Садочок «Журавлик»: 35 років – подорож триває!

foto 1 (1)_586x440

27 квітня садочку «Журавлик» виповнилося 35 років! Цю дату відзначили у колі добрих друзів закладу. І разом  вирушили у подорож в часі  на віртуальному «потязі під №4», де «начальник потягу» – завідувач дитсадка Тетяна Анатоліївна Дудник, а разом з нею – її дружний і надійний колектив. «Машиністом потягу» – тобто чудовою ведучою – була музичний керівник Наталія Сіренко. У віртуальну подорож взяли із собою  «пасажирів» – всіх працівників дитсадка, вихованців та батьків, а також  гостей – міського голову Володимира Коваленка, депутатів міської ради Віталія Перетятька, Сергія Хоменка, Олександра Афанасьєва, заступника начальника міського відділу освіти Олену Каратник, спеціаліста відділу освіти Марину Скрипникову, директора ЗОШ №3 – голову Асоціації освітних закладів Новокаховської міської ради Ірину  Дубас, завідувачів дитсадками – «Сонечко» Лілію Величко, «Черьомушки» Зінаїду Тихонову.Ювілейна подорож була цікавою і веселою, зі спогадами, розвагами, піснями, танцями, щирими побажаннями і подяками.

foto 2 (1)_586x440

А пригадати було що. Адже життєва мандрівка «Журавлика» розпочалася у 1982 році. Тоді, 28 лютого, Новій Каховці виповнилося 30 років. І подружні пари з маленькими новокаховчанами в ювілейний для міста рік отримали чудові дарунки, серед яких – новенький дитячий садочок «Журавлик». 26 квітня 1982 року відбулося його урочисте відкриття. А до його народження було причетне славетне підприємство державного значення – Новокаховський електромашзавод.

«Журавлик» «народився» гарним і перспективним  – зі світлими дитячими кімнатами, з просторими музичною і спортивною залами, медичним кабінетом, які мали сучасне обладнання, а також дитячими майданчиками у дворі, із зеленою зоною, подібною до мініатюрного ботанічного саду.

Керівником такого чудового дитячого «містечка» було призначено талановитого педагога і  керівника – Олександру Іванівну Піндак.

foto 3_586x440

Вона побувала на ювілейному святі і з хвилюванням привітала колег, батьків, дітей, і численних гостей, та пригадала: « Я прийшла до цього дитячого садка, на початок будівництва, коли мені було 35 років. Життя триває. Воно змінює навколишній світ і людей. Але коли я заходжу до дитсадка, особливо сьогодні, я згадую, як все починалося. І досвід будівництва закладу, і секрети дошкільної педагогіки ми опановували тут, день за днем, самостійно.

Згадую Валентину Миколаївну Шахову. Шеф-кухаря Таїсію Володимирівну – вона прийшла молоденькою, тендітною дівчиною, з невеликим досвідом, але старанна і розумна, вона чудово організувала роботу кухні, і досі працює в «Журавлику». Вдячна вихователям Олені Миколаївні Юріній, Тетяні Іванівні Гнідаш, Ользі Іванівні Коваленко,яка прийшла до садочка після школи, але через кілька років стала чудовим вихователем, з якої брали приклад інші».

Олександра Іванівна добрим словом згадала працівників садочка, з якими створили міцний колектив. І подякувала тим, хто й досі продовжує працювати в «Журавлику». Тут з роками склався дружній, творчий, люблячий дітей колектив, об’єднаний з працівників двох садочків – колишнього «Барвінка» і «Журавлика».

«Потяг швидко йде. В якийсь момент я вийшла з вагона – і сьогодні знову зайшла до нього. І мені здається – наче й не було тих років. Бо нині відчуваю себе в рідному колективі, якого ніколи не залишала».

В подарунок від колишніх працівників «Журавлика» нинішній колектив отримав великий настінний годинник, який нагадує – час йде вперед. Продовжуйте свою подорож в часі! І згадуйте тих, з ким «Журавлик» розпочинав її 35 років назад!

А далі пригадали роки становлення закладу, які були міцно пов’язані з історією Нової Каховки і України. А «Журавлик», переживаючи разом з містом часи випробувань та успіхів, продовжував виховувати наступні покоління новокаховчан, серед яких нині – багато відомих людей.  Це Георгій і Лев Дєлієви. До речі, Наталія Дєлієва працювала музичним керівником у «Журавлику». Вихованці садка – Снєжана Єгорова, брати Носкови, Людмила Аржаннікова, Глєб Піскунов.

Вітаючи ювілярів, міський голова Володимир Коваленко пригадав – для нього, як і для ювілярів, 1982 рік став особливим в житті: « З’ясувалося, що через 4 місяці, як відкрився «Журавлик», я приїхав до Нової Каховки молодим спеціалістом. І ваш, і мій трудовий шлях починався в один рік – 1982. Вже тоді я звертав увагу на гарну споруду вашого садочка. Пізніше познайомився з керівником та колективом. А ювілей подарував нам нагоду зустрітися, разом порадіти події. Успішного вам подальшого шляху. Для цього є все необхідне: підтримка керівництва міста і депутатської більшості, солідарність між керівниками дитсадків. Подяка вам за участь у міських заходах, за турботу про дітей. Якщо вся країна буде знаходити порозуміння, як це робиться в нашому місті, і зокрема у вашому закладі – дуже швидко наша Україна стане такою, про яку ми мріємо».

foto 4_586x440

foto 5_586x440

foto 6_586x440

Міський голова привітав колектив «Журавлика» з ювілеєм і  вручив квіти завідуючій закладом Тетяні Анатоліївні Дудник, а також Подяку музичному керівнику  Наталії Вікторівні Сіренко.

