«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову» (Ліна Костенко).

foto 1_584x403

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. В Україні цей день відзначають з 2000 року. Історія започаткування цієї дати трагічна: 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які протестували проти заборони використання в країні своєї рідної, бенгальської мови. Відтоді в цій країні щороку відзначають день полеглих за рідну мову. За пропозицією Бангладеш 21 лютого ЮНЕСКО проголосило Міжнародним днем рідної мови.

« Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура і сутність нашої свідомості»,- говорив Іван Огієнко.

Нині в світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них – під загрозою зникнення. Це трапляється, коли рідну мову перестають вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.

В минулому році за даними опитування Центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова, 60% громадян України вважають рідною українську мову, 22% – і українську, і російську. Були опитані понад 10 тис респондентів віком від 18 років.

Наша рідна українська мова  – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Шануйте й любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її для себе і наступних поколінь. «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий i народ. I нема насильства нестерпнiшого, як те, що хоче вiдiрвати в народу спадщину, створену незчисленними поколiннями його  предкiв», – сказав Костянтин Ушинський.

А ми пропонуємо вам послухати, як чудово спілкуються рідною українською мовою  гості нашої студії – мама і донька Світлана і Катерина Плясецькі.

foto 2_586x440

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.