Класична музика – відображення Божої краси на землі.

foto 1 (1)_587x440

30 травня у Новій Каховці стартував Міжнародний конкурс академічного мистецтва юних «Віват, музика!». У цьому році його відкриття було особливо хвилюючим, адже вперше після тривалої перерви, через 10 років конкурс знову проходить на сцені міського Палацу культури.

Перед початком урочистостей ми зустріли у фойє Палацу культури генерального директора фірми «Херсоноблагробуд» Анатолія Подофу та голову громадської ради Ларису Житченко. Вони не приховували радості від події.

Десять років назад, після трагедії, що сталася з міським Палацом культури, Анатолій Подофа гостинно розчинив двері для учасників конкурсу у просторій залі будівлі Херсоноблагробуду. Завдяки підтримці міського голови Володимира Коваленка, наполегливим старанням Любові Працюк і Наталії Зарудної, всіх організаторів, конкурс  «Віват,музика!» проходив щороку, і вже досяг свого 17-річчя! Цій події раділи всі – і організатори, і учасники.

Як повідомила начальник міського відділу культури Наталія Зарудна, в цьому році рекордно зросла кількість учасників – і це знакова подія. Отже конкурс продовжує жити, і на сьогодні є одним з найпрестижніших і найтривалішим з подібних конкурсів в Україні. Тішить те, що переможці попередніх конкурсів нині продовжують музичну освіту у кращих закладах Європи, підкорюють найславетніші сцени світу. А початок їх музичного зростання було дано саме на новокаховській сцені, в рамках конкурсу «Віват, музика!».

foto 2 (1)_587x440

Шановне журі, учасників конкурсу і глядачів з важливою подією в музичному житті не лише Нової Каховки, але й України привітав міський голова Володимир Коваленко.

Володимир Коваленко вручив розкішні білі троянди засновнику і творчому президенту конкурсу Любові Володимирівні Працюк.

foto 3_587x440

На урочистому відкритті виступили новокаховські хорові колективи, вокалісти, ансамбль скрипалів. На початку святкового концерту дитячий хор виконав пісню «Віват, музика» (музика Любові Працюк, слова Лариси Буліченко).

Ноктюрн «Ля мінор» прозвучав як подарунок всім слухачам від члена журі конкурсу Олега Польового.

Начальник міського відділу культури і туризму Наталія Зарудна подякувала всім, хто кожного року підтримував проведення конкурсу «Віват,музика».

foto 4_587x440

Особливу подяку висловила міському голові Володимиру Коваленку. Всім викладачам, які працюють з юними музикантами. В цьому році заявок на участь у конкурсі значно більше, ніж у попередні роки – 123. Це рекорд. Тому й боротьба буде більш напруженою. Хтось переможе. Але для всіх учасників конкурс буде важливою сходинкою на шляху до великої сцени. Наталія Зарудна побажала, щоб всі учасники  чудово провели час у Новій Каховці, помилувались краєвидами міста, знайшли нових друзів, отримали насолоду від спілкування.

Представник православної церкви єпископату Новокаховського і Генічеського, Собору Андрія Первозванного, ієромонах Ілларіон привітав учасників. Зазначив, що 17 років – чудовий вік і для людини, і для конкурсу. «Нехай нам з вами буде завжди 17 років. І наша з вами душа буде молодою».

foto 5_587x440

Звернувся до всіх присутніх на урочистостях і  генеральний директор фірми «Херсоноблагробуд» Анатолій Подофа. Він висловив подяку династії Працюків, які стояли біля витоків конкурсу, міському голові, який багато зробив, щоб конкурс продовжував жити. А Україна – пишатися новими талановитими композиторами, музикантами, виконавцями.  «Життя нашої України – в дітях, які сьогодні виступають на цій сцені. Їх талант має шанс зробити людей кращими, подарувати їм взаєморозуміння і любов».

foto 6_587x440

Голова журі конкурсу, композитор, музикознавець, Заслужений діяч мистецтв України Богдана Фільц зазначила, що музика – це мистецтво душі. Кожен, хто займається музикою, облагороджує себе і всю країну. Вона побажала всім добра та успіхів.

Музикознавець, лауреат премії ім.. М.Лисенка, старший науковий співробітник інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології, кандидат мистецтвознавства Валентина Кузик.

           «Наша земля залишилися в давній історії особливою сторінкою. Тут, як записано в грецьких міфах, народився Орфей, здійснював свої подвиги Геракл. Земля ця благословенна була в усі часи. Вона пам’ятає героїв, які здійснювали героїчні вчинки».

Титанічні зусилля керівництва міста, організаторів по збереженню і розвитку конкурсу вона теж назвала  героїзмом.  Як  чистоту і затишок у Новій Каховці. Тут видно руку гарного господаря. Валентина Кузик порівняла відроджений Палац культури із птахом Феніксом, що відродився з попелу для нового життя, і знову наповнений красою і музикою.

foto 7_587x440

Глядачам та учасникам конкурсу представили поважне журі. Голова журі –  композитор, музикознавець, Заслужений діяч мистецтв України Богдана Фільц, у складі журі також музикознавець, лауреат премії ім. Лисенка Валентина Кузик, викладач Київської музичної академії мистецтв ім. Чайковського, лауреат Міжнародних конкурсів Богдана Працюк, засновник та творчий президент конкурсу, композитор, член Національної Спілки композиторів України Любов Працюк, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри Криворізького державного педагогічного університету Валентина Бєлікова, доктор педагогічних наук, доцент кафедри Криворізького Національного університету, співачка  Наталія Овчаренко, старший викладач інституту мистецтв Київського університету ім.. Грінченка Марта Достиєвич, композитор, старший викладач кафедри Одеської музичної академії ім.. Нежданової Олег Польовий, професор кафедри фортепіано Національної музичної академії України Юрій Глущенко, Заслужений артист України, професор Одеської національної музичної академії ім.. Нєжданової Володимир Лясота.

foto 8_587x440

До присутніх на урочистому відкритті конкурсу «Віват, музика!» звернулася засновник і творчий президент міжнародного конкурсу «Віват,музика!» Любов Працюк.

foto 9_587x440

Вона пригадала, з чого починався конкурс. Зазначила, що класична музика – це відображення Божої краси на землі. І пораділа, що в особі міського голови Нової Каховки знайшла людину, яка добре розуміє значення конкурсу.

Президент конкурсу, директор ДШМ Галина Ходос привітала учасників і побажала журі плідної роботи, учасникам – гарного настрою і перемог. А глядачам – насолоди від класичної творчості. Подякувала засновникам і організаторам конкурсу. Галина Ходос оголосила конкурс відкритим.

foto 10_587x440

Розпочалися цікаві для глядачів і напружені для учасників дні – прослуховування, виступ з оркестром, хвилююче очікування рішень журі.

І вже 3 червня у міському Палаці культури відбудеться закриття конкурсу, гала-концерт і нагородження переможців. Приходьте, отримайте насолоду від талановитих виступів, станьте свідками народження нових зірок класичної музики!

А далі – фото та відео виступів новокаховських юних талантів на урочистому відкритті конкурсу.

foto 11_586x440

foto 12_586x440

foto 13_586x440

foto 14_586x440

foto 15_586x440

foto 16_586x440

foto 17_586x440


[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.