Результати опалювального сезону: всі системи працювали стабільно, боргів за газ Нова Каховка не має.

foto 11 (1)_586x440

Минула зима відзначилася більш складними погодними умовами  і температурою, ніж попередня. Особливо у січні та лютому 2017 року. Однак  підприємства житлово-комунального господарства Нової Каховки  впоралися з погодними негараздами і забезпечили успішне проходження опалювального сезону 2016-2017. Про це під час чергового засідання виконкому 25 квітня доповів перший заступник міського голови Леонід Чурсинов.

Він зазначив: своєчасна і злагоджена підготовка до зими дала свої результати. Тиск газу в розподільчих системах міста підтримувався на необхідному рівні, що забезпечило стабільну роботу газорозподільних систем і індивідуального опалення населення. Безперебійно, без аварій працювала система централізованого теплопостачання. До початку опалювального сезону було переведено на альтернативні види палива котельні лікарняних комплексів міста. Роботи виконано не за рахунок міського бюджету, а за кошти інвесторів, які на орендованих площах встановили своє обладнання і таким чином інвестували в альтернативне опалення близько 3 млн. грн..

Леонід Чурсинов повідомив: система електрозабезпечення житлових будинків протягом опалювального сезону працювала в стабільному режимі. Одиничні ситуації з припиненням електропостачання були пов’язані із погіршенням погодних умов.

Місто пережило зиму без аварій в системах водопостачання і водовідведення. Вода подавалася мешканцям міста безперебійно і цілодобово.

До роботи в осінньо-зимовий період було підготовлено 5 одиниць спеціалізованої техніки, заготовлено 300 тонн спеціальних матеріалів для забезпечення безпеки дорожнього руху на вулицях міста під час ожеледиці. Відповідні комунальні служби своєчасно реагували на погіршення погодних умов, здійснювали прибирання снігу.

На належному рівні протягом опалювального сезону підтримувався температурний режим у закладах охорони здоров’я, освіти і культури.

Леонід Чурсинов звернув увагу: завдяки своєчасним розрахункам бюджетними установами і КП «Теплові мережі» за енергоносії, практично другий рік поспіль місто не має боргів за спожитий газ. 24 квітня проведено останні платежі за спожитий природний газ. Це означає, що місто 100% розрахувалося за весь опалювальний період не лише з НАК «Нафтогаз України», але й з транспортними організаціями, що експортують природний газ, і з постачальниками електроенергії.

Серед недоліків, які вплинули на проведення опалювального сезону, Леонід Чурсинов назвав несвоєчасне проведення тендерних процедур, внаслідок чого були затримки з початком опалення у ЗОШ №№ 5 та 7. Недостатній аналіз споживання енергоносіїв в кількох навчальних закладах призвів до проблем з оплатою, коли в одній зі шкіл у першому кварталі використали річний фінансовий ресурс на оплату за теплову енергію! Тим більше, у школі, де встановлено пластикові вікна.

Ще одна проблема – борги держави перед містом по субсидіях. На 1 квітня 2017 року борг сягнув близько 50 млн. грн.. З цієї суми борг по субсидіям за газ становить 35,3 млн. грн., за електроенергію – 10,8 млн. грн.., водопостачання – 1 млн. грн., за квартплату – 2,3 млн. грн..

Серед недоліків, які виявив опалювальний сезон – великі втрати в теплових мережах. По найбільшій в місті котельні №9 вони становлять 35%, або в грошовому виразі – близько 10 млн. грн. Щоб уникнути їх в подальшому, з бюджету міста будуть направлені кошти  на вдосконалення теплових мереж, покращення їх теплоізоляції.

Ще одна проблема – наявні трудові і фінансові ресурси в закладах освіти, охорони здоров’я, культури не дають можливості повноцінно обслуговувати як самі будівлі, так і системи  теплопостачання в них. У школах залишилося по одному слюсарю, який може виконати хіба що дрібну роботу. Більш серйозні проблеми потребують втручання бригади спеціалістів. Леонід Чурсинов зазначив: цю систему потрібно вдосконалювати. Або створювати об’єднану бригаду спеціалістів, або виділяти кошти на обслуговування будівель закладів підприємством, яке має відповідних фахівців. Міський голова доручив вивчити це питання профільним заступникам і міській Раді директорів шкіл.

Є проблеми і у сфері дорожнього господарства. За словами Л.Чурсинова, фінансування ремонту міських доріг на сьогодні є недостатнім. Він акцентував увагу на необхідності збільшити фінансування на ремонт доріг, враховуючи їх нинішній стан і зростання вартості матеріалів для ремонту дорожнього покриття.

Як зазначив керівник КП «НК ШЕУ» Анатолій Гуртовий, щороку на ремонт доріг в місті потрібно не менше 9 млн грн.. Нині підприємство отримує понад 3 млн. грн.. Він також просив переважну частину фінансування надавати підприємству у першому півріччі, що значно скоротить терміни виконання дорожніх робіт і поліпшити їх якість.

Вже розпочато підготовку міста до наступного опалювального сезону. Л.Чурсинов озвучив основні заходи.

По-перше, місто має відійти від споживання природного газу підприємствами теплоенергетики. В 2017 році буде переоснащено котельню №9 – найбільшу в місті. Для цього з інвесторами буде укладено договір оренди вільних приміщені у котельні на 10 років, де встановлять обладнання за кошти інвесторів – на суму близько 20 млн. грн.. Газові котли будуть збережені.

24 квітня відбулася зустріч з інвесторами, які в попередній рік вже встановили обладнання в котельнях лікарняних комплексів. Вони підтвердили бажання про подальшу співпрацю, тож у цьому році встановлять обладнання для альтернативного опалення на котельні №1. Сума інвестицій – понад 5 млн. грн.. Це дозволить значно зменшити витрати міста на опалення бюджетних організацій.

Як нагадав Л.Чурсинов, місто досі має борг по різниці в тарифах, не відшкодований державою, у сумі близько 17 млн грн., з урахуванням штрафних санкцій. В цьому році почне діяти Закон про реструктуризацію боргу, з урахуванням можливості відшкодування державою різниці в тарифах. Тоді є надія покрити цей борг.

Серед заходів підготовки до наступної зими –  забезпечення лікарняного комплексу по вулиці Світлова додатковим джерелом електроенергії – потужним дизель-генератором, що коштуватиме  1 млн 400 тис грн.. Лікарня повинна мати незалежне джерело електропостачання. Це підтверджують недавні аварійні ситуації  в місті. На щастя, на ту пору в операційній та пологовій залах не було пацієнтів. Так ризикувати далі не можна, зазначив міський голова, коментуючи це питання.

З інших напрямків підготовки до наступного опалювального сезону, як повідомив Леонід Чурсинов, ведуться планові роботи на об’єктах освіти, культури, охорони здоров’я.

Міський голова В.Коваленко, аналізуючи результати проходження містом опалювального сезону і підготовку до наступного, зазначив, що свого часу рішення про припинення централізовано опалення населення себе виправдало. Мета в подальшому – забезпечити стабільну роботу КП «Теплові мережі» без боргів. Активно впроваджувати в місті альтернативні методи опалення на найбільших котельнях, що подають тепло бюджетним установам. Буде змінено і систему користування теплом. Керівники бюджетних закладів мають розуміти свою відповідальність за економне використання теплоресурсів. Підготовка до наступної зими  стосується не лише опалення. Уваги потребують технічні ресурси КП, які варто оновити та поповнити новою технікою, зазначив міський голова. Він подякував всім керівникам підприємств, які забезпечили в місті стабільне проходження опалювального сезону.

 

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.