Річниця пам’яті – Володимир Йосипович Лозовий.

28 червня  минулого року пішов з життя Володимир Йосипович Лозовий.  Люблячий і турботливий батько і дідусь. Мудрий, відповідальний керівник, інтелігентна і порядна, Сильна Духом  і Світла Людина. До останнього дня свого життя він очолював музей історії Нової Каховки.  Давайте сьогодні згадаємо про нього.

В найскладнішій ситуації  Володимир Йосипович  повторював, що морякам під силу будь-які шторми. Ретельно збирав і зберігав кожну сторінку історії Нової Каховки. І щедро ділився цим скарбом зі школярами та студентами, новокаховчанами і мешканцями інших міст, які були частими гостями музею.

До останнього дня він готував радіопередачі про відомих новокаховчан, турбуючись, щоб ні про кого з ювілярів не забути. Любив історичні книги, які читав щодня.  І стиглі яблука, якими пригощав найближчих друзів.

З особливою ніжністю і хвилюванням завжди згадував про свою батьківщину, свій рідний Лебедин на Черкащині, про своїх батьків і всю родину. А своїх земляків вважав талановитими в усьому, щедрими і привітними, дотепними гострословами. І сам завжди залишався таким.  Був чудовим оратором,  обґрунтовано і переконливо висловлював свою думку з приводу важливих питань життя Нової Каховки. Любив пісні, писав вірші, мав чудове почуття гумору.

Від батьків Володимир Йосипович  успадкував працьовитість і порядність, людяність і щирість. І залишався таким протягом усього життя: в студентські роки та роки служби на флоті, під час роботи у школі, ПТУ №14, фірмі «Херсоноблагробуд»,в депутатському корпусі, керівником управління праці і соціального захисту населення і директором музею історії Нової Каховки.

Після десятирічки Володимир Йосипович відслужив три роки у Військово-Морських Силах, у Владивостоці, двічі проїхав через увесь СРСР на Далекий Схід, побував у Ташкенті, Ризі, Москві, Ярославлі, майже в усіх областях України. Після закінчення Харківського Державного університету ім. Горького він приїхав до Нової Каховки. Своє перше місце роботи опановував у ЗОШ №1.

Володимира Йосиповича Лозового  вирізняли ерудованість, інтелігентність, пунктуальність. Він завжди виконував обіцянки. Був надійним і в роботі, і в дружбі. Цінував життя і намагався щохвилини наповнювати його яскравими подіями. Його рукою написано багато цікавих розповідей про земляків – черкащан і  новокаховчан. Ці розповіді  друкувалися у  новокаховських і шполянських газетах.

З глибокою повагою Володимир Йосипович ставився до фронтовиків, записував їх спогади,  і все життя намагався передавати цей спадок наступним поколінням, щоб  не перервалася ниточка історичної пам’яті.

Володимир Йосипович Лозовий пішов від нас, залишивши нам у спадок світлі спогади, мудрі поради, мужні і людяні вчинки.

І ще – численні радіопередачі, які нині зберігаються в архіві міського радіо. Одна з них – до дня народження Нової Каховки – записана у лютому минулого 2016 року. В цьому році наше місто відзначає свій ювілей. І ця радіопередача прозвучить сьогодні в нашому випуску – як привітання Новій Каховці в ювілейний рік, і в пам’ять про цю людину.

foto 2 (1)_586x440

Говорить Володимир Йосипович Лозовий.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.