«Нас об’єднав футбол»

foto 1 (1)_586x440

Перед початком нового футбольного сезону традиційно відбулася зустріч новокаховської команди «Енергія» з керівництвом міста, депутатами міської ради, спонсорами, а також новокаховськими вболівальниками.

Учасниками  зустрічі стали міський голова Володимир Коваленко, його перший заступник і  президент футбольної асоціації міста Леонід Чурсинов, головний тренер команди Олег Федорчук, депутати міської ради і футбольні меценати.

foto 2 (1)_586x440

Нагадуючи про мету такої зустрічі, міський голова Володимир Коваленко сказав:

«Так повинно бути в дружніх взаємовідповідальних колективах – перед початком сезону проводити зустріч з тими, хто допомагає і підтримує, хто вболіває і бажає команді зростання і перемог. Футбол всіх нас об’єднав. Футбольне життя не мало б такого солідного рівня, якби не було спільних зусиль – команди, вболівальників, керівництва міста, спонсорів, депутатів.

Все життя буду вдячний людині, яка придумала футбол. Бо це більше, ніж просто гра. Тут все поєднано – можливість проявити свій характер, сформуватися, як особистість, навчитися нести колективну відповідальність. Тут можна відчути смак перемоги, гіркоту поразки і замислитись над її причинами. Та найголовніша місія  футболу – об’єднуюча. Цей вид спорту дає можливість людям різних професій, політичних поглядів, різного віку об’єднатися в один великий колектив вболівальників.

Футбол Нової Каховки розпочався з того, що до нас прийшов професійний тренер. Нині багато хто думає, що Олег Федорчук з Нової Каховки – настільки своїм він став для новокаховчан.

foto 3_586x440

Хочу звернути увагу – не лише футболом живе Нова Каховка. Нині в місті культивується 43 види спорту. Днями на сесії міської ради виділили кошти на придбання спеціальних годинників для шахового клубу – місто має сильну команду шахістів. За кошти міського бюджету буде закуплена форма для футбольної команди дівчат і для команди новокаховських держслужбовців. Направлено першу частину необхідних коштів на розвиток баскетбольної команди.

В Новій Каховці є успішні спортсмени – члени Збірної України, які отримують персональну стипендію від міста. Наше місто має  дві бази підготовки Олімпійських збірних – з метання молоту і стрільби з луку. І загалом Нова Каховка – активна у спорті від свого народження. Тож здоровий спосіб життя, спортивні захоплення, професійне зростання і перемоги – це важлива складова життя новокаховчан. Так було і так буде в подальшому. Цим і унікальне наше місто».

foto 4_586x440

Головний тренер новокаховської футбольної команди «Енергія» Олег Федорчук  подякував всім, хто прийшов на зустріч – депутатам, бізнесменам, вболівальникам – за допомогу, підтримку, віру в команду: «Ми розуміємо, як важко нині заробляти кошти, не всі міста сьогодні можуть похвалитися такою підтримкою і успіхами футбольної команди».

foto 5_586x440

Як повідомив Олег Федорчук, за підсумками минулого сезону новокаховська «Енергія» обійшла у турнірній таблиці команди таких футбольних міст, як Хмельницький, Івано-Франківськ, Херсон, визнана сильнішою за команди Білої Церкви та Нікополя. Є резерв для ще вагоміших перемог, запевнив Олег Федорчук. Мова йде про серйозні претензії новокаховчан на участь у Першій лізі.

Олег Федорчук розповів, що має досвід роботи з командами, які представлені в Першій лізі. І запевнив – ліга не визначає стан команди. Деякі команди, піднявшись у Першу лігу, стали грати значно гірше, втратили глядачів. Олег Федорчук зазначив: нині «Енергія» вдосконалює свою майстерність і має доволі амбіційні плани на зростання професійного рівня. Але всьому свій час.

foto 6 (1)_586x440

За результатами минулого сезону «Енергія» встановила рекорд серед українських футбольних команд за кількістю забитих в одному матчі м’ячів – 13! І це в умовах, коли прибули на гру до Запоріжжя за годину до початку матчу, грали в спекотну погоду. Але гравці показали чудову командну гру.

