Власне житло мають лише 20% дітей-сиріт.

usunovlennya

Cтаном на 31 грудня 2016 року на обліку служби  у справах дітей Новокаховської міської ради перебуває 132 статусні дитини, з них 68 дітей-сиріт та 64 дитини, що позбавлені батьківського піклування. Про це повідомила керівник служби Оксана Поповиченко. В порівнянні з попереднім роком кількість статусних дітей зменшилася на 4%.

Однією з основних причин соціального сирітства залишається позбавлення батьків батьківських прав. В порівнянні з минулим роком цей показник зменшився на 5%. На сьогоднішній день актуальним є питання влаштування дітей під опіку та піклування – до найближчих родичів. Станом на 31 грудня 2016 року під опікою та піклуванням перебувало 105 дітей. Всього на території Новокаховської міської ради нині мешкають 122 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів. З них 31 дитина – це діти, що прибули до нас з інших районів та областей. Всі опікунські родини були відвідані, оформлено необхідні документи. Проаналізовано стан утримання дітей, їх виховання, догляду за ними, навчання. Порушення прав дітей не виявлено.

Нині на території Новокаховської міської ради функціонує три прийомні родини, в яких виховується 7 дітей, позбавлених батьківського піклування. 17 дітей проживають у прийомних родинах та дитбудинках сімейного типу Херсонської області. Згідно з розпорядженням міського голови «Про взаємодію місцевих органів виконавчої влади з питань здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування у прийомних родинах», відповідні відділи та служби, які здійснюють соціальний супровід, щокварталу надають інформацію до служби у справах дітей, і на підставі актів обстеження, відповідних матеріалів формуються висновки про стан навчання, виховання, утримання дітей. Ці звіти розглядалися на засіданнях комісій з питань захисту прав дітей. Функціонування прийомних сімей визнано ефективним,підтвердила Оксана Поповиченко.

Одним з важливіших питань діяльності органів опіки та піклування є захист житлових прав дітей. Відповідно до Постанови КМ, створено реєстр нерухомого майна дітей –сиріт та позбавлених батьківського піклування. Зі 132 статусних дітей, що мешкають на території Новокаховської міської ради, мають житло на правах власності 26 дітей (19,7%), на правах користування – 71 дитина, і не мають житла взагалі 35 дітей. Забезпеченість житлом дітей даної категорії, які перебувають на обліку служби, складає 73,5% від загальної кількості. Для порівняння, загальнообласний показник забезпечення житлом статусних дітей становить 40,6%. Власне житло мають лише близько 8% дітей від загальної кількості. На квартирному обліку для позачергового отримання соціального  житла перебуває 8 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, 26 статусних дітей потребують постановки на квартирний облік по досягненню 16-річного віку.

Що стосується постановки на квартирний облік, то, як зазначила Оксана Поповиченко, є проблема з Таврійським міськвиконкомом. Направлено подання до прокуратури про захист житлових прав дитини, позбавленої батьківського піклування. І паралельно вивчається питання підготовки адміністративного позову щодо оскарження дій або бездіяльності суб’єкта владних повноважень.

Забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування по досягненню ними 18 років залишається на сьогодні дуже складним, зазначила керівник служби у справах дітей. Ці проблеми стосуються всієї України і Херсонщини зокрема. У 2016 році в Херсонщині лише дві повнолітні особи з числа дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування отримали житло з фонду соціального призначення. З них одна дитина – кімнату в гуртожитку у Новій Каховці. В цьому році кімнату в нашому місті отримає ще одна дитина-сирота.

Як повідомила О.Поповиченко, контролюється стан збереження житла статусних дітей. Згідно з розпорядженням міського голови, проведено інвентаризацію житла дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, що проживають на території Новокаховської міської ради. У травні минулого року органи опіки та піклування вивчали технічний стан житлових приміщень статусних осіб, та потребу у коштах на його відновлення. За результатами проведеної роботи розроблені заходи, які затверджені міським головою. Для контролю за станом збереження житла дітей-вихованців інтернатів у поточному році вже здійснено дві перевірки. Питання охорони прав дітей розглядається на засіданні відповідної комісії щомісяця.

Протягом лютого-квітня минулого року було проведено 5 інформаційно-тематичних зустрічей з опікунами. Був зроблений акцент на захист майнових і житлових прав дітей. До роботи були залучені спеціалісти міського відділу освіти, УПСЗН, відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, ПФ. На території Новокаховської міської ради всі діти згаданих категорій користуються державними пільгами соціального захисту: двічі на рік вони проходять медичний огляд, для них організовано безкоштовне харчування у навчальних закладах, вони мають право на соціальний супровід, який здійснює Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мають право на пільгове відвідування позашкільних закладів, закладів культури.

Згідно з Постановою КМ «Про затвердження надання одноразової допомоги дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-річного віку», минулого року право на отримання цієї одноразової допомоги мали 24 дитини. У 2017 році таке право матимуть 16 дітей.

Відділом сім’ї та молоді у 2016 році за рахунок місцевого бюджету були оздоровлені діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, а саме: всі вихованці прийомних родин, двоє дітей відпочили у таборі «Прибережний», 5 дітей – в санаторіях «Дружба» та «Надія», 25 статусних дітей також отримали послуги  оздоровлення у таборі «Прибережний». За рахунок державного бюджету оздоровлено в «Молодій гвардії» 2 дитини, у Міжнародному центрі «Артек» (м. Київ) – 3 дитини.

О.Поповиченко звернула увагу: влаштування дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання у 2016 році мало позитивну динаміку. Вона подякувала всім відділам та службам, які співпрацюють зі службою у справах дітей.

Як зазначив міський голова, житлова проблема на сьогодні є надто актуальною, а особливо – для дітей-сиріт. Ця проблема озвучується на кожному особистому прийомі. Під час чергового прийому, який Володимир Коваленко провів 28 березня, з приводу житлового питання звернулися троє сиріт. Єдина можливість вирішити цю проблему сьогодні – рішенням сесії міської ради виділити кошти на придбання житла таким категоріям новокаховчан. Іншої можливості місто не має. А черга на отримання житла, що існує при виконкомі, досить велика. І серед черговиків багато тих, хто має першочергове право на його отримання. Лише сиріт у такій черзі 37 чоловік. Крім того, на житло чекають пільговики майже 10 категорій, у загальній черзі на отримання житла – 752 особи.

Нажаль, на сьогодні в державі не існує дієвого механізму вирішення житлової проблеми для тих, хто має першочергове та позачергове право на отримання житла. Навіть кімнату в гуртожитку місто надати не може, бо після надання права на приватизацію кімнат, вільних практично не залишилося. Єдина надія – передача двох незаселених гуртожитків агроколеджу до комунальної власності. Керівництво закладу знов направило листа до Міністерства  освіти і науки з проханням це зробити. Після передачі будівель місту є намір  провести в них  реконструкцію і облаштувати  соціальне житло, яке зможуть надати тим новокаховчанам, хто його потребує.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.