19 січня – свято Водохреща, або Богоявлення.

foto 1_586x440

19 січня – одне з найважливіших церковних свят православної церкви. У цей день християни згадують одну з найбільш значних подій, описаних в Біблії: Ісус Христос був хрещений у водах річки Йордан. Саме під час цього обряду відкрились небеса, і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Ісуса, а з неба почувся голос: «Це є Син Мій улюблений, в якому Моє благовоління». Це і було знамення про те, що Ісус дійсно є спасителем, якого всі чекали. Освячення води – найголовніша традиція, якої дотримувалися на Русі 19 січня. Вважається, що таку воду можна використовувати дуже довго – вона не схильна до псування.

foto 2_586x440

Свято Водохреща – одне з найулюбленіших у новокаховчан. Кожного року все більше мешканців нашого міста поспішають до джерела на березі Дніпра, щоб зануритися в цю Хрещенську ніч у джерельну воду ще до сходу сонця. Сотні новокаховчан приходять 18 та 19 січня на святкові Богослужіння і освячення води у Свято-Андріївський собор і церкви міста. А в цей день опівдні біля купілі на березі Дніпра вже традиційно проходить освячення води, прикрашене театралізованим заходом за участю творчих колективів Нової Каховки. Так було і цього разу. Новокаховчан вітав народний гурт «Забава».

foto 3_586x440

foto 4_586x440

Єпископ Новокаховський і Генічеський, Преосвященнійший Філарет звернувся до присутніх з нагоди свята Водохреща: «Дорогі браття і сестри! Не забувайте, що найголовніша подія сьогоднішнього свята – це Христос, який прийшов заради нашого спасіння».

foto 5_586x440

foto 6_586x440

Єпископ Філарет провів обряд освячення води. А потім разом з міським головою Володимиром Коваленком вони випустили в небо пару білих голубів, які символізували сходження Святого Духа.

foto 7_586x440

Преосвященнійший єпископ Філарет окропив свяченою водою всіх присутніх.  Знайшлися сміливці, які занурилися у джерельну воду.

foto 8_586x440

foto 9_586x440

foto 10_586x440

Та головне, що під час освячення води обличчя людей світлішали, випромінювали добро. А серце наповнювали відчуття особливої радості і єдності. Нехай свято Водохреща стане для кожного святом очищення, духовної єдності  і добра.

          А тепер трохи прикмет на свято Водохреща з народного календаря

Зазвичай на Водохреща були сильні морози, але вважалося, що після цього холоди підуть на спад, а сонце поверне свій хід до весни.

В народі вважали, що люди, які прийняли хрещення в день 19 січня – найщасливіші. Зіграти весілля від Хрещення до Масляної – до щастя у шлюбі. Сватання в Хрещення також є хорошим знаком. Якщо Хрещенські морози міцніші, ніж Різдвяні, значить рік буде урожайним.

Примітили: якщо в ополонці вода 19 січня дійшла до країв, то навесні буде сильна повінь. Як на Водохреща ясна і морозна погода – то, за прикметами, літо буде посушливим.

Якщо людина народилася у Водохресний день, то вона буде щасливою і фартовою. В якості оберега їй рекомендують носити нефрит.

А коли 19 січня собаки довго гавкають, то мисливці можуть розраховувати на гарну здобич у нинішньому році.

Вважається, що у Водохресну ніч відкриваються небеса, а тому вірили: про що помолиться людина в цю ніч – це обов’язково збудеться.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.