Депутати Новокаховської міської ради осудили пропаганду фашизму.

foto 1 (1)_586x440

З депутатським запитом на сесії міської ради 30 березня до колег звернувся секретар міської ради О.Лук’яненко. Він зазначив, що запит стосується події, яка не відповідає духу новокаховської громади і є ганебною.

Олександр Лук’яненко повідомив: «Мова йде про те, що депутат міської ради Параскева Джуманіязова розмістила на своїй сторінці у Фейсбуці листівку під назвою «Я доброволець», яка починається словами: «Я взяв до рук зброю для того, щоб пліч о пліч з німецькими вояками боротися проти спільного ворога – більшовизму». І закінчується листівка словами: «Вставай і ти до лав української дивізії СС».

Секретар міської ради зазначив: «Я думаю, що Параскева Василівна помилилася, розмістивши цю  листівку на своїй сторінці. Я думаю, що вона шкодує з цього приводу. І якщо вона зараз вибачиться перед громадою і перед нашими ветеранами, перед  жителями Нової Каховки, то я не буду свій депутатський запит далі зачитувати і наполягати, щоб за нього проголосували депутати міської ради».

У відповідь Параскева Джуманіязова від коментарів відмовилася.

Тоді Олександр Лук’яненко озвучив депутатський запит, який адресований начальнику Новокаховського міжрайонного управління служби безпеки України в Херсонській області та керівнику Новокаховської прокуратури.

”Повідомляю Вам, що депутат Новокаховської міської ради Джуманіязова Параскева Василівна зі своєї сторінки у соціальній мережі Facebook під псевдонімом «Параскева Терен» виклала листівку часів Другої світової війни з закликом вступати до лав української дивізії «SS». Листівка містить пряму пропаганду фашизму та символіку нацистських військ «SS».

Враховуючи те, що нацистські війська «SS» рішенням Нюрнбергського трибуналу визнанні злочинною організацією (у матеріалах Нюрнбергського трибуналу сказано, що злочинними визнані СС, СД , Гестапо та ВСІ створені ними формування) , а також те, що чинним законодавством України (Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки») заборонена пропаганда нацистського тоталітарного режиму, вбачаю, що депутатом міської ради Джуманіязовою Параскевою Василівною скоєно злочин, передбачений статтею 436-1 Кримінального кодексу України  «Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів».

       Прошу зареєструвати факт скоєння злочину депутатом міської ради Джуманіязовою П.В. у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань,  та про результати розгляду депутатського запита проінформувати мене та міську раду відповідно до вимог чинного законодавства України .

Додаток: копія скріншоту публікації Джуманіязової П.В.  у соціальній мережі Facebook”

Після озвучення запиту депутат Т.Ракша запропонувала розібратися, «можливо депутат Джуманіязова мала на увазі щось інше?».

Однак що мала на увазі депутат П.Джуманіязова, її колеги, та й мешканці міста  так і не дізналися, оскільки прокоментувати свій вчинок вона відмовилася.

foto 2 (1)_586x440

Міський голова В.Коваленко з цього приводу сказав: «Що б ми не вчиняли сьогодні – ми повинні зрозуміти, що в нинішній  період ми маємо нести відповідальність за територію, на якій живемо. А депутати повинні все робити для того, щоб в суспільстві був спокій, злагодженість і пошук розв’язання будь-якої проблеми.

На нараді у Президента і голови Уряду, де я був нещодавно, говорили про те, що на сьогодні найбільша провина перед державою – це намагання розхитати суспільство. Хочу всіх вас попросити: несіть відповідальність за той період, коли ви живете. А тим більше, коли ви наділені депутатськими повноваженнями. Депутатам із символікою гратися точно не потрібно».

Після слів депутата Т.Ракші про те, що «потрібно розібратися. Це було написано у Фейсбуці, а там можна багато чого найти…», не витримав присутній у сесійній залі голова громадської організації воїнів АТО «Біла стріла» Дмитро Марков. Він попросив слова, хоча такої можливості його намагалися позбавити депутати – «опозиціонери». За пропозицією міського голови, депутати проголосували за надання слова Дмитру Маркову, і більшістю голосів підтримали цю пропозицію.

Дмитро Марков нагадав, скільки людей загинуло від фашизму, і висловив обурення листівкою, яку депутат  П. Джуманіязова розмістила в мережі Фейсбук. У відповідь депутат П. Джуманіязова заявила: «Не можна було підійти до мене на вулиці, а потрібно виступати на сесії? На вулиці підійдіть до мене, а не тут розказуйте».

