З атомом стали до бою. З полум’ям смертоносним. І заступили собою Світ…

foto 1 (1)_586x440

26 квітня у Новій Каховці відбувся мітинг  біля пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії, присвячений 31-м роковинам з дня техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Кохану землю вбили без ножа,

Витає смерть невидима над нами,

Волає криком зболена душа,

Димить реактор горя небесами…

Організація Обєднаних Націй проголосила 26-те квітня Міжнародним днем  пам`яті жертв катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Біда, яка сталася 31 рік тому неподалік старовинного українського містечка, назавжди залишається в пам`яті людей як застереження: науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.

На мітингу були присутні керівництво міста, члени Новокаховської організації «Союз Чонобиль», керівники та працівники установ, організацій, підприємств міста, студентська та учнівська молодь, мешканці Нової Каховки.

foto 2 (1)_586x440

«Нажаль, вже 31 рік весна в Україну приходить разом із гіркими спогадами  про ту трагічну подію 26 квітня», -зазначив, звертаючись до присутніх на мітингу, міський голова Володимир Коваленко. – Це день, про який не можна забувати. Пам’ять про людей, які захистили нас від ядерного лиха, повинна бути незрадливою. І ті, хто подолав цю біду і нині живе серед нас, потребують захисту і допомоги. Ми маємо дякувати тим, хто в ті трагічні дні, розуміючи загрозу для свого життя, вчинив мужньо і не відступив. Тож 26 квітня згадайте про них, відкладіть на потім свої буденні справи і вшануйте пам’ять людей, які зробили крок назустріч біді і врятували нас від радіаційного лиха». Говорить Володимир Коваленко.

До присутніх на мітингу звернувся голова Новокаховської  організації «Союз Чорнобиль» Сергій Михасюк. Він нагадав – тоді, 26 квітня 1986 року, з Нової Каховки до Чорнобиля вирушили 53 ліквідатори, які працювали в Чорнобильській зоні з 1986 по 1990 роки. Сергій Михасюк з гіркотою зазначив, що, нажаль, на державному рівні про «чорнобильців» все частіше намагаються забути. Їм боляче, що країна, яку вони свого часу захищали ціною власного здоров`я та життя, все менше про них згадує. Він подякував міському голові В.Коваленку за підтримку «чорнобильців», допомогу їм, забезпечення за рахунок місцевих коштів пільг на медичне обслуговування, транспортний проїзд.

foto 3_586x440

На мітингу було присутнє і духовенство міста. З Божим словом до новокаховчан звернувся священик Свято-Андріївського Собору, отець Георгій. Відбулося поминальне богослужіння за загиблими та померлими внаслідок чорнобильського лиха.

А до пам’ятника, де над землею, зраненою атомом,  здійнявся образ Богородиці – захисниці України, новокаховчани поклали вінки та живі квіти.

 

foto 4_586x440

foto 6_586x440

foto 7_586x440 (1)

foto 7_586x440

foto 8_586x440

foto 9_586x440

foto 10_586x440

foto 11_586x781

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.