Новокаховська «Енергія» – наполегливі в боротьбі за перемогу.

foto 1 (1)_586x440

За кілька днів до початку футбольного сезону у Новій Каховці  відбулася зустріч міського голови В.Коваленка, його першого заступника – Президента Федерації футболу Нової Каховки Л.Чурсинова, депутатів Новокаховської міської ради і спортивної громадськості міста, та всіх, хто опікується розвитком спорту в нашому місті,і зокрема – хто дбає про діяльність міської футбольної команди «Енергія» та про розвиток футболу в Новій Каховці, з тренером і футболістами футбольної команди «Енергія».

Такі зустрічі стали традиційними.  Перед початком кожного сезону керівництву міста, спортивній громадськості і меценатам важливо висловити підтримку команді, яка успішно продовжує славні футбольні традиції нашого міста, наполегливо торуючи шлях до перемоги. А футболістам важливо це почути, щоб з новими силами розпочинати сезон.

foto 2 (1)_586x440

Володимир Коваленко, звертаючись до присутніх, сказав: «Коли ми домовлялися з головним тренером команди про зустріч, я мав на меті узгодити наші подальші плани, взяти зобов’язання,обговорити проблеми, які існують. І щоб поряд з професійною діяльністю, вирішенням щоденних робочих моментів і проблем, ми б мали в місті потужну систему відпочинку, здорового способу життя, азартної  спортивної боротьби, яка об’єднує тисячі вболівальників і вихоплює всіх нас з буденності, дарує нам яскраві емоції, щире спілкування, повертає здоров’я і радість життя.

Футбольна команда «Енергія» вже давно є вагомим аргументом спортивних пріоритетів  життя у Новій Каховці, позитивним іміджем нашого міста. Для новокаховчан футболісти «Енергії» і тренер Олег Вікторович Федорчук вже давно стали своїми, рідними. Ви вже собі не належите. Ваші успіхи, перемоги – це успіхи і перемоги всього міста». Як нагадав В.Коваленко, завдяки депутатам міської ради – Олександру Афанасьєву, Сергію Хоменку, Наталії Марченко, Віталію Перетятьку, Олені Іщенко, Олександру Курдову, Павлу Розломію – побудовані нормальні стосунки, які дають можливість футболістам  без проблем проводити тренування і готуватися до футбольних зустрічей.

На сьогодні для тренувань футболістів є два «зелених» поля», тирсове. Але і цього вже замало.   Є намір облаштувати штучне футбольне поле, розповів В.Коваленко.  З цього приводу керівництво міста вже надіслало відповідні листи. Крім того, сама база потребує реконструкції. Є стратегічне бачення футбольного майбутнього Нової Каховки, яке прописано у міській Програмі розвитку футболу. Є підтримка виконкому і депутатського корпусу. І головне – є розуміння, що існування футбольної команди міста, можливість її професійного зростання приносить радість значній частині новокаховчан, об’єднує все більше вболівальників, які поспішають на футбольні матчі сім’ями, а також підтримують своїх дітей, які прагнуть здобути успіхів на футбольному полі.

foto 3_586x440

Тренер новокаховської «Енергії» Олег Федорчук,  пригадуючи славну історію новокаховського футболу,сказав: «Я знаю, що гордість за своє місто починається з його історії. Розумію, що для Нової Каховки футбол – це не просто спорт, а вже багато років – улюблена видовищна подія для багатьох мешканців. В Україні залишилося мало футбольних клубів. Є обласні центри, в яких немає футбольних команд. Для Нової Каховки мати свою команду – це успіх. Але це недешево. Ми вдячні, що керівництво міста, численні меценати підтримують новокаховську «Енергію».  Ми цінуємо цю підтримку, тому прагнемо перемагати. І на сьогодні піднялися вище багатьох навіть обласних команд. Зокрема, вінницької. Та деяких інших, в яких бюджет вдвічі більший, ніж наш. Але нам важливий результат, перемога, успіх заради тих, хто нас підтримує і за нас вболіває.

foto 4_586x440

Коли ми зустрічалися з вами вперше, я обіцяв, що моє головне завдання – підвищити рівень команди, покращити її репутацію. І зараз нас поважають, з нами рахуються, з нами серйозно грають і нас вважають сильними супротивниками. На сьогодні в нас гарна база для тренувань. Я знаю, про що кажу, бо понад 8 років працював у Першій  лізі, у Прем’єр-лізі. І можу сказати, що за багатьма параметрами наша база відповідає рівню Першої ліги. Крім того, сьогодні ново каховські футболісти не мають проблем ні з транспортом, ні з харчуванням».

