Рішенням виконкому Новокаховської міської ради знижено тариф на воду, попередньо встановлений Національною комісією з держрегулювання комунальних послуг.

foto 1 (1)_586x440

В минулому 2016  році тарифи для водоканалів виросли приблизно на 27%.

Їх підвищення пов’язане в першу чергу  зі зростанням мінімальної заробітної плати та  зміною ціни на електроенергію. Як зазначають експерти,  у водоканалів у структурі собівартості електроенергія займає близько 40%. Тариф на водопостачання розраховує кожне підприємство окремо. Складові тарифу одні для всіх: амортизація, зарплата, електроенергія, ремонт, податки і т. д. При цьому частка цих складових у кожного підприємства різна, це залежить і від обладнання, і від стану мереж, від особливостей роботи системи водопостачання та водовідведення. Остаточне рішення щодо тарифу донедавна приймала Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Головна вимога комісії – тариф повинен покривати всі витрати підприємства і включати в себе амортизацію.

Головна причина подорожчання води – зростання мінімальної зарплати вдвічі – до 3200 грн з 1 січня поточного року. Тож підприємствам довелося переглянути фонд заробітної плати, а додаткові витрати закласти в нових тарифах.

При цьому заробітні плати, за інформацією НКРЕКП, це найбільша стаття витрат.

Крім того, практично у всіх містах реальне споживання води виявилося нижче від запланованого. Від обсягів споживання безпосередньо залежить тариф: чим більше витрачають – тим дешевше.

foto 2 (1)_586x440

На засіданні виконкому 25 квітня було розглянуто питання щодо тарифів на воду у Новій Каховці. Керівник КП «Міський водоканал» В.Радованець повідомив: КП є ліцензіатом Нацкомісії, що здійснює регулювання в сфері комунальних  послуг. У вересні 2016 року міський водоканал подав розрахунки тарифу на 2017 рік. 22 березня 2017 року НКРЕКП розрахувала тариф для Новокаховського водоканалу в розмірі 21 грн. 10 коп., який мав вступити в силу з 15 квітня поточного року.   

Підвищення тарифу на воду торкнулося не лише Нової Каховки. До переліку водоканалів, перегляд тарифу яким не відбувався тривалий час, потрапили 18 КП України. У Новій Каховці тариф на воду не зростав протягом трьох років.

Як зазначають експерти, для кожного міста тариф індивідуальний відповідно до умов водопостачання та водовідведення. Для Нової Каховки на вартість послуги водоканалу впливає кілька показників. По-перше, більша частина витрат припадає на водовідведення. Система побудована таким чином, що очищені стоки доводиться перекачувати насосами, що збільшує витрати на електроенергію. По-друге, основний користувач послуг водоканалу у Новій Каховці – це населення, а не великі підприємства, як у великих промислових містах. Крім того, в Новій Каховці в тариф на воду включено витрати на погашення кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку, за рахунок якого було виконано цілу низку важливих робіт з реконструкції систем водопостачання та водовідведення. Погашення кредиту нині здійснюється за рахунок міського бюджету.

За словами В.Радованця, згідно розрахунків КП «Міський водоканал», тариф на воду у квітні мав становити 19 грн. 69 коп. Однак НКРЕКП, провівши свої розрахунки, визначила тариф в розмірі 21 грн. 10 коп. В.Радованець звернувся до міського голови з пропозицією – залишити тариф на воду у Новій Каховці на рівні розрахунків КП, які подавалися в НКРЕКП, тобто 19 грн. 69 коп. Решту витрат буде компенсувати міський бюджет.

Члени виконкому підтримали цю пропозицію. Разом з тим, міський голова В.Коваленко зазначив, що  керівництву міського водоканалу слід подумати над тим, як зменшити витрати на підприємстві, а також яким чином збільшити дохідну частину.

Тариф встановлюється з 15 квітня 2017 року, і згідно чинного законодавства, орган, який встановлює тариф, і повинен відшкодовувати витрати підприємства.  Нині  право формувати тариф передали місцевому самоврядуванню.

Як повідомив перший заступник міського голови Л.Чурсинов, втрати підприємства, що пов’язані з дією тарифу на централізоване  водопостачання та водовідведення, встановленого нижче від розміру економічно обґрунтованих витрат  на їх виробництво, відшкодовуються згідно чинного законодавства, тобто за рахунок місцевого бюджету.

Але міський голова попередив – зростуть і вимоги до самого КП. Воно може сподіватись на допомогу з міського бюджету, якщо буде максимально ефективно виконувати  свою основну функцію надання послуги і збору коштів зі споживачів за отриману послугу. Нині 90% абонентів міського водоканалу – це населення. З ним повинен бути діалог, порозуміння, і реальне відчуття їх можливостей. Якщо цього в комплексі немає – не буде й результату.

Володимир Коваленко поставив перед керівництвом водоканалу вимогу – зустрічатися з колективами, не давати спокою боржникам, які мають можливість сплатити свій борг частинами. Але за отриману послугу споживач повинен в обов’язковому порядку сплачувати кошти. Інакше надання послуги стане неможливим. Отже, рішенням виконкому Новокаховської міської ради від 25 квітня 2017 року зменшено тариф на воду, встановлений комунальному підприємству «Міський водоканал» 15 квітня НКРЕКП. Компенсувати витрати будуть з місцевого бюджету. Тариф буде на рівні розрахунків, що надавало  КП «Міський водоканал» – 19 грн. 69 коп.

Ситуацію зі зміною тарифу на воду перед проведенням засідання виконкому прокоментував міський голова В.Коваленко.

Тож з 15 квітня 2017 року, згідно рішення виконкому, вартість послуги централізованого водопостачання, водовідведення для абонентів у багатоквартирних житлових будинках становить 6 грн 77 коп, водовідведення – 12 грн 92 коп. Загалом – 19 грн. 69 коп.

Для мешканців приватних житлових будинків плата за водопостачання становитиме 6 грн. 43 коп., за водовідведення –  12 грн. 31 коп. Загалом – 18 грн. 74 коп.

Абоненти, які мають газові колонки та 2-контурний котел, будуть сплачувати 149 грн 64 коп. за місяць за одну людину.

Ті, хто має електробойлер – 125 грн. 62 коп. в місяць за одну людину.

          Полив однієї сотки в приватному секторі – 117 грн. 28 коп. за місяць.

Більш детальну інформацію ви можете дізнатись на сайті  КП «Міський водоканал». А також звертайтесь до пунктів по роботі з абонентами, розташованих у приміщенні водоканалу, а також РЕЗ і ЕМ за адресою вул. Французька, та у відділенні Мегабанку за адресою вул. Дружби, 33,

           або звертайтесь за телефонами 7-22-26, 7-18-87 з 13.00 до 15.00.

 

 

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.