Новокаховчанин Устин Омелянович Єньков святкує столітній ювілей!

foto 1 (1)_586x440

В нашому місті мешкає унікальна людина – Устин Омелянович Єньков. Він – не просто учасник Другої Світової війни, безпосередній свідок тих жахіть і визволитель країни. Сьогодні Устин Омелянович – рідкісний ювіляр. Йому виповнюється 100 років!

Привітати ювіляра з подією прийшли міський голова Володимир Коваленко і начальник УПСЗН Олена Стоянчук.

foto 2 (1)_586x440

foto 3_586x440

Гостей радо запросили до кімнати, де зустрів усміхнений ювіляр. Поряд з ним – дружина  Зінаїда Опанасівна, донька Галина, друзі.

foto 4_586x440

foto 5_586x440

Устин Омелянович розповів, як чекає на приїзд сина Євгенія та його сім’ї з Одеси.

foto 6_586x440

До речі, син ювіляра – кандидат технічних наук, доцент кафедри будівельної механіки Одеської державної академії будівництва та архітектури. Батько з гордістю показав одну з брошур, серед авторів якої – його старший син.

foto 7_586x440

foto 8_586x781

Устин Омелянович радів, що нині за столом збереться родина Єнькових. Адже має двох синів і доньку, вісім онуків і вісім правнуків, і вже праправнука!

Володимир Коваленко поспілкувався з рідними Устина Омеляновича, розпитав про життєвий шлях ювіляра, про нинішні події в родині. Подякував Устину Омеляновичу за мужність на фронтових дорогах – адже Устин Омелянович віддав військовій справі 16 років! Був призваний на службу у 1939-му, і демобілізувався лише у 1955 році. Пройшов воєнними дорогами від червня 1941 до травня 1945 року. Нагороджений багатьма орденами і медалями.

foto 9_586x440

Народився Устин Омелянович 20 червня 1917 року у невеличкому містечку Івановка Жердевського району Тамбовської області. У 9 років залишився без матері. А батька взагалі не пам’ятає. Був найменшим в родині. Крім нього, ще двоє старших братів, які важко працювали на млині. Восени 1939 року, у 22 роки Устина Омеляновича призвали на військову службу. А війна застала його у Закавказському військовому окрузі. Із червня 1941 року він воював у складі артилерійської батареї на Степовому фронті, потім на Другому Українському, де отримав важке поранення і контузію. А день Перемоги зустрів на французько-німецькому кордоні, в місті Штрасбурзі. Але військова служба продовжилася для нього і після війни. Лише у 1955 році демобілізувався. І з молодою дружиною приїхали жити і працювати до Нової Каховки. Виявляється, родичі дружини в листах щоразу запрошували молоде подружжя на будівництво Каховської ГЕС, розповідаючи, яке потужне будівництво розпочалося і яке гарне місто будується. І з того часу Устин Омелянович – новокаховчанин. Мирне життя розпочав у Новій Каховці в метисному цеху  на нещодавно відкритому НКЕМЗ. Молода сім’я спочатку отримала кімнату у комунальній квартирі на Дніпровському проспекті. А згодом заселили другу звільнену кімнату. Разом з дружиною виростили трьох дітей, нині рід Єнькових продовжують 8 онуків, ще 8 правнуків, і праправнук.

У 1996 році дружина раптово померла. На той час діти створили свої сім’ї, роз’їхалися в різні міста. Але провідують батька, обіцяли приїхати і на 100-літній ювілей. Але ж поруч бути постійно не можуть. Тож  Устин Омелянович сім років назад вирішив поєднати свою долю із сусідкою, доброю і спокійною жінкою Зінаїдою Опанасівною. Вдвох життя веселіше. Тож разом раділи дітям і онукам, чекали їх у гості. І підтримували один одного в різних, іноді дуже важких життєвих ситуаціях.

foto 10_586x440

На сьогодні Устин Омелянович залишається вірним здоровому способу життя: за весь вік не викурив жодної сигарети, і байдужий до алкоголю, займається спортом. Навіть у поважному віці продовжував здійснювати пробіжки у кілька кілометрів. І у віці 98 років, хоча і скоротив дистанцію, але  здійснював піші прогулянки навколо свого будинку. А про Другу світову, яку пройшов від першого до останнього дня, нагадують численні нагороди – ордени та медалі, які сміливий воїн отримав за мужність.

Сьогодні Устин Омелянович Єньков відзначає столітній ювілей з дня свого народження. З цією поважною датою вас, шановний ювіляре, вітають сьогодні міський голова В.Коваленко, виконавчий комітет і Новокаховська міська рада, міська Рада ветеранів, Громадська рада міста. Щира вдячність вам за вашу життєву позицію, за мужність і рішучість в роки війни, за наполегливість і працелюбність в роки будівництва Нової Каховки і Каховської ГЕС, за багатолітню трудову діяльність на одному з найбільших підприємств міста. За Вашу мудрість і витримку, за щедрість душі і любов до людей. Прийміть побажання міцного здоров’я, миру і радості, затишку і злагоди в родині.

foto 11_586x440

foto 12_586x440

А в подарунок – пісня.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.