Звіт міського голови В.Коваленка про роботу протягом року після виборів.

foto-1_586x440

Рік тому новокаховчани втретє обрали на посаду міського голови В.І.Коваленка, було сформовано виконком та обрано депутатський корпус у складі 36 депутатів.

Минув рік, і згідно законодавства, міський голова повинен прозвітувати перед громадою про роботу, яка була проведена  керівництвом міста протягом року. Закон також передбачає можливість звіту у друкованому вигляді на сторінках комунальної газети. Однак В.Коваленко наполіг на іншій формі звіту – виступах перед громадою міста, щоб особисто розповісти про роботу, дивлячись в очі своїх виборців. Такі звіти розпочалися 15 листопада. 

foto-2_586x440

foto-3_586x440

foto-4_586x440

foto-5_586x440

Міський голова вже прозвітував перед працівниками закладів освіти, комунальними підприємствами, колективами деяких установ та організацій – вже відбулося більше 15-ти зустрічей.

foto-6_586x440

foto-7_586x440

Найбільш масова зустріч пройшла 29 листопада у залі ПАТ «Фірма «ХОАБ». Послухати звіт прийшли депутати міської ради, керівники та працівники бюджетних установ, КП, закладів культури, спорту, освітяни,будівельники.

foto-8_586x440

foto-9_586x440

В.Коваленко детально розповів про успіхи та проблеми в різних галузях життєдіяльності Нової Каховки, про те, що було зроблено міською владою протягом року після виборів.

На початку виступу В.Коваленко нагадав: міський голова на сьогодні – це по-перше, представник громади, яка його обрала і наділила важливими повноваженнями. По-друге – керівник виконавчого органу влади – виконкому, і по-третє – керівник законодавчого органу влади, яким є міська рада.

Новокаховська міська рада –це 11 населених пунктів, понад  68 тис мешканців, близько 21 тис пенсіонерів, 6571 учень, 17 тис працюючих, 2381 дитина у дошкільному закладі. А також – 19 комунальних підприємств, 14 шкіл, 21 дитячий садок, 5 установ  позашкільної освіти, музична школа, школа мистецтв – велике господарство, завдання у якого – забезпечити надання мешканцям територіальної громади різноманітних послуг  достойного  рівня.

Володимир Коваленко нагадав: кінець минулого, 2015  року відзначився завершенням виборів голів міських, сільських, селищних рад і депутатів. Було обрано новий склад депутатського корпусу, а це завжди період пошуку спільних доріг. Він звернув увагу: із 36 депутатів міської ради 24 депутати реально розуміють, для чого прийшли, яка відповідальність лежить на них. І з першого дня своєї роботи на громадських засадах, не беручи до уваги свою політичну приналежність, вони взялися до роботи.

«Вкотре хочу зазначити, що справжній патріотизм по відношенню до сім’ї, вулиці,міста – це творення, а не руйнування. Це співпраця, а не протистояння. Тож патріотична діяльність цих 24 депутатів полягає в тому, що вони на рівні зі мною і виконавчим комітетом в повній мірі несуть відповідальність за місто» – наголосив В.Коваленко. Це представники «Опозиційного блоку», БПП, «Відродження», «Партії місцевого самоврядування». Вони знають, що є одна партія, яка називається «Новокаховська міська рада». Їх робота відображається у прийнятті рішень, озвученні конкретних завдань перед виконкомом і результатів, які є в нашому місті у всіх галузях.

Роботу  розпочали з формування бюджету. І це стало першим випробуванням для новообраного депутатського корпусу.

«Коли закінчувався 2015 рік, я був впевнений, що все у нас із бюджетом буде добре – бо на фініші року була достатня сума для того, щоб у 2016 році організувати  ефективну роботу  медичних закладів, закладів освіти, виконати передбачений чималий перелік робіт із благоустрою  міста. Але не так сталося, як гадалося.

Після прийняття Державного бюджету в останні дні 2015 року міський бюджет навантажили додатковими функціями, не передбачивши фінансів на ці потреби. На щастя, спрацювала депутатська мудрість, і більшість народних обранців дозволили сформувати  бюджет міста таким чином, щоб була можливість вирішити проблеми і в тих напрямках, на які Державний бюджет коштів не передбачив.

