Вибух на найбільшому складі боєприпасів у Харківщині.

У Балаклії (Харківська область) в ніч на 23 березня стався потужний вибух на військовій базі. Саме тут розташований найбільший в Україні склад боєприпасів, повідомляє місцеве видання. Два роки тому його вже намагалися підпалити за допомогою безпілотників, однак тоді військові змогли цьому запобігти.

Вибух стався в ніч на четвер 23 березня о 2.45. Вибухнув один з найбільших складів боєприпасів. Одразу після вибуху мешканці почали залишати місто. Влада розпочала евакуацію мешканців з 5-кілометрової зони навколо військових складів. У районному будинку та школі відкрито 2 евакопункти. Людей евакуюють автобусами. В місті перебої зі зв’язком. В радіус потенційного ураження потрапляє десяток сіл.

Територія складів – 680 га. Склади забезпечують боєприпасами зону АТО. На місце події вилетіла комісія на чолі із заступником міністра оборони України, генералом-лейтенантом Ігорем Павловським, офіцерами Міноборони та Генерального штабу ЗСУ.

Пожежа на військових складах у Балаклії Харківської області сталася через диверсію – заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос. Про це свідчать попередні результати слідчих дій. Розгорнуто координаційний штаб тушіння пожежі та задіяно спеціальну техніку й пожежні підрозділи ЗСУ.  На місце події направлені підрозділи Державної служби України  з надзвичайних ситуацій та понад 20 автомобілів «швидкої допомоги», повідомляє Генштаб ЗСУ.

 ВЖИВАЮТЬСЯ УСІ НЕОБХІДНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ПОЖЕЖІ НА БАЗІ ОЗБРОЄННЯ (ОНОВЛЕНО станом на 6.00)

Сьогодні, 23 березня, о 2-45, на окремих площадках бази озброєння, що розташована у місті Балаклея Харківської області, сталася пожежа. Вживаються усі заходи щодо локалізації та гасіння пожежі на місці. Наразі причини події уточнюються.
Розгорнуто координаційний штаб тушіння пожежі. Задіяно спеціальну техніку та пожежні підрозділи Збройних Сил України, на місце події направлено підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, понад 20 автомобілів швидкої допомоги.
Водночас, сформовано колону спеціальної техніки для забезпечення ліквідації пожежі та надання всебічної допомоги місцевим жителям. Відкрито 2 евакуаційних пункти в районному будинку культури та середній загальноосвітній школі. Триває евакуація мешканців населених пунктів, прилеглих до бази озброєння.
Загиблих та постраждалих в наслідок пожежі не зафіксовано.

“Общая площадь арсенала – 368 га и 138 000 тонн боеприпасов. От места детонации путем установления блокировки организована условная семикилометровая граница зоны опасности разлета боеприпасов. Данных о человеческих жертвах нет”, – написал военный прокурор Анатолий Матиос в своем Facebook.

Міністр оборони України Степан Полторак озвучив дві версії пожежі в місті Балаклія – через безпілотники або підрив. Він повідомив, що жертв внаслідок вибуху немає. Евакуйовано станом на ранок 23 березня понад 20 тис людей. Небо над складами, де стався вибух, закрито для польотів в радійсі 50 км. Пожежа поширилася на 1/3 всієї площі.

Через вибухи на Харківщині Держприкордонслужба посилила охорону східної ділянки кордону.

Обмежено проїзд п’ятьма автодорогами області. Як зазначається, наразі обмежено рух трасами:

О-210103 Балаклія – Яковенкове, 0-40 км;

Р-78 Харків-Зміїв-Балаклія-Гроховатка, 77-90 км;

Т-21-10 Шевченкове-Балаклія-Первомайський-Кегичівка, 22-43 км;

О-210102 Балаклія-Бригадирівка, 0-10 км;

С-210131 під’їзд до села Вербівка, 0-1 км.

Балаклія – місто в Балаклійському районі Харківської області, на лівому березі річки Сіверський Донець (населення понад 29 тис мешканців)

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.