Проблемою команди, за словами Олега Федорчука, є … молодий вік гравців. Він пояснив: 15 років був футболістом, 26 років – тренер. І з тренерського досвіду знає, що до 25 років гравець вважається  молодим футболістом. У футболі  для набуття досвіду потрібно не менше 15 років, звернув увагу Олег Федорчук. А у гравців «Енергії» середній вік на сьогодні – 21 рік. Потрібний час, щоб команда сформувалася. І тут важливе терпіння – і футболістам, і вболівальникам.

«Отже вболівальників я хочу попросити про терпіння. Адже що таке молодість?  Це яскрава, непередбачувана субстанція. Для молодого футболіста головне – мотивація. Кожен прагне стати яскравим професіоналом. Новокаховчанам це вдається вже не вперше. Приміром, Олексій Детятьєв, наш земляк, нині грає за «Карпати». Для успіху потрібно везіння і наполегливість, а також терпіння, які у нього є. Але навіть ті, кому щастить проявити себе і привернути до себе увагу, не маючи терпіння, втрачають свої шанси. Не всі міцно тримаються на новій висоті. Дехто розслаблюється – і падає.

Нині радує те, що за рік ніхто з «Енергії» просто так не пішов. Залишилося 15 футболістів. Двоє пішли у Першу лігу – основний захисник Олександр Шевченко, який грав значну роль в обороні. І нападник Андрій Фаюк – теж яскравий гравець. У новому сезоні склад команди поповнили 5 футболістів – з Чернігівщини, Луганщини, Криму та Бериславського району. Особливість «Енергії» сьогодні – ми одна з небагатьох команд, в якій великий відсоток місцевих гравців».

Олег Федорчук: «Мене часто запитують журналісти: «Яку задачу ставить перед собою команда «Енергія»?». Я відповідаю – по-перше, щоб нами пишалися новокаховчани. А це означає – потрібно виходити на поле і віддаватися боротьбі за перемогу. Пам’ятаю, як вболівальники, стоячи, проводжали нас після гри з командою «Луч», хоча ми програли 1:0. Ми грали вдесятьох, у меншості. Але розслабитися лідерам не давали. І ми будемо намагатися поліпшувати свій рівень і якість гри. Моє головне завдання, як тренера – підняти репутацію команди, підняти командний дух і найголовніше для футболістів – щоб вони могли піти далі, на більш високий професійний рівень».

Володимир Коваленко: «Олегу Вікторовичу дуже довіряю. Тому ніколи не дозволю собі втрутитися в кадрову політику цього тренера. В цій командній роботі в нас у кожного є своя відповідальність.  І успіх нашої команди – це  наш із вами внесок у розвиток країни».

Капітан команди Роман Бочак подякував за довіру, підтримку. А від себе пообіцяв: футболісти будуть повністю віддаватися грі, і захищати честь Нової Каховки.

foto 5_586x440

Нагадаємо, що перший домашній матч весняної частини сезону відбувся 25 березня на стадіоні «Енергія». Наша команда зустрілася з одеською «Реал Фарма». Результат зустрічі – 0:0. Перед початком матчу міський голова В.Коваленко привітав футболістів та вболівальників. Він також поздоровив з 60-річним ювілеєм ветерана ново каховського футболу Юрія Смагіна.

За підсумками туру новокаховська «Енергія» залишилася на 8 місці. 8 квітня наша команда гратиме в гостях проти команди «Іллічівець-2». А наступна домашня гра відбудеться на стадіоні «Енергія» 14 квітня. Новокаховська «Енергія» зустрінеться із миколаївським «Суднобудівником». Приходьте та підтримайте нашу команду! 

foto 6_586x440

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.