22 червня – день скорботи і вшанування жертв війни. Мітинг у міському Парку Слави.

foto 1 (1)_586x440

На території України війна розпочала свій кривавий відлік 22 червня 1941 року о 3 годині 30 хвилин – німецькі війська перейшли в наступ. Міністерство закордонних справ Німеччини у Ноті, направленій народному комісару закордонних справ СРСР, заявило: «…Радянський уряд всупереч своїм зобов’язанням і в явному протиріччі зі своїми урочистими заявами діяв проти Німеччини… Зовнішня політика ставала все більш ворожішою по відношенню до Німеччини. Усі збройні сили на німецькому кордоні були зосереджені та розгорнуті в готовності до нападу…Уряд Німеччини не може байдуже ставитися до серйозної загрози на східному кордоні. Тому фюрер віддав наказ німецьким збройним силам всіма силами та засобами відвести цю загрозу…»

22 червня о 12.00 відбувся виступ по радіо народного комісара закордонних справ СРСР Молотова: «…Сьогодні о 4 годині ранку, без пред’явлення будь-яких претензій до Радянського Союзу, без оголошення війни німецькі війська напали на нашу країну, атакували наші кордони в багатьох місцях і піддали бомбардуванню зі своїх літаків наші міста – Житомир, Київ, Севастополь, Каунас… Тепер, коли напад на Радянський Союз вже здійснився, радянським урядом був наданий нашим військам наказ – відбити розбійницький напад і вигнати німецькі війська  з території нашої Батьківщини… Наше діло праве. Ворог буде розбитий. Перемога буде за нами».

Ось таким він був, перший день кривавої, нещадної, тривалої війни, яка забрала мільйони життів наших співвітчизників.

foto 2 (1)_586x440

В пам’ять всіх, хто поліг в тій війні, і хто продовжує гинути сьогодні за Україну, 22 червня у Новій Каховці у міському Парку Слави відбувся мітинг. В ньому взяли участь керівництво міста, керівники підприємств, установ та організацій, представники навчальних закладів, учнівська і студентська молодь, мешканці міста.

foto 3_586x440

«Кожен наступний рік 22 червня ми все далі від тих трагічних подій. Але якщо ти людина і хочеш жити в мирному суспільстві – повинен пам’ятати про ці події, – сказав, звертаючись до присутніх на мітингу міський голова Володимир Коваленко.

foto 4_586x440

–  Нині вже майже немає тих, хто зустрів війну у 1941 році. Але сьогодні мова не про них, а про нас із вами. Я дуже хочу, щоб кожен з нас у своєму повсякденні знаходив час, щоб згадати ці події і розповісти про них дітям та онукам, згадати своїх рідних – фронтовиків. Невже мільйони загиблих – це мало, щоб знову повертатися до такого способу з’ясування стосунків, як військовий? Пам’ятайте про минуле, гідно живіть і дбайте про майбутнє нащадків».

foto 5_586x440

До присутніх на мітингу звернулися ветеран Другої світової війни, полковник у відставці, учасник бойових дій, учасник звільнення України, нагороджений орденом Великої вітчизняної війни та 12 медалями Степан Тимофійович Міненко, голова громадської організації ветеранів та учасників АТО Дмитро Марков, секретар Новокаховської єпархії, протоієрей Миколай.

foto 6_586x440

foto 7_586x440

foto 8_586x440

Лунали пісні воєнних років у виконанні міського хору ветеранів війни та праці (керівник Світлана Ричкова.

foto 9_586x440

Відбулося відкриття меморіальної дошки на честь дня визволення села Ключового, на місці якого нині розташована Нова Каховка. Плиту перенесено з міської пристані до Парку Слави, і тепер знайшла місце поряд з могилами невідомих солдатів, які загинули при обороні і звільненні території Херсонщини.

Пам’ять полеглих у минулій війні, і нині – під час виконання військових обов’язків на сході України, вшанували хвилиною мовчання.

А потім відбулося урочисте покладання квітів до Вічного вогню.

foto 10_586x440

foto 11_586x440

foto 12_586x440

foto 13_586x440

foto 14_586x440

foto 15_586x440

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.