У другому колі футболісти «Енергії» забили найбільше м’ячів, і за підсумками минулого сезону стали найбільш результативною командою. А також однією з «наймолодших» команд – середній вік футболістів «Енергії» – 21 рік. Це молоді, але талановиті, перспективні футболісти. За минулий сезон основний склад команди збережено. Це рідкісний випадок для українського футболу, тим більше – для Другої ліги. Це дасть можливість в подальшому демонструвати вагомі результати. Адже в ігрових видах спорту зіграність, єдність команди – головне в досягненні результату. Як приклад Олег Федорчук навів легендарні команди «Реал», «Барселона», «Челсі», де основний склад команди тривалий час залишається незмінним.

Володимир Коваленко звернув увагу, що одноосібне право на зміни у складі команди, на запрошення нових гравців має виключно тренер. Ні меценати, ні керівництво міста на цей процес жодним чином не впливають. І очевидні позитивні зміни в команді та її професійне зростання і перемоги  – це наслідок довіри професійному тренеру.

«Завдання міської Федерації футболу –забезпечити побут і достойні умови для тренування команди»,- звернув увагу Володимир Коваленко. Це принцип англійської побудови футболу, зазначив Олег Федорчук.  Нажаль, в українському футболі непоодинокі випадки, коли  спонсори впливають на склад команди, і врешті це не йде їй на користь.

Олег Федорчук повідомив: в новому сезоні «Енергія» поповнилася трьома новими гравцями – це нападаючий Влад Вакулинський – двадцятирічний перспективний футболіст, в дебютному чемпіонаті забив 5 м’ячів. Богдан Кирєєв – дев’ятнадцятирічний вихованець Дніпропетровського футболу, «по-спортивному злий», проявив себе у грі проти «Енергії», чим запам’ятався Олегу Федорчуку. Тож той одразу запросив його до команди. «Нехай такий злий краще буде в нас». І  двадцятиоднорічний Дмитро Махньов, відтепер найвищий гравець «Енергії», його зріст – 197 см. Рік тому він вже грав у новокаховській команді.

«Нова Каховка – найбільш спортивне місто в порівнянні з подібними містами України, – переконаний головний тренер новокаховської «Енергії» Олег Федорчук. – Хочу звернутися до депутатів – я у футболі 42 роки. І добре знаю, що футбол – це не лише спорт.  Це важливий  соціальний аспект. Футбольна команда в місті – це атрибут благополуччя. Нині інтерес до цього виду спорту неймовірно зріс. Якщо в минулому році у Другій лізі було 15 команд, в цьому році їх вже 24. Всі обласні центри виявили бажання мати футбольні команди. Громади отримують більше надходжень до місцевих бюджетів, тож з’явилося більше можливостей для фінансування.

Вважаю, що у найближчі роки футбол очікує стрімкий розвиток і зростання кількості вболівальників. А ми не маємо права їх підвести, тож прагнемо невпинно розвиватися, відточувати професійну майстерність».

Олег Федорчук подякував керівництву міста  за всебічну підтримку, і  в першу чергу – фінансову: футболісти своєчасно отримують заробітну плату і премію. Задоволені і побутовими умовами. Він висловив подяку директору стадіону «Енергія» Володимиру Янко, працівникам, які забезпечують умови для тренувань футболістів. А також депутату міської ради Віталію Перетятьку, який забезпечує команду транспортом.

Головний тренер не приховує подальші плани: перемагати і отримати впевнений шанс на вихід у Першу лігу. А тоді футбольні зустрічі у Новій Каховці піднімуться на новий рівень.

«В минулому сезоні чотири команди з Другої ліги вибули, замість них прийшли сильні суперники – «Металіст» і «Дніпро». З ними буде важко. Зі свого боку вважаю, що ми готові вийти у Першу лігу. Ми вже зіграли 5 ігор – менше 3 голів не забивали. Нині ми підсилили гру, маємо чотирьох нападників, укріпили оборону, середню лінію. Ми повинні бути в групі лідерів.

Капітан Роман Бочак – член Збірної України серед студентів їде у серпні на фінал універсіади, де переважно грають команди Першої ліги і Прем’єр-ліги. Капітан  представив команду.

