«Присягу двічі не дають».

foto-1_586x440

6 грудня 1991 року було створено Збройні сили України. Отже сьогодні виповнюється 25 років цій важливій для нашої держави події.

Напередодні свята, дня Збройних сил України,  міський голова В.Коваленко і керуючий справами виконкому В. Акуленко побували у військовій частині, яка дислокується на території нашого міста. Особовий склад вишикувався на плацу.

foto-2_586x440

Звертаючись до бійців, міський голова В.Коваленко сказав: «Збройні сили будь-якої країни є її реальним обличчям, її захистом. Нині Україна спрямовує всі зусилля на створення добре оснащеної, професійної армії. Ви захищаєте повітряний простір України. Знаю, що ви брали участь у недавніх навчаннях. Ви опановуєте нові засоби захисту нашої країни. Напередодні дня Збройних сил України бажаю вам пишатися тим, що належите до української армії, є захисниками нашої країни». В.Коваленко побажав бійцям успіхів у зміцненні обороноздатності України, щоб стрільби були учбовими, миру і злагоди в родинах, особистого щастя.

foto-3_586x440

Володимир Коваленко передав подарунки для військової частини – ліхтарі для освітлення території, придбані БФ «Нова Каховка», і продуктові набори. А також подякував військовим за участь у багатьох міських заходах. Їх присутність на святкуванні Дня міста, дня Перемоги не лише прикрашає свято, але й дарує новокаховчанам відчуття захищеності.

foto-4_586x440

Військових привітав міський голова Малої Каховки Володимир Ільницький . Він також передав бійцям подарунки, побажав здоров’я, родинного затишку і сказав: «Україна довірила вам захищати небо. Виконуйте свій обов’язок достойно, зберігайте спокій країни».

foto-5_586x440

З нагоди Збройних сил України бійців привітав військовий комісар міста Костянтин Суліменко. Він нагадав – 6 грудня Збройні сили України відзначають 25 років з дня створення.  «Ви завжди з честю виконували свої службові обов’язки. Бажаю, щоб і надалі ви були гідні почесного звання гвардійця. Бажаю вам та вашим сім’я злагоди, міцного здоров’я, добробуту. Нехай на нашу землю нарешті прийде мир».

foto-6_586x440

Командир військової частини  А-1836 Олександр Буглов  висловив вітання бійцям напередодні дня Збройних сил України, побажав міцного здоров`я, мирного неба над головою. Захист неба України забезпечують бійці цієї частини. Він додав –  у стрільбах, що пройшли на полігоні 1 та 2 грудня, брала участь вся 208 бригада. Було задіяно особовий склад і техніку. Стрільби були виконані на відмінно. 2016 рік було оголошено роком Повітряних сил України. Вся увага була приділена саме повітряним силам. «Ми довели високий рівень боєздатності і готовність до захисту повітряного простору України», – сказав Олександр Буглов.

foto-7_586x440

Отже сьогодні Збройні сили України відзначають 25-річчя від дня створення. Щиро бажаємо нашим захисникам здоров`я і військового братерства, мужності і професіоналізму у справі захисту України.
Нехай ваші сила та мужність
завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних.
І після будь-яких “баталій”,
які часто трапляються у повсякденному мирному житті,
вдома на вас завжди чекає затишна гавань.
Міцного здоров’я Вам, успіхів та надійного тилу!
І нехай вам завжди буде кого захищати, але нехай не буде такої потреби.

foto-8_586x440

В подарунок – пісня «Присягу двічі не дають» Христини Панасюк.

 6 грудня – 25 років з дня створення Збройних сил України (сторінки історії)

 Після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України, вона успадкувала від СРСР одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила рішення про взяття під свою юрисдикцію усіх розташованих на українських теренах військових формувань Збройних сил колишнього СРСР, та про створення одного з ключових відомств — Міністерства оборони України. Отже, під юрисдикцію України перейшли: 14 мотострілецьких, 4 танкові, 3 артилерійські дивізії та 8 артилерійських бригад (9 293 танки і 11 346 бойових машин), бригада спецпризначення, 9 бригад ППО, 7 полків бойових вертольотів, три повітряні армії (близько 1 500 бойових літаків) і окрема армія ППО. Стратегічні ядерні сили, дислоковані на території України, мали 1 272 міжконтинентальні балістичні ракети, а також близько 2 500 одиниць тактичної ядерної зброї. На час проголошення Незалежності чисельність військ в Україні нараховувала близько 980 тисяч осіб.

Створення національних Збройних сил характеризувалося одночасним формуванням правової основи діяльності Збройних сил, реорганізацією структур, створенням відповідних систем управління й забезпечення та інших елементів, необхідних для їх функціонування. Крім того, становлення Збройних сил України супроводжувалося значним скороченням військових структур, чисельності особового складу, кількості озброєнь та військової техніки.

В основу процесу створення власного війська були закладені політичні рішення керівництва України стосовно без’ядерного і позаблокового статусу держави. При цьому враховувалися також обмеження, пов’язані з ратифікацією договору «Про звичайні збройні сили в Європі» та виконанням Ташкентської угоди 1992 року, якою встановлювалися не тільки максимальні рівні озброєння для кожної держави колишнього СРСР, а й для так званого «флангового району». В Україні до нього входили Миколаївська, Херсонська, Запорізька області та Автономна Республіка Крим.

У стислі терміни Верховною Радою України був прийнятий пакет законодавчих актів стосовно воєнної сфери: Концепція оборони і будівництва Збройних Сил України, постанова № 1658-XII від 11 жовтня 1991 року «Про Раду оборони України», Закони України «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», Воєнна доктрина України тощо. На ті ж роки припадає й реалізація ядерного роззброєння України. Вперше в історії людства держава добровільно відмовилася від володіння ядерною зброєю. На 1 червня 1996 року на території України не залишилося жодного ядерного боєзаряду або боєприпасу.

Період від 2015 характеризується якісно новим створенням війська — збільшено чисельність до 250 тисяч, збільшено фінансування Збройних сил з бюджету, переглянуто грошове забезпечення.

(За матеріалами «Вікіпедії»)

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.