14 грудня Україна вшанувала ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобільській АЕС.

1021399225-900x444

Цю дату було встановлено 10 листопада 2006 року в пам’ять про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофага над 4-м енергоблоком.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вшанував ліквідаторів:

“З дня аварії 26 квітня до встановлення першого захисного саркофага у грудні – був особливо важким періодом безпрецедентного героїзму і мужності, коли близько 650 тис. українців і представників інших національностей боролися з наслідками лиха. Завдяки ліквідаторам аварії врятовано сотні тисяч життів, а самі вони стали взірцем справжньої хоробрості для всього світу. Якби не ліквідатори, наслідки катастрофи були б ще більш жахливими та руйнівними, а зона відчуження була б набагато більшою. Багато з ліквідаторів віддали своє  життя і здоров’я”, – цитує Гройсмана Урядовий портал.

“Від імені Уряду висловлюю вдячність усім учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії. Їх подвиг назавжди залишиться у людській пам’яті!”, – сказав голова уряду.

Прем’єр нагадав, що у зв’язку з поступовою руйнацією старого саркофага зберігався особливо високий рівень небезпеки викидів радіоактивних відходів. Тому у 2004 році Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив тендер на проектування, будівництво і введення в експлуатацію нового саркофага для ЧАЕС.

Захисну арку над ним розмістили 29 листопада 2016 року. Конструкція заховає радіоактивні відходи на 100 років.

 

 

Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар