14 грудня Україна вшанувала ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобільській АЕС.

1021399225-900x444

Цю дату було встановлено 10 листопада 2006 року в пам’ять про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофага над 4-м енергоблоком.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вшанував ліквідаторів:

“З дня аварії 26 квітня до встановлення першого захисного саркофага у грудні – був особливо важким періодом безпрецедентного героїзму і мужності, коли близько 650 тис. українців і представників інших національностей боролися з наслідками лиха. Завдяки ліквідаторам аварії врятовано сотні тисяч життів, а самі вони стали взірцем справжньої хоробрості для всього світу. Якби не ліквідатори, наслідки катастрофи були б ще більш жахливими та руйнівними, а зона відчуження була б набагато більшою. Багато з ліквідаторів віддали своє  життя і здоров’я”, – цитує Гройсмана Урядовий портал.

“Від імені Уряду висловлюю вдячність усім учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії. Їх подвиг назавжди залишиться у людській пам’яті!”, – сказав голова уряду.

Прем’єр нагадав, що у зв’язку з поступовою руйнацією старого саркофага зберігався особливо високий рівень небезпеки викидів радіоактивних відходів. Тому у 2004 році Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив тендер на проектування, будівництво і введення в експлуатацію нового саркофага для ЧАЕС.

Захисну арку над ним розмістили 29 листопада 2016 року. Конструкція заховає радіоактивні відходи на 100 років.

 

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.