В Новій Каховці розпочала роботу філія Асоціації жінок України «Дія».

foto 1 (1)_586x440

У червні до Нової Каховки завітала директор театру «Маски-шоу» і театру «Дом клоунов», продюсер Міжнародного фестивалю клоунів і мімів «Комедіада», директор «Першого благодійного театрального фонду», президент Асоціації жінок України «Дія», новокаховчанка Наталія Дєлієва, дружина молодшого з братів Дєлієвих – Лева. Завітала не лише для того, щоб побачити   рідне місто і друзів, але з метою створення у Новій Каховці філії Асоціації жінок «Дія». У конференц-залі комплексу «Прем’єр» вона зустрілася з активними, успішними жінками Нової Каховки, яких зібрала Інесса Подофа. Саме вона і очолить в нашому місті філію Асоціації.

foto 2 (1)_586x440

Наталія Дєлієва розповіла: в Україні Асоціацію створено півроку тому. А розпочалося все зі знайомства в Одесі з «Клубом успішних жінок», куди Наталію Дєлієву запросили на засідання. Налаштована дещо скептично, вона прийшла на запрошення  –  і з того дня, за її словами, в її житті розпочався новий період.  Нові знайомства, відкрилися можливості самореалізації, по-іншому подивилася на себе як особистість. І зрозуміла – талановиті, впевнені в собі, активні жінки, об’єднавшись, здатні зробити багато корисного. Однак організація лише тоді може діяти, якщо життєві цінності її членів співпадають. І це має бути не просто клуб за інтересами. Його цілі мають бути більш вагомими. Говорить Наталія Дєлієва.

На початок реєстрації  організації  – 28 листопада 2016 року – до її складу входило десять жінок. Нині вже є філії в кількох містах України, налагоджуються зв’язки з країнами Європи. Нещодавно побували в польському Кракові – поспілкувалися з успішними «кобетами» («жінки» польською) на потужному конгресі у Варшаві. І вирішили проводити жіночі зустрічі за чашкою кави під назвою «Дієва кава».  Асоціація жінок України «Дія» нині співпрацює  з іншою потужною жіночою організацією в Києві – «ДУЖ – ділові українські жінки». А також з Асоціацією жінок «Пані» в місті Краматорську. «Завдяки цим жінкам Краматорськ залишився українським», – зазначила Наталія Дєлієва.

Вона озвучила цілі і завдання Асоціації: захист прав жінок, сімей, дітей; просування гендерної рівності; підтримка підприємницької діяльності, вирішення питань культури та освіти. Та головна мета Асоціації – об’єднання. Під час «Дієвої кави» відбуваються тренінги на різні теми. В Одесі «Дієва кава» проходить двічі на місяць. Одна із таких зустрічей – спілкування, друга – тренінги. Приміром, знавці комп’ютерної мережі проводили тренінг по етикету в соцмережах.

Соціальні мережі дуже допомагають спілкуванню і вирішенню багатьох проблем. Асоціація вже має п’ять осередків – в Одесі, Миколаєві, Чернівцях, Ужгороді, Первомайську Миколаївської області. А відтепер шостий осередок народився у Новій Каховці. Його головою є Інесса Подофа.

Асоціація жінок «Дія» має свій статут. Головні питання розглядаються на загальних зборах. До Правління входить 9 жінок. Вирізняє членів Асоціації  і фірмовий одяг від українських модельєрів, в якому присутні два головних кольори: фіолетовий – колір освіти і мудрості, і помаранчевий – колір дії.

Одеська філія Асоціації щомісяця проводить чимало благодійних заходів. Приміром, відвідує Одеський госпіталь, де багато поранених. Бійцям важливі перш за все увага і спілкування. Але завжди із собою жінки прихоплюють подарунки: ікони, щоб захищали і оберігали; смачну випічку, виготовлену власноруч; необхідні бійцям продукти і засоби гігієни. Відвідують їх у найсвітліші свята – на Пасху, на День сім’ї. «Дієві» одеситки – часті гості в притулку «Світанок». Разом з дітьми садять дерева, роблять інші добрі справи.

На «Діловій каві» у Новій Каховці побували 25 новокаховчанок. Кожна вже встигла досягти певних успіхів у професійному житті, в громадській діяльності.

foto 3_586x440

foto 4_586x440

foto 5_586x440

foto 6_586x440

Тут зустрілися новокаховчанки, які створюють власні проекти, розвивають власний бізнес, працюють на підприємствах і в установах – бухгалтери, економісти, психологи, журналісти, менеджери, педагоги, лікарі, керівники закладів харчування, рекламних агентств, закладів культури.  І при цьому встигають виховувати чудових дітей, писати вірші, створювати цікаві моделі одягу, захоплюючі книги для дітей, займатися спортом, вивчати іноземні мови. Кожна з присутніх на зустрічі жінок розповіла про себе. І про девіз, який веде по життю. Серед них – «Ніколи не кажи «ніколи», «Немає нічого неможливого. Було б бажання», «Не ждите чуда – чудите сами».

