«Я в бою за волю пішов в далечінь…»

foto 1 (1)_586x440

Мітинг «В нашій пам’яті Герої назавжди!», який відбувся у Новій Каховці 20 лютого біля пам’ятника Т.Шевченку, було присвячено пам’яті Героїв Небесної сотні, всіх Героїв Майдану, які полягли в ході кривавих протистоянь у центрі столиці. Цих мужніх і відданих людей, які загинули у нерівній боротьбі, вшанувала та оплакувала вся Україна.

На мітинг  прийшли керівництво міста, депутати міської ради, керівники та працівники підприємств, установ, організацій, студентська та учнівська молодь.

foto 2_586x440

foto 3_586x440

foto 4_586x440

До громади міста звернувся міський голова  Володимир Коваленко. Він сказав:

« В дитинстві батько – учасник війни, інші представники старшого покоління вчили: коли ворог приходить на твою землю – захищай її. Але я не міг уявити, що колись доживу до періоду, коли в нашій країні, в центрі столиці свої будуть вбивати своїх. Нажаль, три роки тому в Україні ця трагедія сталася. Вбивали людей. За що? За те, що хотіли мати право на працю, на життя, на любов, на навчання. За те, що хотіли жити по-людськи.

Сьогодні, через три роки після тих трагічних подій, а в подальшому – через багато десятиліть, ми повинні затямити всі, від Президента і до рядового громадянина: допоки ми не навчимося нести відповідальність за свої вчинки,  всі разом дбати про нашу країну, не завдаючи їй шкоди, чути і підтримувати один одного, а не чинити розбрат – до тих пір ми не заслужимо Божого прощення на нормальне життя.

Я щодня кажу собі і вам – поверніться обличчям один до одного. Наповніть своє життя справжніми цінностями людських стосунків. І тоді воно буде іншим. Звертаюсь до молодого покоління – навчіться бачити один в одному людину, поважайте іншу думку, знаходьте достойний вихід з будь-якої ситуації. Не накопичуйте образи і ненависть – вони призводять лише до руйнування.

Скільки ж може ця бідна Україна протягом багатьох століть проливати кров своїх власних дітей? І сьогодні там, на Сході, знову ллється кров. Потрібно знайти вихід, щоб марними не стали ті 106 життів, які обірвалися три роки назад на Майдані. Заради їх пам’яті ми маємо наполегливо будувати нову Україну». 

foto 5_586x440

Зі словом Божим до присутніх звернувся секретар Новокаховської єпархії, протоієрей Миколай. Він нагадав – минулої суботи православна церква згадувала всіх почилих наших близьких та рідних. Нажаль, ці списки поповнюються новими іменами. Це імена захисників України, які захищають її на сході. Це люди, які свої життя віддали за нас. Тож нехай Бог прийме їх у своєму царстві, а нам дарує мудрості – жити по-людськи.

На мітингу вшанували пам’ять новокаховчан, які були учасниками Майдану, потім вирушили захищати Україну на Схід і там загинули. Це Сергій Подгорний та Валерій Вахненко. Поклали свої життя в зоні проведення АТО Віктор Галета, Денис Перепелиця, Олег Гребінський, Роман Гавриленко.

foto 6_586x440

foto 7_586x440

Серце краяли пісні у виконанні чоловічого квартету (керівник Олександр Липка) і вокального гурту «Джерела», які нагадували про трагедію трирічної давнини, і про біль, який не вщухає вже протягом останніх трьох років через щоденні втрати. Там біля тополі калина росте,Мамині очі чекають тебе,Сива у розпачі плаче,Сина все чекає – та в Бога вже його душа.Мам, я в бою за волю пішов в далечінь,За правду і долю нових поколінь…

foto 8_586x440

foto 9_586x440

foto 10_586x440

foto 11_586x440

Хвилиною мовчання  учасники мітингу  вшанували пам’ять героїв Майдану. До пам’ятника Т.Шевченку  поклали вінки пам’яті та живі квіти. А також від громади міста були покладені вінки до могил загиблих новокаховчан – учасників АТО, які поховані на міському кладовищі.

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.