Епідпоріг перевищено у 21 області України (Дані за 51 тиждень року, з 19 по 25 грудня 2016 року).

1361814139_1111

Станом на 29 грудня 2016 року, інтенсивні показники захворюваності перевищили епідемічні пороги в 21 області України та м. Києві.

За даними Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України», аналіз епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ в Україні за період з 19 по 25 грудня підтверджує, що тенденція до росту захворюваності зберігається. За цей період на грип та ГРВІ захворіло 419 427 осіб, з них 61,7 % – діти віком до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення України на 8,9 % більший у порівнянні з попереднім тижнем.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Київській, найменший – у Харківській областях.

Інтенсивні показники захворюваності перевищили епідемічні пороги в 21 області України та м. Києві. Лише в Одеській, Івано-Франківській та Харківській областях показники знаходяться нижче епідемічного рівня.

На звітному тижні темп приросту серед дорослих і дітей до 17 років збільшився на 9,8 % та 6,5 % відповідно. Найвищі темпи приросту захворюваності спостерігалися в західних областях України.

У віковій структурі дітей, які захворіли на грип та ГРВІ, більшість хворих (55 %), – діти шкільного віку.

Серед людей, що звернулися за медичною допомогою, госпіталізації потребувало на 33,2 % більше, ніж на попередньому тижні. Фахівці відзначають, що у цьому епідсезоні високий рівень своєчасних звернень за амбулаторною медичною допомогою та госпіталізацій хворих. Тому істотно менше ускладнень від хвороби.

Найчастіше медична допомога в умовах стаціонару необхідна дітям до 4 років. Проте зростає і кількість госпіталізації дорослих, віком 15 – 29 років. В період з 19 по 25 грудня не зареєстровано летальних випадків від грипу.

У цьому сезоні серед позитивних знахідок методом полімеразної ланцюгової реакції при визначенні вірусів грипу домінує штам типу А(H3)сезонний, що визначений у 64,9 %. У структурі виявлених респіраторних вірусів методом імунофлюоресцентної мікроскопії також домінують віруси грипу А.

За даними Центру грипу та ГРВІ, з початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 103018 осіб. Для проведення щеплень імунобіологічні препарати закуплялись переважно за кошти підприємств та місцевих бюджетів.

Лікарі радять робити щеплення впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Вакцинація від грипу є рекомендованою та не входить до календаря обов’язкових щеплень. Вакцину закуповують приватні структури та розподіляють до аптек, враховуючи попит попередніх років.

Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.