний супермаркет «Властелін».

Ось так, поринувши у спогади, будівельники здійснили екскурсію міським музеєм. А потім відвідали картинну галерею, яка з`явилася завдяки відомому художнику Альбіну Гавдзинському. У 1961 році він подарував Новій Каховці  237 своїх робіт – це справжній живописний літопис міста. Спочатку картини експонувалися у Палаці культури, а потім постало питання про будівництво приміщення для картинної галереї. Як розповіли будівельники, вона мала розміститися в будівлі, де нині знаходиться міський відділ РАЦС. А реєструвати молодят планували в будівлі нинішньої галереї. Але доля вирішила по-своєму. Наступного року картинна галерея Нової Каховки відзначить золотий ювілей.

foto 5_586x440

foto 6_586x440

Колектив галереї гостинно зустрів будівельників. З відчинених дверей  лунало добре відоме: «Не кочегары мы, не плотники…». А директор Олена Михайленко, зустрічаючи гостей,  зазначила – прихід сюди такої поважної делегації – подарунок перш за все для самої галереї. Від колективу вона побажала будівельникам здоров`я, нових цікавих проектів, щоб будівництво набирало обертів.

foto 7_586x440

foto 8_586x440

Колектив галереї познайомив будівельників з новими виставками – це картини новокаховських  художників, на яких – місцеві краєвиди та перші будівлі Нової Каховки.  Щороку картинна галерея представляє близько 30 виставок. У шести залах намагаються використати кожен сантиметр, щоб розмістити цікаві експонати і порадувати відвідувачів талановитими роботами місцевих та немісцевих майстрів. Міський голова щоразу допомагає транспортом, тому в Нову Каховку вдається доволі часто привозити цікаві виставки з інших міст України.

Будівельники змогли оглянути всі виставки, представлені цього разу в галереї, послухати чудові українські пісні у виконанні місцевих співаків та музикантів.

foto 9_586x440

Після двох цікавих екскурсій керівники будівельних організацій міста зібралися у малій залі виконкому, де їх привітали міський голова В.Коваленко і начальник відділу капітального будівництва С.Гончаренко. Приємно вражені побаченим, будівельники поринули у спогади. Розповіли про своїх колег, про будівельні традиції і цікаві історії минулого.

Загартовані  випробуваннями минулих років, нині новокаховські будівельники не опускають руки, бо добре знають: в їх руках – історія міста і його майбутнє. Адже будівництво здатне не лише народжувати нові міста, а об`єднувати людей, як це було під час зведення Каховської ГЕС. Як це відбувається сьогодні, коли місцеві будівельники спільно відбудовують Палац культури. Є надія, що так буде і в подальшому, бо майстри будівельної справи запевняють: нині для будівництва є і сучасні засоби, і спеціалісти, і цікаві проекти, і бажання прикрасити місто новими житловими та промисловими спорудами. Тож побажаємо нашим будівельникам успіхів і здійснення їх амбітних планів. Нагадуємо, що своє професійне свято будівельники України відзначать 14 серпня. Обов`язково привітайте їх. А ми даруємо всім будівельникам Нової Каховки одну з улюблених пісень  у виконанні Едуарда Хіля – «Песня о строителях».

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.