Особливості Державного бюджету – 2017 (коментар Міністерства фінансів України).

«21 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому проект Державного бюджету на 2017 рік. За відповідне рішення проголосували 275 народних депутатів. Цьогоріч вперше за багато років були дотримані всі норми бюджетного законодавства – проект держбюджету був вчасно схвалений урядом та внесений на розгляд парламенту. Це дало достатньо часу народним депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом. Відповідно, це сприяло відновленню практики прийняття бюджету в рамках встановлених законодавством термінів, а не «під ялинку», – зазначили у Мінфіні.

У Міністерстві наголосили, що при розробці бюджету на 2017 рік було змінено підходи до бюджетування – «вперше бюджет формувався не від видатків чи побажань, а від доходів та реальних можливостей. За основу був закладений принцип – бюджет має бути реалістичним, де всі видатки будуть підтверджені доходами. Завдяки цьому вдалося розробити чесний, реалістичний і відповідальний бюджет – 2017 – з ефективним використанням бюджетних коштів та забезпеченням при цьому основних потреб громадян. Це також дасть можливість отримати заплановані надходження, не створюючи тиск на бізнес, а навпаки – стимулюючи економічний розвиток», – повідомляють в Міністерстві.

Як зазначають в Міністерстві фінансів України, прогноз доходів бюджету «було перевірено та підтверджено незалежними експертами та представниками громадянського суспільства. Це вперше зробило процес бюджетування справді прозорим».

«Ухвалений  Бюджет-2017 відрізняється також тим, що містить 10 сфер, які отримають пріоритетну увагу та фінансування. Це ключові напрями системних реформ країни, серед яких – обороноздатність, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров’я, дипломатія, АПК, інфраструктура, енергоефективність, культура і децентралізація», – зазначили у Мінфіні.

У відомстві звертають увагу, що ще одним нововведенням бюджету-2017 є значне підвищення соціальних стандартів: з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата зросте у 2 рази – до 3200 грн. «Вперше за роки незалежності розмір мінімальної заробітної плати зрівняється з визначеним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Жодний працівник, в тому числі в бюджетній сфері, не буде отримувати зарплату нижче цього рівня.

У цьому бюджеті закладені важливі реформи, на які очікують люди. Ми вдячні парламенту за плідну співпрацю, конструктивний діалог та за підтримку головного кошторису країни», – зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

( За інформацією УНН)

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.