Провідні науковці України в Новокаховському гуманітарному інституті озвучили глобальні проблеми сучасності.

foto 1 (1)_586x440З 15 по 17 травня у Новій Каховці, в Новокаховському гуманітарному інституті Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»  проходив науково-практичний семінар на тему «Економічні, політичні та соціально-психологічні виклики сьогодення».

Для участі у семінарі до Нової Каховки прибули керівники та представники кількох потужних навчальних закладів  України – Київського національного університету ім.. Т.Шевченка, Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій, Полтавського інституту економіки і права, Хмельницького інституту соціальних технологій, а також студенти цих закладів.

До учасників семінару звернувся міський голова Володимир Коваленко. 

foto 2 (1)_586x440

Він подякував  директору Новокаховського гуманітарного інституту Георгію Севрюкову і колективу закладу за плідну наукову роботу в масштабах України і обговорення актуальних питань нинішнього життя українців у колі провідних науковців нашої держави.

Під час семінару обговорювалися теми національно-патріотичного виховання студентської молоді, захисту прав і свобод громадян України за кордоном, прав мігрантів в умовах трудової міграції, значущість економічної безпеки. Це виклики сьогодення, яких на сьогодні досить багато, зазначив  міський голова. Добре, що в Україні є люди, які розуміють свою власну відповідальність за територію, на якій живуть. Які розуміють, що відповідальність за країну починається з відповідальності за власну родину, за результати своєї роботи, починається з власної культури поведінки і життєвої позиції. Лише тоді можна сподіватися на успіх держави, на її прогресивний розвиток. На те, що талановиті українці не виїжджатимуть за кордон у пошуках кращого життя, а будуть оцінені на рідній землі і зможуть своєю працею змінити країну, яка є унікальною.

На підтвердження цього Володимир Коваленко розповів, що особисто робить все, щоб відкрити своїм землякам красу і унікальність України. Цьому сприяють спільні поїздки депутатів міської ради, керівників установ та закладів міста історичними місцями України. В минулому році відбулася така поїздка до Черкащини. У травні цього року знайомилися з красою і унікальністю Чернівецької і Хмельницької областей. Україна має все для розвитку і успіху. Потрібно цінувати власні традиції, ресурси, можливості. І перш за все – талановитих і працьовитих українців. З цього і складається реальне поняття патріотизму. Міський голова побажав учасникам семінару плідної роботи, результати якої допоможуть вирішити актуальні проблеми сьогоднішнього дня і зробити Україну успішною.

Звертаючись до учасників семінару, директор Новокаховського гуманітарного інституту Георгій Севрюков нагадав: вищий навчальний заклад завжди є центром політичного, культурного, духовного життя. Прикладом цього є й Новокаховський гуманітарний інститут. Подією в перший день проведення семінару стало відкриття в інституті  музею козацтва. В ньому вже багато експонатів. Міський голова запропонував передати до музею і справжню козацьку плетену нагайку, яку подарували йому козаки.

Вже у вересні поточного року в музеї планують розпочати екскурсії для школярів та студентів. Георгій Іванович нагадав – Херсонщина просякнута духом козацтва, і цю історію потрібно знати. Тож інститут прагне зробити свій вагомий внесок у виховання сучасного життєлюбного, освіченого, патріотичного покоління українців.

foto 3_586x440

Студенти інституту небайдужі до нинішніх подій в Україні, всіляко підтримують українських захисників на Сході. У цьому році зібрали 32 тис грн. і придбали на ці кошти необхідні військові прилади  для 79-ї Миколаївської бригади. Цю техніку передали волонтеру Ользі Даниловій, яку запросили до інституту.

foto 4_586x440

Володимир Коваленко, Георгій Севрюков, студенти інституту подякували їй за мужність і багаторічну постійну допомогу українським військовим.

«Хвилююча мить, яка підкреслює, що університет «Україна» не байдужий до викликів сьогодення, які актуальні для кожного українця», – сказала, ставши свідком спілкування волонтерів і студентів, представник керівництва Київського університету «Україна» Ганна Нікуліна. Вона передала учасникам семінару найкращі вітання і побажання від Президента університету «Україна» Петра Таланчука. І привітала всіх з важливою датою, яку Україна відзначить 20 травня – це День науки України. А потім висловила міському голові Володимиру Коваленку слова подяки за гостинну і затишну Нову Каховку, яка полонила своєю красою науковців України.

foto 5_586x440

Сюрпризом для гостей інституту – студентів вищих навчальних закладів України – стала історична вікторина, яку провів декан юридичного факультету Новокаховського гуманітарного інституту Сергій Шаверський. Одне із запитань студентам задав і Володимир Коваленко.

foto 6_586x440

Присутні дізналися багато цікавих  маловідомих фактів з історії України. А переможці вікторини отримали подарунки.

foto 7_586x440

foto 8_586x440

Потім учасники семінару працювали по секціях, обговорюючи особливо важливі на сьогодні для нашої держави теми: будівництво правової держави через кардинальні зміни правової системи, розвиток національної економіки в умовах глобальних та регіональних викликів, національно-патріотичне виховання студентської молоді, соціально-психологічні виклики сьогодення.

foto 9_586x440

foto 10_586x440

17 травня семінар завершився екскурсією гостей Нової Каховки до біосферного заповідника «Асканія-Нова» та підведенням підсумків семінару.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.