foto 9_586x440

foto 7_586x440

foto 8_586x440

Інесса Подофа з Наталією Делієвою – давні подруги. Інесса, як кожна з присутніх, теж розповіла про себе. Вона  народилася і навчалася у Новій Каховці, згодом закінчила Київський університет, факультет соціології і психології, 15 років мешкала в Криму, займалася менеджмент-консультаціями, рекламою, десять років назад повернулася до Нової Каховки. Нині працює виконавчим директором ПРаТ «Фірма «Херсоноблагробуд».

foto 10_586x440

«Але це робота, – зауважила вона. – А мені завжди хотілося розвиватися самій як особистості. І щоб розвивалися інші. І наше місто також. Я рада, що ви сьогодні зібралися разом. В кожної з вас є успіхи. Ви активні люди, які багато чого досягли, розвиваючи свої таланти,  впроваджуючи проекти, здійснюючи благодійну діяльність. Але ми робимо це самотужки або невеликими групами. А якщо наші зусилля об’єднати – наші успіхи будуть значно вагомішими. Підтримую цілі, які ставить перед собою Асоціація жінок «Дія» – щодо духовного розвитку, благодійної допомоги, становлення особистості жінки. Кожна з нас опинилася тут не випадково. І дуже скоро ви відчуєте, як розквітнете, наче  квітка у чудовому букеті. Бо перспективи в нас сьогодні надзвичайні. Головне – йти вперед. Активно діяти. Тож давайте об’єднуватися».

Найповажніша учасниця зустрічі – вчитель французької мови з багатолітнім стажем, улюблениця учнів Зоя Кузьмінічна звернулася до жінок з подяками і мудрими порадами.  Спочатку висловила почуття гордості за своїх колишніх учнів: «Пишаюся своїми випускниками. Все життя я працювала у ЗОШ №1. В кожному моєму випуску є відомі, публічні люди. Серед них і нинішня директор школи №8 Оксана Олійник, Марина Корчина, Наталія Сєвєріна – нині Дєлієва. Це перший мій випуск. Вони мене мамою називали».

foto 11_587x440

А потім Зоя Кузьмінічна як мудра і досвідчена жінка висловила свої побажання присутнім жінкам: «Перше наше покликання – це сім’я і діти. Але коли вони виростають – у жінки з’являється більше вільного часу. І чудова можливість для самовдосконалення, розвитку своєї особистості, оволодіння новими професіями. Обов’язково потрібно скористатися цією нагодою. Знаю багато прикладів, коли у зрілому віці в жінок прокидається нереалізований талант – вони починають малювати, писати вірші, співати, шити, стають активними громадськими діячками. Сміливо робіть це! Заповніть вільний простір своїми талантами. Ваше життя стане яскравим, а ви почуватиметеся щасливими».

Зоя Кузьмінічна розповіла про своє захоплення – багато років пише вірші. І прочитала одну зі своїх чудових поезій: «Мать-земля от зимней спячки проснулась, солнцу и ветру она улыбнулась. В первой росе окунулась. И, вся зардевшись от счастья, Мать-Земля им сказала: «Я готова к зачатью. Я готова начать все сначала».

Під час «Ділової кави» жінки обмінялися контактними телефонами. І сфотографувалися на фоні чудових південних краєвидів нашого міста.

foto 12_587x440

foto 13_587x440

foto 14_587x440

foto 15_587x440

foto 16_587x440

Потім здійснили екскурсію Новою Каховкою. Її провела екскурсовод музею історії міста Наталія Ільницька.

foto 17_587x440

foto 18_587x440

Здійснили прогулянку Дніпровським проспектом. Завітали до міського Палацу культури. І зустрілися з міським головою Володимиром Коваленком. Разом оглянули оновлений Палац, побували у глядацькій залі.

foto 19_587x440

Звертаючись до жінок, Володимир Коваленко сказав: «Я знаю про діяльність Асоціації жінок «Дія». Про це мені багато розповідала Інесса Анатоліївна. Я підтримую прагнення жінок до активного життя. На сьогодні у Новій Каховці жінки активно себе проявляють в багатьох напрямках. Вони – серед депутатів і членів виконкому. Переважна більшість жінок – у Громадській раді, в Раді директорів. Всі дитячі садки міста і більшість шкіл очолюють представниці прекрасної статі. Багато в нас і керівників-жінок. Серед них – і голови громадських організацій. Дуже їх поважаю, прислухаюся до їх думки і до їх зауважень. Тож філія Асоціації «Дія» теж знайде підтримку міської влади і зможе в нашому місті активно працювати».

Наталья Делієва розповіла В.Коваленку: «Сьогодні відбулася перша «Дієва кава». Зібралися активні, успішні  жінки. Це дає надію, що організація в місті працюватиме. Сподіваємось на співпрацю з міською владою.  Нині в Україні три проблеми – недовіра один до одного, невміння людей об’єднуватися і пасивність. Лише завдяки громадським організаціям можна на краще змінити громаду.  Я горда тим, що в моїй рідній Новій Каховці такі активні, талановиті, чудові жінки. Я завжди кажу, що я народилася в Новій Каховці. І пишаюся цим. Бажаю, щоб ця зустріч була не останньою. Влітку члени ново каховської філії зберуться з думками. І вже з осені проведуть «Дієву каву». Спілкуйтеся, плідно працюйте. Робіть спільні проекти. Дійте!».

foto 20_587x440

foto 21 (1)_586x440

foto 22_586x440

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.