Важливою складовою надходжень до бюджету є відрахування підприємств промисловості і сільського господарства. В цій галузі можу сказати одне – за останній рік значно зменшився ринок збуту промислової продукції. Відповідно і реалізація товарів зменшилася на 11%. Це нині характерно для всієї країни.

У  своєму звіті в першу чергу  хочу звернути увагу на роботу тих структур, які забезпечують повсякденне життя наших мешканців.

Перш за все – це галузь освіти. За розрахунками держави, на міську освітянську галузь у 2016 році було направлено 52 млн грн. – зарплата та енергоносії. Але цієї суми було замало на першочергові потреби. З міського бюджету додатково виділили 10 млн 700 тис грн., щоб не скоротити жодного вчителя, жодного класу, жодної групи в дитячому садку. Крім того, ці кошти також пішли на харчування дітей у школах і дитсадках – 3 млн 100 тис, перевезення учнів сільської місцевості – 800 тис грн.. Це внесок міського бюджету в утримання галузі освіти.  Крім того, міська влада прийняла рішення про виплату вчителям  20% за інтенсивність  і 20% щорічки. За підсумками року ще на 10% збільшимо виплату щорічки і дитячим дошкільним закладам виплатимо премію на рівні 30%» – повідомив В.Коваленко.

«Важливим елементом в забезпеченні роботи міської  системи освіти, дошкільних та позашкільних закладів є утримання в належному стані будівель закладів. Вперше у цьому році сума коштів з бюджету розвитку міста на відновлення цих споруд склала понад 5 млн грн. Ці кошти були направлені на проведення робіт у 10 школах міста, 14 дитсадках – з урахуванням коштів, які направляла також Таврійська міська, Дніпрянська селищна і Райська сільська ради на свої заклади. Завдяки цьому ми змогли закрити великі проблемні питання, які могли завадити проводити учбовий процес – це стосується як стану будівель, так і стану систем водопостачання, каналізації і теплопостачання. В подальшому у всіх школах необхідно провести заміну вікон з метою енергозбереження. Все це чітко прописано у двох основних документах міста – міському бюджеті і Плані соціально-економічного і культурного розвитку міста, який рішенням сесії міської ради  затверджують щороку, і є перспективний План на 5 і на 20 років. До речі, зведений бюджет міської ради на рік становить 342 млн грн. – це значна сума, але понад 90% від неї становлять захищені статті. Лише решта – близько 8% –  залишається на розвиток міста.

Таким чином, свої обов’язки по відношенню до системи освіти міська влада виконує. Я вдячний депутатам – Перетятьку, Хоменку, Кафідову, Марченку, Афанасьєву, Кубатку, Євстратову, Іщенко, Уманцю, директорам шкіл-депутатам – вони детально вивчили стан будівель і проблеми кожної школи і дитсадка, поспілкувалися з керівництвом, і на сьогодні перелік цих проблем – на моєму столі. І роботи не припиняються.

Приміром, 29 листопада у ЗОШ №4 тривала  заміна покрівлі, а ближчими днями розпочнеться заміна вікон на суму 288 тис грн.  в дитсадку «Сонечко».

За ініціативою депутатів для кожного дитсадка купили  сучасні потужні пральні машини, а для шкіл сучасні енергозберігаючі плити. На черзі – пропозиції про надання іншої допомоги цим закладам.

 

Медицина міста потребувала на рік 46 млн грн. Але й цієї суми виявилося недостатньо, щоб ця галузь міста  повноцінно працювала.  Тож до виділених державою 46 млн грн. на медицину міста з міського бюджету завдяки підтримці депутатів було додатково виділено ще 9 млн 800 тис грн., щоб увесь медичний комплекс міг повноцінно працювати. Виділили кошти на харчування і безкоштовні ліки. До речі, в попередні роки виділяли 250-300 тис грн., цього року – 800 тис грн., але їх знову не вистачає. На кількох об’єктах закладів охорони здоров’я  в  цьому  році проведено капітальні та поточні ремонти.  На наступний рік вже передбачено проведення цілого ряду робіт  – у поліклінічному відділенні №4 у Центральній Основі, хірургічному відділенні.

