День, коли повернулись з війни.

foto 1 (1)_587x440

15 лютого, з нагоди дня виводу військ з Афганістану, у Новій Каховці біля меморіалу «Чорний тюльпан» на проспекті Перемоги новокаховчани вшанували пам’ять тих, хто не вернувся з афганської війни. Сюди прийшли керівництво міста, ветерани війни в Афганістані, воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій в зоні проведення АТО, представники установ та організацій міста, студентська та учнівська молодь. Лунали до болю відомі пісні, написані учасниками цієї війни. 28 років назад обмежений контингент радянських військ залишив Демократичну республіку Афганістан і повернувся на батьківщину. Про ці події на урочистому мітингу нагадали ведучі.

foto 2_587x440

foto 3_587x440

foto 4_587x440

До учасників мітингу звернувся міський голова В.Коваленко.

foto 5_587x440

Більше 40 тисяч військовослужбовців ЗС України отримали бойовий досвід у міжнародних миротворчих операціях на територіях майже 20 країн світу. Серед них – колишня союзна республіка Югославія, країни Близького та Середнього Сходу, Африканського континенту. Поранення отримали понад 8 тис. українців. З них 4 тис 687 повернулися додому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєних в роки афганської війни звання Героїв Радянського Союзу, є 11 українців.

foto 6_587x440

По-чоловічому стримано і щиро до присутніх звернувся голова міської Спілки ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів «Пам’ять» Анатолій Галієв.

foto 7_587x440

На мітингу лунали вірші про афганські події. Свої поезії читав місцевий поет, лауреат премії ім.. Анатолія Бахути в номінації поезія у 2016 році Альберт Боровик. Пропонуємо вам послухати.

Хвилиною мовчання на мітингу вшанували пам’ять тих, хто не повернувся з афганської війни. Серце стискається від болю, коли думаєш про тих, хто, виконуючи наказ, пройшов важкими дорогами чужої війни. Багато ветеранів-афганців з усієї України під час недавніх буремних подій на Майдані знаходились в перших рядах тих, хто піднявся, захищаючи гідність і свободу. Не злякавшись труднощів, вони свідомо направились в зону проведення АТО захищати свою державу. Над головами учасників афганської війни свистіли кулі, і кожна хвилина їхнього життя тоді могла стати останньою. Більшості з них випало щастя вижити і повернутися до рідної домівки. Але тисячі не повернулися додому живими.

foto 8_587x440

foto 9_587x440

До меморіалу «Чорний тюльпан», вшановуючи їх пам’ять, поклали корзину квітів міський голова В.Коваленко і голова  Новокаховської Спілки ветеранів Афганістану та воїнів – інтернаціоналістів «Пам’ять» Анатолій Галієв. Живими квітами вкрили підніжжя пам’ятника присутні на мітингу новокаховчани. А потім ще довго не розходилися, спілкувалися і робили спільні фотографії.

foto 10_587x440

foto 11_586x440

foto 12_586x781

          Після цього воїни-інтернаціоналісти зібралися у кафе «Перлина», куди запросили міського голову В.Коваленка.  Разом з головою Спілки ветеранів Афганістану Анатолієм Галієвим вони вручили Подяки, Грамоти та нагороди учасникам афганської війни. Відзнаки Президента України – пам’ятні медалі, а також  Подяки Херсонської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану  отримали – Віктор Задирко, Юрій Примаченко, Сергій Прокопенко, Олег Новакович.

За досягнуті успіхи в роботі громадської організації з питань військово-патріотичного виховання в місті, обласна організація нагородила Сергія Грудницького медаллю «За заслуги» 3 ступеню.

foto 13_586x440

foto 14_586x440

Як розповів голова Спілки «Пам’ять» Анатолій Галієв, в період з 25 листопада 2016 року в організації було проведено значну роботу. Зросла і кількість членів організації – нині до складу  міської Спілки ветеранів Афганістану входять 62 учасника афганської війни. Однак це ще не всі новокаховчани, які в різні роки проходили службу в Афганістані та інших «гарячих» точках. Анатолій Галієв закликав всіх бойових побратимів увійти до складу Спілки і спільно працювати над вирішенням багатьох питань життя міста. Одне з них – військово-патріотичне виховання молоді.

За значну роботу, проведену з листопада 2016 по лютий 2017 року, згідно рішення президії Української Спілки ветеранів Афганістану, Володимир Коваленко і Анатолій Галієв вручили медаль «За звитягу» воїну-«афганцю»  Віктору Лєбєдєву.

Міський голова привітав нагороджених і всіх воїнів-інтернаціоналістів зі святом – днем виводу військ з Афганістану. Подякував за те, що живі. Побажав не впускати у душу відчай, залишатися і надалі гідним прикладом для молоді, бути щасливими в родинному колі і успішними в професійних прагненнях.

Нажаль, через 28 років після виводу військ з Афганістану ряди учасників тієї війни продовжують зменшуватися. Наслідки важких поранень і ускладнень вкорочують життя воїнів-афганців вже у нинішній час.

На зустрічі вшанували пам’ять бойових побратимів, які пішли з життя. 9 лютого після чергової операції помер «афганець» Владислав Васильович Чургович. 11 лютого попрощалися з ним. І вже 14 лютого надійшла ще одна сумна звістка – пішов з життя ветеран війни в  Афганістані Віктор Федорович Назаренко.

Повідомляючи про це, голова міської Спілки Анатолій Галієв просив пам’ятати всіх побратимів, хто поліг в Афганістані, і хто сьогодні досить рано йде з життя. Владиславу Чурговичу 28 лютого мало виповнитися 52 роки. Віктору Федоровичу Назаренку, який пішов з життя 14 лютого,  було 54 роки. Вічна їм пам’ять!

           Міський голова В.Коваленко, міська рада і виконавчий комітет, міська Спілка ветеранів Афганістану висловлюють щирі співчуття рідним та близьким цих воїнів, які пішли з життя.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.