Команда підшефного катера «Нова Каховка»: «Чекайте нас у вересні на день міста».

foto 1 (1)_586x440

Кілька днів тому біля  Нової Каховки кинув якір підшефний учбовий катер “Нова Каховка», екіпаж якого виконував завдання навчального походу і пробув у нашому місті чотири дні.

Протягом цього часу моряки змогли ближче познайомитися з Новою Каховкою та її мешканцями. Побували у міському музеї, картинній галереї, кінотеатрі «Юність», повболівали за новокаховську футбольну команду «Енергія» під час матчу з миколаївським «Судобудівником» на міському стадіоні, відвідали міський парк атракціонів і здійснили екскурсію на Каховську ГЕС, зустрілися з міським головою Володимиром Коваленком. І протягом всіх цих чотирьох днів активно спілкувалися з новокаховчанами, які скористалися нагодою відвідати підшефний катер.

Напередодні повернення до Одеси моряки запросили на катер поважних гостей. 17 липня на борт катера  завітали міський голова Володимир Коваленко, його перший заступник Леонід Чурсинов і керуючий справами виконкому Василь Акуленко, депутати Новокаховської міської ради Сергій Євстратов, Олександр Афанасьєв, Сергій Хоменко, Наталія Марченко. Вони подарували екіпажу катера кондиціонер, який нині їм дуже необхідний. Та здійснили екскурсію.

foto 2 (1)_586x440

foto 3_586x440

foto 4_586x440

Командир катера Євген Табачун показав гостям машинне відділення, капітанський місток, атласи, за якими катер здійснював учбове завдання і визначав маршрут. Показав і автономну ідентифікаційну систему, за якою визначають всі дані про судно, яке з’являється неподалік, при цьому катер залишається непоміченим.

foto 5_586x440

foto 6 (1)_586x440

foto 7_586x440 (1)

Євген Табачун розповів, що на сьогодні катер «Нова Каховка» достатньо добре оснащений всім необхідним. Подібних йому в українському флоті ще два – учбові катери «Чигирин» і «Сміла», однак оснащення і швидкість «Нової Каховки» – найкращі.

foto 8_586x440

foto 9_586x440

Гості більше дізналися про такі добре знайомі морякам поняття, як радіолокаційна станція, штурвал, сигнальні прапорці, камбуз, кренометр, кубрики, кают-кампанія, машинне відділення – все оглянули і почули детальні відповіді на всі запитання.

foto 10_586x440

foto 11_586x440

foto 12_586x440

foto 13_586x440

А потім моряки запросили гостей до святкового столу – випала нагода скуштувати смачні страви, приготовлені на камбузі. Дуже смачно!

foto 14_586x440

Під час спілкування міський голова Володимир Коваленко пригадав історію шефських зв’язків з катером, які тривають з 1999 року. З тих пір щороку делегація Нової Каховки у складі керівництва міста і депутатів відвідувала підшефних, які базувалися у Севастополі.

«Наші зв’язки міцні, бо обумовлені взаємним бажанням, реальною необхідністю таких стосунків, – сказав Володимир Коваленко. –  Чотири дні вашого перебування у Новій Каховці сприяли зміцненню цих стосунків. Нехай українська армія і флот міцніють професійними навичками, новою технікою, злагодженими діями, а Україна має потужний захист з моря. І щоб нам на нашій українській землі ніхто не заважав жити».

foto 15_586x440

Командир походу, заступник начальника Військово – Морського інституту Одеського національного університету «Морська академія», капітан 1 рангу Олександр Веретельников зазначив: «Сподіваюсь, що наша дружба міцнітиме. І на день вашого міста у вересні ми побачимося».

Командир катера Євген Табачун: «Приємно знати, що є люди, яким не байдужа доля екіпажу і катера, які готові нас тепло зустріти. Ми завжди чекаємо вас на борту. В Одесі. Завжди на вас чекаємо. І щоразу під час навчального походу будемо раді завітати до Нової Каховки».

Подякувавши морякам за гостинність, ми поцікавилися, якими були чотири дні перебування у Новій Каховці, з якими враженнями вони повертаються до Одеси. Ось що відповів командир катера Євген Табачун: «Кращих міст я не бачив. Все сподобалося – природа, люди, чистота в місті. Та найголовніше – річка. Дніпро – серце Нової Каховки». Говорить Євген Табачун.

Командир катера нагадав про традиції моряків – ніколи не виходять в море і не вирушають в похід у понеділок. Тож з Нової Каховки в Одесу направилися у вівторок, 18 липня. На борту – 45 чоловік, з них 21 курсант.

А ось якими враженнями поділився командир походу, заступник начальника Військово-Морського інституту Одеського Національного університету «Морська академія» Олександр Веретельников.

Тож новокаховчани з нетерпінням чекають військових моряків на святкування дня міста, яке відбудеться 23 вересня!

foto 16_586x440

foto 17_586x440

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.