Важливим елементом в структурі надання соціальних послуг нині стало Управління праці і соціального захисту населення. Важливим питанням є призначення субсидій. На території Новокаховської міської ради  – близько 29 тис домогосподарств. Близько 14 тис оформили субсидію. З одного боку, це гарантія того, що люди сплатять за комунальні послуги. Але з іншого – було б набагато краще, якби кожен мешканець міста мав такий рівень доходу, щоб міг обходитись без субсидії. Проблема ще й в тому, що, нарахувавши субсидію, держава розраховується з КП на кілька місяців пізніше. Це ускладнює діяльність комунальних підприємств, збільшує їх борги перед іншими структурами. Але я вдячний працівникам УПСЗН, що завдяки їм мешканці міста, оформивши субсидію, мають шанс розрахуватися за комунальні послуги.

В цьому році великою проблемою для міста стало забезпечення функціонування ПТУ. Фінансування закладів наприкінці 2015 року несподівано переклали на міський бюджет. А це – не лише більше тисячі студентів та кілька сотень викладачів. Ці заклади – престиж міста, можливість отримувати необхідні на виробництві професії не тільки  для молоді Нової Каховки, але й дітям з сусідніх районів. Це діти від 15 до 18 років, які в більшості не мають фінансової можливості для отримання освіти в інших закладах. Враховуючи це, на початку 2016 року впродовж кількох місяців з міського бюджету було виділено понад 9 млн грн.. В цьому питанні місто підтримали голова Херсонської обласної адміністрації Андрій Гордєєв і Херсонська обласна рада. Місто отримало необхідні кошти і вирішило нарешті всі питання по фінансуванню ПТУ. У 2017 році ПТУ перейдуть на баланс обласної ради.

Важливий елемент роботи керівництва міста – турбота про життєзабезпечення на прилеглих територіях – у місті, селищах та селах Таврійської, Дніпрянської і Райської рад. В цьому році ради отримали більш потужні фінансові можливості, тож тепер шляхом спів фінансування ми можемо зробити для громади значно більше. Радію, що ми запровадили механізм системності по вирішенню кожного питання у сільській місцевості. Ці території забезпечені транспортним сполученням. Завершено капітальні ремонти клубів, крім Піщаного – там теж буде проведено капітальний ремонт. Адже в селі клуб – це центр життя.  Колективи у клубах забезпечені костюмами, оргтехнікою, додатково виділені штатні одиниці керівників колективів. На цих територіях працюють ФАПи, є представники УПСЗН, які допомагають людям у вирішенні соціальних питань, асфальтуються дороги, проводиться освітлення вулиць.

Надання соціальних послуг в усіх 11 населених пунктах Новокаховської міської ради на сьогодні забезпечено.

Особливу увагу В.Коваленко звернув на соціальний захист воїнів АТО. Майже 1 млн грн. виділено з міського бюджету у 2016 році на забезпечення пільг цій категорії мешканців міста. Крім того, бійців, які демобілізувалися, намагаються повернути до мирного життя, залучають до участі у громадській роботі. Допомоги міста потребують і переселенці. Ці питання нині вирішують  разом з міською владою спеціалісти УПСЗН, громадські організації  воїнів АТО «Біла стріла» і ГО «Ніхто, крім нас».

«Чим більше ми будемо розуміти один одного, допомагати і підтримувати, тим швидше конфлікти і проблеми будуть вирішуватися, – зазначив, звертаючись до громади, В.Коваленко – Життя ніколи не було простим. Але там воно вдається, де люди разом шукають вихід, компромісні рішення, де намагаються почути один одного і не доводити справи до конфліктів і протистоянь».

foto-10_586x440

foto-11_586x440

Під час зустрічей  мешканці міста задали міському голові цілий ряд запитань. Мова йшла про розклад руху громадського транспорту, про створення нових робочих місць, долю гуртожитків агроколеджу, відновлення тротуару біля готелю «Нова Каховка», ремонт доріг, реконструкцію скверу Сільських будівельників, терміни завершення будівництва  об’єкту на місці колишнього готелю «Дружба» та багато інших. На всі запитання В.Коваленко надав вичерпні відповіді.

foto-12_586x440

Їх ви зможете почути у ранкових випусках передачі міського радіо, які виходять щоранку о 6.30, та почитати на сайті радіоорганізації «Радіо Нова Каховка».

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.