Завітали на ювілей «Журавлика» і депутати Новокаховської міської ради Сергій Хоменко, Віталій Перетятько і Олександр Афанасьєв.

Від імені всіх присутніх на святі народних обранців, ювілярів привітав Сергій Хоменко: «Свято дитячого садка об’єднує дітей і дорослих. Адже саме з вас починається шлях кожної людини у велике життя. Продовжуйте свій професійний шлях, особистого вам щастя, міцного здоров’я, а дитячому садку – процвітання. І особлива подяка – небайдужим батькам». Депутати вручили колективу садочка подарунки та квіти.

foto 7_586x440

Успішні і важкі часи, зміну державного устрою, перші кроки незалежної держави  дитячий заклад долав разом з Новою Каховкою і всією Україною. Колишні вихованці «Журавлика»  нині сягають вагомих успіхів у професійній сфері, здобувають творчі і спортивні перемоги. Сьогодні «Журавлик» залишається популярним дошкільним закладом серед новокаховчан, а у чудовому, дружньому колективі працівників «Журавлика» панує творча гармонійна атмосфера, продовжуються кращі традиції і зростають династії досвідчених вихователів. Їх вірними помічниками є керівництво міста, депутати міської ради, і звичайно ж – батьки вихованців.

foto 8_586x440

Представники батьківського комітету висловили найкращі побажання, побажали здоров’я, натхнення, процвітання закладу. «Завжди з гордістю говоримо, що наші діти відвідують «Журавлик». Тут турбуються про наших дітей. І ми за них спокійні. Але й садочку потрібна наша допомога. Ми спільно робимо загальну справу – дбаємо про виховання і розвиток наших дітей».

У 2004 році сталося злиття двох дитячих садків – «Барвінка» і «Журавлика», утворився міцний, досвідчений колектив – дитсадок №4 «Журавлик». Нині закладом керує талановитий педагог, гарна господиня садкового господарства Тетяна Анатоліївна Дудник. Разом з нею і дотепер тут працюють талановиті, енергійні, співучі, креативні працівники. Їх імена звучали на урочистостях. Зі словами подяки і найкращими побажаннями. Це вихователі і їх помічники, психологи, технічні працівники, музичні керівники. Із задоволенням найкращі слова привітання від імені колишніх працівників садочка висловила Маргарита Валентинівна Голубенко.

foto 9_586x440

Пісенний дарунок «Журавлик» отримав від випускниці 2012 року Софії Крем’янської.

foto 10_586x440

foto 11_586x440

У святковому концерті взяли участь і маленькі вихованці – «журавлята», і самі вихователі.

foto 12_586x440

foto 13_586x440

foto 14_586x440

foto 15_586x440

foto 16_586x440

На святі пригадали  численні нагороди «Журавлика» – Дипломи, Грамоти, Подяки. У 2011 році садочок вступив до Асоціації освітніх закладів Новокаховської міської ради. Керівник Асоціації, директор ЗОШ №3 Ірина Петрівна Дубас привітала ювілярів і зазначила – настрій колективу залежить від настрою керівника. А Тетяна Анатоліївна – завжди усміхнена і доброзичлива. Тож колективу дуже пощастило. На сьогодні «Журавлик» є одним з кращих садочків не лише в Новій Каховці, але й в Україні. Про високий рівень роботи працівників закладу говорять не тільки численні відзнаки, але й повністю укомплектовані групи і стабільний колектив. Від Асоціації освітніх закладів сприяння здоров’ю Ірина Дубас вручила  Тетяні Дудник квіти і особливий «сертифікат унікального керівника».

foto 17_586x440

Багато щирих, теплих побажань висловили колегам заступник начальника відділу освіти Олена Каратник і спеціаліст відділу освіти Марина Скрипникова.

foto 18_586x440

foto 19_586x440

Вони вручили Грамоти відділу освіти працівникам садочка. Але зазначили – таких відзнак реально значно більше, бо колектив дуже активний в житті міста, тож на відзнаку заслуговує кожен, хто працює в закладі.

Віртуальний поїзд «Журавлика» стрімко йшов вперед. За 35 років хтось сходив на зупинках, а потім знову повертався. Але хтось залишав його назавжди. В день ювілею працівники «Журавлика» і гості згадали всіх тих, хто в різні роки був причетний до становлення і розвитку закладу. Але кого сьогодні вже немає серед нас. В пам’ять про них прозвучала зворушлива пісня.

foto 20_586x440

Після завершення святкового концерту міський голова вручив маленьким «журавлятам» – вихованцям закладу – солодкі подарунки від БФ «Нова Каховка». Було і спільне виконання пісні, і звичайно ж – ювілейний торт. Щиро вітаємо «Журавлик» з ювілеєм! Нехай чарівна подорож дитинства на « потязі №4» триває ще багато-багато років!

foto 21_586x440

foto 22_586x440

foto 23_586x440

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.