Нині у складі новокаховської «Енергії» грають  Богдан Кирєєв, Дмитро Шастал, Дмитро Махньов, Андрій Дедяєв, Денис Старченко, Влад Вакулинський, Тарас Ковальчук, Ярослав Прокіпчук, Кирило Процишин, Сергій Молочко, Микола Стеценко, Дмитро Волков, Дмитро Бондаренко, Дмитро Зелінський, Вадим Россохатий, Валерій Грабець. Крім головного тренера, в команді ще два тренери – Павло  Черняєв і Вадим Жуков.

Міський голова звернув увагу: дехто з футболістів вже має сім’ю, тож місто готове вирішити питання влаштування дітей до дитсадків та у школу, для футболістів є можливість отримати вищу освіту.

«Нині в Херсонщині активно розвивається футбол, – звернув увагу Володимир Коваленко. –  Цьому особливо сприяє голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, який  є Президентом федерації футболу області. На сьогодні три команди Херсонщини є учасниками Другої ліги – новокаховська «Енергія», горностаївський «Мир» і сімферопольська «Таврія». Наше спільне дбайливе відношення до розвитку футболу – це не просто відношення до спорту. Це важливий соціальний аспект – неполітичний, людської гідності, єднання, чого так нашій країні не вистачає. На недавньому засіданні Асоціації міст України у Києві виступив Почесний Президент Асоціації футболу  Валерій Пустовойтенко. Він подякував міським головам за врятований український  футбол».

Президент міської Асоціації футболу Леонід Чурсинов: «Всі вболівальники відзначають, що за минулий сезон команда виросла як колектив, який прогресує і зростає професійно. Ви своєю грою заслужили, що на сьогодні вже є доволі заманливі пропозиції для ново каховських футболістів від потужних футбольних команд. Перемога команди – це завжди чудовий настрій і позитив для всього міста. Вже другий рік поспіль «Енергія» стає кращою командою серед тих, що беруть участь у Другій лізі. Завдання на новий сезон визначені. Для перемоги нині є всі можливості. Ми маємо надію, що в кожній грі ви зможете це доводити».

foto 7_586x440 (1)

Міський голова Володимир Коваленко назвав спонсорів команди і меценатів. Адже  професійне зростання команди – це колективна праця не лише тренерів і футболістів, але й спонсорів. Як відомо, головними спонсорами «Енергії» є ПАТ «Дім марочних коньяків «Таврія» (директор Олег Єрьоменко), опікується командою Ганна Горкун, а також БФ «Нова Каховка» (директор Наталія Безп’ята). Серед спонсорів – ТОВ «Дніпро-агро» (директор Борис Альошин), ТОВ «Олеся» (директор Валерій Сєров), ПП Сергій Хоменко, Олександр Афанасьєв, Віталій Перетятько, Сергій Стародубець, ТОВ «Енерджі продакшн», завод по переробці сої, ПП Сергій Антонов, Марк Кармолін, Сергій Скорик, ГО «Біла стріла», ПП Андрій Довбня, Нуротін Гундюс, ТОВ «Бериславський хлібозавод», ПрАТ «Фірма»Херсоноблагробуд» і загалом всі будівельні організації міста, ПП Анатолій Шляжко. «Кожен з цих меценатів розуміє, що не можна жити лише для себе, – сказав Володимир Коваленко. – Ці люди пам’ятають, що мешканці міста очікують спортивного свята. Заради цього вони підтримують команду «Енергія», гра якої об’єднує новокаховчан різного віку».

Присутні на зустрічі вболівальники отримали можливість поспілкуватися з футболістами. А потім сфотографувалися на пам’ять та побажали команді успішної гри у новому футбольному сезоні.

foto 8_586x440

foto 9_586x440

Чергова гра  відбулася 15 липня на стадіоні «Енергія». Новокаховська «Енергія» зустрілася з миколаївським «Суднобудівником». І виправдала сподівання вболівальників. Зустріч завершилася з рахунком 1:0 на користь «Енергії». До речі, на цьому матчі побували гості нашого міста – моряки підшефного катера «Нова Каховка». Бажаємо нашій команді перемог у наступних зустрічах!

foto 10_586x440

foto 11_586x440

foto 12_586x440

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.