В кожному експонаті – сила любові і життя.

foto-1_586x440

2 грудня у міській картинній галереї ім. Альбіна Гавдзинського відкрилася виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва родин, що виховують дітей-інвалідів.

На відкриття виставки прийшли перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, заступники міського голови Володимир  Сироватко і Сергій Давидюк, начальник УПСЗН Олена Стоянчук і директор Центру реабілітації дітей – інвалідів Оксана Олексієнко, директор територіального Центру Людмила Логвінова, а також працівники установ та організацій міста.

foto-2_586x440

foto-3_586x440

Звертаючись до присутніх, директор картинної галереї Олена Михайленко розповіла: колектив картинної галереї ім. Альбіна Гавдзинського тісно співпрацює з новокаховчанами, які мають вади здоров’я, але є людьми творчими, сильними духом, і своїм талантом, своєю активністю стають прикладом для тих людей, хто таких вад не має.

Новокаховчани з обмеженими фізичними можливостями вже не перший рік можуть не лише розмістити у галереї виставки своїх робіт, але й разом з колективом картинної галереї беруть участь у виставках та вернісажах, що проходять в місті, та здійснюють спільні поїздки до інших міст, де теж демонструють свої вироби. І, що немало важливо, знаходять тих, хто бажає ці вироби придбати.

foto-4_586x440

foto-5_586x440

foto-6_586x440

Майстерно виготовлені вишивки, картини, сувеніри, жіночі прикраси, годинники – в кожній роботі енергія сильних духом людей, які одного разу прийняли виклик долі і, об’єднавшись, не опускають руки, продовжують активне життя, сміливо розкриваючи свої таланти, втілюючи у творчості всі свої мрії, бажання, надії. Щороку експонати виставки змінюються. Адже діти підростають, йдуть з Центру реабілітації. З’являються і нові імена. Приміром, свої вироби цього разу представили  Світлана Зінченко і її донька Влада.

За словами Олени Михайленко, цього разу виставка вийшла ще більш цікавою і яскравою. «Кожне відкриття такої виставки – свято і для картинної галереї, і для майстрів», – сказала вона.

А представлені на виставці вироби  охоче купують відвідувачі – першими це зробили майбутні гувернантки – вихованки училища №14.

foto-7_586x440

Заступник міського голови Сергій Давидюк подякував колективу УПСЗН, Центру реабілітації та всім установам, які допомагають новокаховчанам з вадами здоров’я. Він зазначив, що майстерність і внутрішня сила цих людей викликає захоплення.  А поряд з ними починаєш розуміти – які б випробування не посилала доля, потрібно йти вперед життєвим шляхом. І тоді життя подарує друзів, допоможе розкрити приховані таланти і підкаже подальшу дорогу.

Подякувала колективу картинної галереї директор Центру реабілітації Оксана Олексієнко.

«Ці виставки – можливість для таких родин спілкуватися з навколишнім світом,- сказала вона. Адже батьки  переважну частину дня проводять з дитиною, тому для них дуже важливо реалізувати свої здібності і представити свої роботи. Частина експонатів виставки не продається. Це майстерні вишивки і картини, які тривалий час ніхто не бачив. Але майстринь вдалося вмовити показати їх на виставці. Переконайтесь – ці роботи не лише майстерно зроблені, але й сповнені любові і життя».

foto-8_586x781

foto-9_586x440

Оксана Олексієнко розповіла: «На щастя, в нашому місті про інвалідів пам’ятають не один день у рік, а постійно. І коли по роботі доводиться звертатися по допомогу до різних людей, приємно чути, коли кажуть: «Ми вам вдячні, що ви до нас звернулися». Є люди, які приходять і самі пропонують допомогу. Дякую всім, хто прийшов на виставку. І повага та уклін батькам». Говорить Оксана Олексієнко.

 

foto-10_586x440

На відкриття виставки завітав гість з Херсона – директор Херсонського відділення Фонду соціального захисту інвалідів України Олександр Олексійович Ракша.  «Я вперше у вас, у картинній галереї. Не так давно мене призначили директором відділення Фонду. Нині в Херсонській області проживає близько 50 тис людей з інвалідністю. З них працездатного віку – близько 15 тис чоловік. А решта – це люди, які шукають захисту, підтримки, шукають своє місце в суспільстві. Моя мета – побачити на місцях, як живуть, як працюють наші працівники, батьки і ті, хто опікується дітьми з особливими потребами. Тиждень  тому ми приїхали до Центру реабілітації дітей-інвалідів. Я для себе його відкрив по-новому. Можу з впевненістю сказати, що новокаховчани про дітей з особливими потребами не забувають жодного дня. І сьогодні вперше, починаючи з Нової Каховки, ми вручаємо нагороди за меценатство. За добре серце, щиру душу, за допомогу. Закінчу не лише подякою, а нагородженням.

І перша Почесна Грамота – вашому міському голові Володимиру Івановичу Коваленку – за  велику роботу по соціальній реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями міста Нова Каховка, компетентність, професіоналізм, активну життєву позицію, за увагу, батьківську турботу і підтримку дітей Новокаховського центру реабілітації дітей-інвалідів».

Також Почесну Грамоту від обласного відділення Фонду отримав  депутат Новокаховської міської ради Юрій Власов – за велику турботу і батьківське піклування про дітей з обмеженими можливостями міста Нова Каховка, прояв милосердя та підтримку дітей з інвалідністю, покращення та зміцнення матеріальної бази Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Почесною Грамотою за велику роботу по допомозі Центру реабілітації дітей, за матеріальну базу, якою насичують Центр, від імені обласного відділення Фонду Олександр Ракша нагородив благодійний фонд «Нова Каховка». 

foto-11_586x440

І ще одну Почесну Грамоту він вручив директору Центру реабілітації дітей-інвалідів Оксані Олексієнко, яка цю роботу акумулює, стоїть на сторожі того, щоб діти з особливими потребами відчували тепло і турботу.  Говорить Олександр Ракша.

Після нагородження присутні оглянули виставку. Про експонати виставки розповіла директор картинної галереї Олена Михайленко.

 

foto-12_586x440

foto-13_586x440

Поряд з виставкою робіт новокаховських родин, що виховують дітей-інвалідів, розмістилася і виставка робіт дітей з Чорнянки «Екосувенір» – керівник юних майстрів Олена Колодич. Юні майстри представили свої роботи з бажанням допомогти цим родинам.

foto-14_586x440

foto-15_586x440

foto-16_586x440

Відвідувачі виставки оглянули і одразу придбали майже половину експонатів. Зібрані кошти підуть на допомогу родинам, що виховують дітей-інвалідів. Приходьте на виставку, подивіться, які майстерні вироби роблять люди, яким доля послала нелегкі випробування. Підтримайте ці талановиті родини. Виставка працюватиме ще протягом місяця у картинній галереї ім. Альбіна Гавдзинського.

foto-17_586x440

foto-18_586x440

foto-19_586x440

foto-20_586x440

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.