Відбулася чергова сесія Новокаховської міської ради.

img_20161110_092014_586x440

10 листопада відбулася чергова сесія Новокаховської міської ради, на розгляд якої було винесено рекордну кількість питань – понад 90. В роботі сесії взяли участь 26 депутатів з 36 обраних.

На початку сесії прокурор міста Олександр Король надав інформацію про стан законності на території Нової Каховки та заходи щодо її зміцнення. Він повідомив: впродовж першого півріччя поточного року Новокаховським міським відділом поліції зареєстровано майже 3 тис заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, та обліковано 691 кримінальне правопорушення – на 16% менше, ніж у минулому році.

По місту зменшилася кількість тяжких злочинів на 13 % і злочинів невеликої тяжкості на 55%. Разом з тим, зросла кількість особливо тяжких злочинів на 20% – 19 проти 16 у минулому році. Вдвічі зросла кількість умисних вбивств та замахів на життя. В минулому році 2 випадки, у поточному – 4.

Достатньо високим є рівень злочинності на 10 тисяч населення –  101 злочини. Він є більшим за середньообласний. На 48% зменшилася кількість злочинів проти здоров`я та життя особи. На 67% – навмисних тяжких тілесних ушкоджень. Поряд з цим, суттєво зросла кількість крадіжок – на 22,5% – насамперед із квартир. На 37% зросла кількість грабежів. Однак на 48% зменшилась кількість злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних речовин.

Спостерігається збільшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми – на 33%. Частіше почали вчиняти злочини особи, які вже відбули покарання – їх кількість зросла на 6% у порівнянні з минулим роком. Протягом першого півріччя не скоєно жодного групового злочину, тоді як в минулому році таких злочинів було 57. Менше вчинено і кримінальних правопорушень у стані алкогольного сп’яніння – на 61,5%.

Протягом першого півріччя до суду спрямовано правоохоронними органами 113 обвинувальних актів в кримінальних провадженнях, де встановлено завданих збитків у розмірі 520 тис грн.. З них відшкодовано понад 130 тис грн. і накладено арешт на майно на загальну суму 400 тис грн.. Рівень розкриття кримінальних правопорушень по місту становить 35,2%.

У сфері запобігання та протидії корупції Новокаховською прокуратурою складено два протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Олександр Король нагадав: відповідно до змін у законодавстві, органи прокуратури позбавлені функції складання протоколів, тому цей показник нині значення не має. Разом з тим, за трьома фактами організовано проведення перевірок та в подальшому зібрано матеріали і направлено до органів поліції, які зараз уповноважені складати такі протоколи.

Протягом першого півріччя Новокаховською прокуратурою з метою захисту прав і свобод дітей до суду направлено 4 позови на загальну суму 50 тис грн.. Три з них суд вже задовольнив.

З метою захисту інтересів територіальної громади і держави у сфері використання земельних ресурсів, при вилученні земель, наданні їх у власність і користування, прокуратурою також було вжито заходи. Так, за втручання прокуратури в судовому порядку було стягнено заборгованість з орендної плати та розірвано договір оренди земельної ділянки загальною площею 10 га, що був укладений у 2009 році між Херсонською ОДА і фермерським господарством. Позов направлено до суду у зв’язку з систематичною несплатою орендної плати та порушенням норми ст. 141 Земельного кодексу України.

В поточному році Новокаховським міським судом розглянуто позов прокурора в інтересах недієздатної особи про виплату нарахованої соціальної допомоги в розмірі 17 тис грн. Під час судового розгляду відповідачем – банківською установою – добровільно виконано позовні вимоги прокурора, права недієздатної особи поновлено.

Станом на початок липня поточного року, Нова Каховка займає 4-е місце в області по рівню злочинності. Місцевою прокуратурою налагоджено постійний нагляд за додержанням законодавства в місцях, де перебувають затримані, установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та при застосування інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи.

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.