Відомі українці передали звернення Президенту України.

vakarchuk_peredal_poroshenko_pismo-prizyv_vremya_demonstrirovat_volyu

Лідер гурту “Океан Ельзи» Святослав Вакарчук передав Президенту України Петру Порошенку звернення українських громадських та релігійних діячів, в якому – заклик до створення в Україні системи антикорупційних судів. 13 грудня музикант зустрівся із главою держави.

Підписи під зверненням поставили Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, актриса Ада Роговцева і письменник Сергій Жадан. Відомі українці закликають Президента не зволікати з реформами і наполягають на створення системи антикорупційних судів, що дасть можливість активно працювати Національному антикорупційному бюро і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. У тексті звернення говориться:

«Ми, підписанти цього листа, наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів, а не лише Вищого антикорупційного суду, як це передбачено Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Цим судам належить розглядати антикорупційні справи по суті, давати згоду на проведення відповідних слідчих дій на клопотання Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)».

У тексті звернення також йдеться про те, що рішення українських судів часто бувають заангажованими, а очищення судової влади гальмується «через брак волі політичних еліт». Тож громадські діячі звертають увагу, що потрібно чітко визначити і закріпити у законі автономію системи незалежних антикорупційних судів та забезпечити їхнє фінансування, гарантувати захист антикорупційним суддям і їхнім родинам.

“Ми переконані, що поява цих судів  завершить формування дієвої системи антикорупційних органів; позбавить високопосадових корупціонерів можливостей впливу на правосуддя; слугуватиме інструментом невідворотного покарання за корупційні злочини; створить перспективу відновлення довіри до судів та суддів”, – вказано у тексті звернення.

Також Вакарчук разом із іншими підписантами  пропонують створити спеціальну конкурсну комісію з відбору кандидатів на посади антикорупційних суддів за зразком комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ. До комісії радять залучити іноземних фахівців.

“Вражаюча різниця між офіційними доходами та реальними статками держслужбовців і парламентарів, виявлена під час подання електронних декларацій, а також численні корупційні скандали підтверджують нагальну необхідність негайного формування незалежного антикорупційного суду”, – додають громадські діячі.

У листі наголошується, що суспільство сприйматиме як потурання корупціонерам всі маніпулювання, спроби тиску на членів конкурсної комісії, та заяви про “несвоєчасність” створення системи загалом. “Час демонструвати волю”, – вказано у листі.

30 вересня в Україні стартувала судова реформа. Тепер створювати й ліквідовувати судові установи замість Президента буде парламент. Вищі спеціалізовані суди скасують, однак залишать Верховний – всіх його суддів наберуть заново. Служителям Феміди також піднімуть зарплати, а недоторканність – обмежать. Втім, це стосуватиметься лише криміналу, наприклад хабаря чи ДТП, а не ухвалених рішень. Вищу раду юстиції замінить Вища рада правосуддя. Саме вона даватиме згоду на затримання, арешт та звільнення служителів Феміди. А серед імовірних причин для звільнення зникне “порушення присяги”.  Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявляв, що Спеціальний антикорупційний суд може з’явиться в Україні до кінця 2017 року.
(Новини ТСН)

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.