«Какой ценой Победа нам досталась – ты помни! Никогда не забывай!»

foto 2_587x440

5 травня  у територіальному центрі по вул. Історичній, 52 напередодні дня Перемоги зібралися новокаховчани – ветерани Другої світової війни. Для них завдяки спонсорській допомозі було накрито святковий стіл.

Творчим подарунком в цей день став  концерт, в якому взяли участь міський хор ветеранів війни та праці, а також інші колективи міського Палацу культури. Зі святом – Днем Перемоги – привітали і керівники творчих колективів – Світлана Ричкова і Павло Осипенко.

foto 1 (1)_587x440

foto 3_586x440

foto 4_587x440

foto 5_587x440

foto 6_587x440

foto 7_587x440

foto 8_587x440

foto 9_587x440

foto 10_587x440

foto 11_586x440

Зі словами вдячності і щирими побажаннями до ветеранів звернулася керівник територіального центру Людмила Логвінова.

Веселі танцювальні композиції, а також добре відомі пісні воєнних років викликали і сльози радості, і зрозумілі сумні спогади.

На зустріч завітав міський голова Володимир Коваленко. Він привіз подарунки ветеранам від благодійного фонду «Нова Каховка».

foto 12_586x440

foto 13_586x440

           А звертаючись до тих, хто пережив ці трагічні воєнні роки, Володимир Коваленко сказав:

«Останніми роками відчуття цього свята стає глибшим, наповненим палітрою багатьох відчуттів – гордості, болю, поваги, відповідальності.

Свято Перемоги – це наша совість. Мені прикро, коли хтось намагається поставити під сумнів славне минуле не просто народу, а конкретних людей – наших земляків. Це не статистика, а доля великої кількості наших співвітчизників. Глибина тих подій мені відома з розповідей земляків про те, що відбувалося в моєму рідному краї – Черкащині – в роки війни. Зі стислих спогадів батька-фронтовика про власну фронтову долю і долю двох дідів, що не повернулися з війни.

Більша частина мого життя пройшла у Новій Каховці – місті, де серед першобудівників дуже багато колишніх учасників війни. І я особливо ціную кожне знайомство, спілкування з фронтовиками, пам’ятаю їх розповіді, глибоко поважаю те, що вони зробили заради нас.

В Новій Каховці учасників війни було дуже багато. Нажаль, у цьому році їх лише 63. Наймолодшому з них 91 рік. Я ціную кожне слово, яке чую від цих людей. За кілька днів до святкування Дня Перемоги щоразу відвідую  їх. 6 травня відвідаю Григорія Степановича Гончарука, якому 91 рік. Завітаю до Степана Тимофійовича Міненка, Бориса Олексійовича Нагаєва. 7 травня до Нової Каховки приїде наша землячка Анна Никифорівна Пахно, яка нині мешкає у доньки. І з нею ми теж зустрінемося.

Про це спілкування я розповідаю дітям, з якими в ці травневі дні зустрічаюся у школах та інших навчальних закладах під час уроків мужності. Нажаль, сьогодні вже немає того потоку ветеранів, які самі приходили до шкіл і технікумів, щоб поспілкуватися з молоддю. Нині вже ми замість них повинні розповідати про ті події. І не дозволяти знецінювати те, що вони зробили для нас. Подвиг наших пращурів – величний. А після війни все в цій країні було створено фронтовиками. Як і наше місто, яке почали будувати через п’ять років після Перемоги.

Мені прикро, що за останні роки Україна втратила те, що її вирізняло в усьому світі: працьовитість і толерантність. Українці завжди старанно працювали і цінували чужу думку. І сьогодні саме ваше покоління – покоління фронтовиків – є прикладом для примирення, для згуртованості і спільної роботи на користь нашої України.

Тому, щоб не дати право нікому під сумнів поставити правду тієї війни і значення Дня Перемоги, заходи в нашому місті відбудуться і 8, і 9 травня. В день пам’яті і примирення ми вшануємо пам’ять загиблих, відбудеться перепоховання останків воїна, які знайшли у селі Плодовому. А 9 травня буде насичена святкова програма – урочиста хода, театральне дійство на центральній площі міста, концерт у Літньому театрі, солдатська каша, святковий концерт, факельна хода, спускання вінків на води Дніпра і святковий феєрверк. І в цьому буде наш патріотизм по відношенню до нашої країни і попередніх поколінь.

Це свято повинно стати символом єднання. Хай доброта і щирість, якою наповнені ваші серця, шановні ветерани, зігріє всіх на цьому святі, дозволить  достойно вшанувати пам’ять загиблих і дасть можливість нашим юним поколінням зрозуміти, що для них теж настане період відповідальності за нашу країну і нащадків. Тож нехай і вони, коли прийде час, візьмуть на себе цю відповідальність і достойно виконають свою місію».

Ветерани подякували міському голові за щирість і турботу, за увагу не лише в дні свят, але щодня. А потім разом співали відомі пісні воєнних років, читали проникливі власні поезії. А виконання пісні «Ты помни, никогда не забывай!» вразило особливо – юна вокалістка настільки глибоко її відчула, що не змогла стримати сліз. Чим зворушила всіх присутніх на зустрічі.

foto 14_586x440

А Галина Федорівна Костенко звернулася до свого покоління зі зворушливими словами і прочитала власну поезію, звертаючись до наступних поколінь.

«Для нашого поколения День Победы – самый светлый, самый дорогой. Нас уже осталось очень мало – тех, которые видели и прошли войну. Наша страна после войны быстрыми темпами лечила все раны. Города, села, фабрики, заводы – отстраивали, восстанавливали, и жили дальше. Тяжелая жизнь была. Но она была и веселая, красивая, счастливая». А на запитання «Чому?» Галина Федорівна відповіла власною поезією, в якій є такі рядки:

Мы не торговцами – строителями были.

И у станка, у доменной печи

На стройках Днепрогэса и в Сибири

Ковали мы от счастия ключи.

Светлей и выше были наши цели.

И пусть их зависть, нынешних, берет.

Мы тогда так далеко смотрели –

Не под ноги, как нынче, а вперед!

Шановні учасники Другої Світової війни! Низький уклін вам за вашу мужність, витримку, єдність, яка допомогла здолати ворога і захистити рідну землю! Здоров’я вам, родинного затишку, миру і злагоди, поваги від нинішніх поколінь, довгих, активних років життя! З Днем Перемоги!

foto 15_586x440

А ми пропонуємо вам кілька відео з цієї зустрічі.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.