Депутат від партії «Наш край» Л.Васильєва  назвала депутатський запит, озвучений О.Лук’яненком на сесії, «помстою і розправою над депутатом Джуманіязовою за її проукраїнську позицію». Та ще й додала: мовляв, чому нікого не бентежить комуністична символіка в місті, або саме на будівлі виконкому? А хвилює український плакат 70-річної давнини у Фейсбуці? Та попередила, що оприлюднить поіменний список тих, хто підписав та голосував за депутатський запит, озвучений секретарем міської ради.

Депутат Валентина Дунда (партія «Укроп») – «Це питання повинно бути розглянуте не на міській раді. Ми не уповноважені розглядати таке питання. Тому партія «Укроп» заперечує».

Депутат І.Ісаков (партія «Совість України») теж роздратувався: «не кожний чоловік заглядає у Фейсбук. Але депутати, присутні у цій залі, подивіться на зірки у ньому – це  комуністичні символи».

foto 3_586x440

Про незнання законодавства попереднім виступаючим вкотре нагадала  депутат О.Михайлова: «Як член комісії з декомунізації деяким особам доводжу до відома, що відповідно до Постанови КМ, зірка без серпа та молота не є елементом декомунізації. Особи, вивчайте законодавство! Ви вже і так не один раз зганьбилися у знанні законодавства, що вже навіть не розумієте, що пишете і що підтримуєте.

Ми зараз у сесійній залі спостерігаємо такий ажіотаж навколо депутатського запиту, поданого секретарем міської ради! А уявляєте, що відбувається в місті! А ми кажемо, що питання незначне? Питання в тому, що Параскеві Василівні Джуманіязовій Олександр Володимирович Лук’яненко запропонував виступити і роз’яснити, про що вона думала і що мала на увазі, і в чому ми її невірно зрозуміли. Але вона відмовилася.

Параскево Василівно, коли ви нарешті почнете думати про те, що ви пишете. До сьогоднішнього дня вам все сходило з рук. Але всьому є межа. Тому вважаю, що такий депутатський запит потрібно підтримати. Тому що, як в сесійній залі, так і в місті з цього питання немає спокою. І мешканці  дивляться на чергові витівки «опозиції» і запитують: «Депутати, а що далі вони будуть робити? І ви будете все терпіти?».

          Голова постійної комісії з депутатської етики, законності і протидії корупції Андрій Кафідов нагадав про важливі для Херсонщини дати березня  – звільнення від фашистів міста Херсона і самої Херсонщини. Він звернув увагу, що у березні 1933 року відбулася і трагічна подія, яка теж нагадує про  небезпеку фашизму – з’явився перший концтабір – Дахау. Фашизм знищив десятки мільйонів людей різних національностей. І хотілося б вірити – на генному рівні залишив у пам’яті нащадків спротив фашизму і неможливість його відродження.

Але минуло трохи більше 70 років – і у березні 2017 року у Фейсбуці з’являється листівка, в якій мова йде про дивізію СС. Андрій Кафідов повідомив, що цю подію обговорили на засіданні постійної комісії, де були присутні 5 з 7 депутатів. Троє членів комісії проголосували за засудження дій депутата П.Джуманіязової, двоє – депутати Л.Васильєва і К.Черепанов – проти засудження.

А.Кафідов запропонував присутнім у сесійній залі вшанувати хвилиною мовчання всіх загиблих від фашизму.

Завершуючи розгляд цього питання, міський голова Володимир Коваленко сказав: «На сьогодні той, хто займається розколом свого села, селища або міста – є найбільшим ворогом своєї країни. Про це нещодавно на Раді регіонального розвитку сказали Президент, Прем’єр-міністр, міністри, голови обласних адміністрацій. Сьогодні країні, як ніколи, потрібно єднання. І якщо ви свідомі люди – ви маєте це розуміти. Не можна в злобі знущатися над громадою, над історією, над прадідами. Несіть відповідальність за свої вчинки, адже за вас люди голосували. Адже патріотизм на сьогодні – це добросовісне виконання кожного з нас своїх обов’язків, сплачені податки, виховані діти. Загляньте кожен у свою власну душу. Чи гідно ви сьогодні вчиняєте як патріот країни? Це питання власної совісті, власної любові до цієї країни. Злоба нікого не робить щасливим.

Ці люди засмучені, коли ми щось побудували, відновили, створили. Але радіють, коли щось в місті зробити не вдається. Чому ви радієте, в чому звинувачуєте? Громада вже повинна знати цих «героїв» і давати їм гідну оцінку».

Депутатський запит, озвучений секретарем Новокаховської міської ради Олександром Лук’яненком, під час голосування підтримав 21 депутат з присутніх 28.

foto 4_586x440

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.