На центральній площі Нової Каховки піднято прапор Євросоюзу.

foto 1 (1)_586x440

З 1991 року Україна стала незалежною, самостійною державою. І з цього часу обрала курс на євроінтеграцію. Президент Петро Порошенко у 2017 році підписав угоду про Асоціацію України та Європейського Союзу.

А сьогодні, 11 травня, Рада Європи підтримала безвізовий режим для українців. Це важливе для нашої держави рішення  дозволить громадянам України вільно перетинати міждержавний кордон Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства на отримання дозволу, починаючи з другої половини червня 2017 року. Прийняття безвізового режиму для громадян України – важливий крок вперед на шляху реформування українського суспільства.

11 травня у Новій Каховці на центральній площі міста відбулося урочисте підняття Державного Прапора України та прапора Європейського Союзу з нагоди ухвалення рішення Ради міністрів Євросоюзу щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначення Дня Європи. На площі зібралися керівництво міста, працівники міської ради і виконавчого комітету, депутати, керівники установ та організацій, студентська і учнівська молодь.

FOTO 2 (1)_586x440

foto 3_586x440

foto 4_586x440

В.о. міського голови Леонід Чурсинов, звертаючись до присутніх, сказав:

«Сьогодні дуже важлива подія в житті нашої країни. 25 років Україна будує свою незалежність. Одним з етапів цієї незалежності, як для найбільшої в Європі країни, не лише географічно, але й політично є намагання влитися у велику європейську сім’ю.

Сьогоднішнє рішення Ради Євросоюзу дає шанс Україні стати повноправним членом Євросоюзу. Цей шлях був непростий. Починаючи з 2008 року, коли розпочався діалог з приводу безвізового режиму, сталося багато подій. В першу чергу ми вдячні сьогодні молодому поколінню України, яке на Майдані відстоювало європейський вибір нашої держави. Ми вдячні сьогодні нашим захисникам Вітчизни, які, виконуючи обов’язок перед країною, захищають її незалежність. Це учасники АТО.

Нинішня подія в першу чергу стосується молодого покоління, яке сьогодні присутнє на цій площі. Це майбутнє нашої держави. В руках молоді – всі шанси зробити Україну сильною і прогресивною європейською країною, досягти значних результатів в її розвитку.

Президент України привітав всіх українців з цією подією. 17 травня буде підписано відповідний документ, який надасть право українцям без перешкод відвідувати 34 країни Європейського Союзу. Прийміть щирі вітання з цією важливою подією. І з надією на успішне майбутнє ми маємо крокувати далі».

foto 5_586x440

Шлях до європейської спільноти не був простим. Він пройшов через Майдан, Революцію Гідності, національно-патріотичні  акції протесту – передусім проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України.

Найактивнішими учасниками тих подій стала студентська молодь. Новокаховське студентство підтримує курс на євроінтеграцію. Від молоді міста до присутніх на мітингу звернувся студент Новокаховського політехнічного коледжу Одеського Національного політехнічного університету, призер Обласного військово-патріотичного конкурсу «Оберіг» Володимир Подаков:

«Сьогодні ми зібралися на цій площі, щоб привернути увагу новокаховчан до процесу євроінтеграції. Для чого нам потрібен Євросоюз? В нас сформувалося досить чітке бачення переваг, які отримає Україна внаслідок цього. Насамперед це вільне просування за кордон. Це можливість отримання українською молоддю освіти у європейських навчальних закладах. Ми дуже сподіваємося, що членство в ЄС допоможе підняти життєвий рівень українців. Євроінтеграційний курс є невід’ємною частиною розвитку України. Майбутнє Європи – за нами. За молоддю».

foto 6_586x440

25 років тому наша країна отримала статус – Незалежна держава. Вік нібито і невеликий, але скільки всього сталося за ці роки…

Найстрашнішими стали події зими 2013 та 2014 років, які і сьогодні продовжуються війною на Сході нашої країни.

Наше місто зазнало трагічних втрат. Тому згадаємо тих, хто віддав своє життя заради волі, свободи, незалежності та демократії на нашій землі.

Це: Сергій Підгорний, Віктор Галета (Кисловський), Денис Перепелиця, Олег Гребінський та Роман Гавриленко, Валерій Вахненко  а також  наш земляк Роман Гавриленко, якому посмертно присвоєно орден «За мужність» ІІІ ступеню.

Вічна пам’ять, шана та слава захисникам України!

Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

foto 7_586x440

Любов до України не примушує заплющувати очі на досягнення іноземців. Навпаки, кращий європейський досвід дозволить зробити Україну сучасною, успішною.

Відбулося урочисте підняття Прапора України, Прапора Євросозу і Прапора Нової Каховки. Прапор України підняли в.о. міського голови Леонід Чурсинов та студентка приладобудівного технікуму Ольга Лягіна, Прапор ЄвросоюзуГолова молодіжної ради Оксана Величко і майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон 2-х літніх юнацьких Олімпійських ігор, чемпіон світу з легкої атлетики серед юніорів(метання молоту) Гліб Піскунов. Почесне право підняти Прапор Нової Каховки було надано почесному громадянину Нової Каховки, раднику міського голови Вадиму Мерзлову і студентці приладобудівного технікуму Вероніці Грек.  

foto 8_586x440

foto 9_586x781

foto 10_586x440

Під час підняття прапорів лунав Гімн України, а потім – Гімн Європейського Союзу.

Цей день дає шанс стати для українців початком нового, успішного життя, мирної співпраці між суверенними націями, яка ґрунтується на спільних цінностях миру, солідарності, демократії, добробуту людей та верховенства права. Цей день нагадує нам, що Європа починається не за кордоном. Україна – центр Європи. І європейське життя має починатися у серці кожного українця.

З подією всіх присутніх на площі привітали творчі колективи міста – народна вокальна студія «Джерела», Зразковий ансамбль танцю «Ручеек», Народний ансамбль сучасного танцю «Роксолана» (керівники Анастасія Ванічкіна, Марина Ющенко, Олена Рубаненко).

foto 11_586x440

foto 12_586x440

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.