В День Перемоги згадаємо тих, хто поліг, захищаючи Україну.

foto 1 (1)_586x440

9 травня у Новій Каховці пройшли урочисті заходи з нагоди Дня Перемоги. Новокаховчан та гостей міста, що пройшли святковою ходою Дніпровським проспектом, на центральній площі Нової Каховки вітав міський голова Володимир Коваленко:

«Шановні ветерани, жителі міста та його гості! Дорослі і маленькі. Люди старшого покоління і люди, які формують нинішнє сьогодення. 9 травня для нас – це унікальне свято. Колись на цій центральній площі збиралося 8 тис 700 новокаховчан – учасників бойових дій. Сьогодні в місті їх проживає лише 63. А на площу за допомогою рідних змогли прийти тільки восьмеро. Простір їх життя сьогодні як правило – стіни власної квартири. А для багатьох – ліжко, до якого вони прикуті. Їм не все зрозуміло з того, що відбувається з нами сьогодні. Під час зустрічі з ними в ці травневі дні напередодні свята вони задають німе питання: «Чому так?».

Сьогоднішнє свято – це вже наше свято. Це мірило нашої совісті, нашої мудрості, вміння нести відповідальність за минуле і будувати сучасне і майбутнє. Я хочу, щоб кожен з вас заглянув собі в душу. Відчув серцем і розумом свою славну причетність до цього свята. До історії своєї країни. Якби ми це робили всі роки, то сьогодні не кровоточила б Україна. Сьогодні вже онуки славних героїв беруть участь у боях. Розум, відповідальність, доброту української душі ми маємо направити на те, щоб зупинити ці бої, повернути українській землі мир. Як прагнули цього  воїни Другої Світової. Слава всім тим, хто віддав життя за Україну. А живим – ще довгих років життя».

В небо здійнялася емблема свята «Червоний мак», а найменші учасники випустили в небо повітряні кульки.

foto 2_586x440

foto 3_586x440

А потім площею пройшли колективи навчальних закладів, які привітали ветеранів і всіх городян своїми театралізованими виступами.

foto 4_586x440

foto 5_586x440 (1)

foto 6_586x440

foto 7_586x440

foto 8_586x440

foto 9_586x440

foto 10_586x440

foto 12_586x440

foto 13_586x440

foto 11_586x440

foto 14_586x440

Від ветеранів міста з днем Перемоги новокаховчан вітав підполковник у відставці, учасник бойових дій, учасник звільнення України Степан Тимофійович Миненко, від воїнів-учасників АТО – голова міської ГО воїнів АТО «Біла стріла», гвардії сержант 6-ти родів військ Дмитро Марков, від молоді міста – студент 4 курсу Новокаховського приладобудівного технікуму Михайло Олійник.   

foto 15_586x440

Вже три роки поспіль точиться війна на сході України. Нажаль, щодня гинуть наші українські захисники. Прийшло горе і в новокаховські родини, загинули наші земляки: Сергій Подгорний, Віктор Галета, доброволець Денис Перепелиця, Олег Гребінський, Валерій Вахненко.

28 травня 2016 року героїчно загинув на сході України наш земляк, матрос Роман Гавриленко, якому було 38 років. Указом Президента України від 27 лютого 2017 року Романа Миколайовича Гавриленка нагороджено Орденом «За Мужність» III ступеня (посмертно). 9 травня Орден з рук міського голови мали отримати батьки загиблого бійця. Але напередодні, 8 травня, прийшла трагічна звістка – батько Романа, Микола Григорович Гавриленко, раптово помер. Це повідомлення вразило присутніх. Міський голова Володимир Коваленко висловив співчуття молодшому сину Миколи Гавриловича і брату Романа – Олегу Гавриленку, який був присутній на урочистостях, і передав йому Орден брата «За Мужність».

Звертаючись до новокаховчан, Володимир Коваленко, згадуючи загиблого Романа Гавриленка,  сказав: « Я знав цього хлопчика від його дитинства. Ми разом працювали з його мамою, Любов’ю Семенівною – розумна, відповідальна жінка. В неї не міг вирости інший син. Цей хлопчина за тиждень до загибелі писав: «Мамо, чи встигну я скуштувати черешню, коли повернуся?». Через тиждень він мав прийти додому. Але не судилося». Володимир Коваленко передав Орден брату Романа – Олегу.

foto 16_586x440

Новокаховчани хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих за свободу та незалежність України

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.