«Який твій світ – такий і ти» – в день пам’яті поета Анатолія Бахути визначено переможців щорічного конкурсу.

Двадцять сім років назад, 1 серпня 1990 року, пішов з життя новокаховський поет і журналіст Анатолій Павлович Бахута, якому було лише 49 років.

Через рік після цього Спілка письменників нашого регіону, серед яких були такі відомі літератори, як Лада Федоровська, Микола Братан, Валерій Кулик, Анатолій Кичинський, подали до облдержадміністрації прохання про те, щоб будинок, в якому жив і працював Анатолій Бахута, зробили будинком-музеєм. На підставі звернення обласної комісії по літературній спадщині поета Новокаховська міська рада прийняла рішення в цілях увічнення пам’яті поета  в будинку, який належав Анатолію Бахуті, по вулиці Шевченка, 7, відкрити літературно-меморіальний музей. А в другу річницю смерті поета, 1 серпня 1992 року літературно – меморіальний музей Анатолія Бахути було відкрито для відвідувачів. Тож у цьому році музею виповнилося 25 років.

1 серпня вшанувати пам’ять поета і привітати колектив музею з ювілеєм прийшли гості – міський голова Володимир Коваленко, його заступник Володимир Сироватка, депутати Новокаховської міської ради Сергій Хоменко, Олександр Афанасьєв, начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна, її заступник Яна Малига, керівники закладів культури Людмила Петрова, Віктор Васильєв, Олена Михайленко, спонсори – керівник КП «Міський водоканал» Валерій Радованець, представники Дому марочних коньяків «Таврія», ректор гуманітарного інституту «Україна» Георгій Севрюков, приватний підприємець Олександр Улітич, херсонські поети Анатолій Кичинський, Леонід Марченко, а також новокаховські поети, літератори, шанувальники творчості поета, гості міста.

foto 2_586x440

foto 3_586x440

foto 4_586x440

foto 5_586x440 (1)

foto 6_586x440

З пам’ятною датою в житті новокаховської культури і з 25-річчям музею привітав всіх присутніх міський голова Володимир Коваленко. А в подарунок від керівництва міста передав директору музею Тетяні Лупашко такі необхідні закладу стільці. Відтепер ще більше шанувальників поезії зможуть збиратися у цій затишній садибі і насолоджуватися поезією.

foto 7_586x440

«Зібралися всі свої. Незалежно від рангу і віку, нас привела сюди любов до творчості поета. Віддаючи дань короткому, але яскравому життю Анатолія Павловича, думаймо і вчиняймо добрі справи», – сказав Володимир Коваленко.

Лунали чудові українські пісні у виконанні Людмили Усачової, Анастасії Щуцької. Пісню «Цар і Поет» на слова Анатолія Бахути, а також вірш зі збірки «Сталеві бризки» виконала Валерія Куркіна, шанувальниця творчості Бахути Олена Логвінова прочитала його поезію «Чайка».

foto 8_586x440

foto 9_586x440

foto 10_586x440

foto 11_586x440

foto 12_586x440

В будинку-музеї Анатолія Бахути нині зберігаються рукописні твори, предмети побуту, фотографії і малюнки поета, проводяться культурно-мистецькі заходи. Про сьогодення музею розповіла директор Тетяна Лупашко.

foto 13_586x440

Вона подякувала керівництву міста, спонсорам, які допомагають підтримувати будівлю і садибу у чудовому стані. Всі вони із задоволенням прийшли в цей день до музею з подарунками і добрими побажаннями.

foto 14_586x440

foto 15_586x440

foto 16_586x440

Місцева поетеса Марина Десна колись назвала Анатолія Бахуту «духовним батьком нинішнього новокаховського поетичного цеху». Андрій Кличановський, херсонський поет, порівнював поезію Бахути з джерельною водою, яку хочеться пити і пити. Поет залишив нам понад 4 тисячі своїх творів – це перлини пейзажної лірики, сатири і гумору, афоризми, епіграми, байки, гуморески, казки. Нині вже місцеві поети, збираючись щомісяця в музеї-садибі, читають тут власні поезії – присвяти Анатолію Бахуті. Одну з таких поезій Анатолія Яковлєва «О поэте» прочитала Юлія Яковлєва.

Начальник міського відділу культури і туризму Наталія Зарудна зазначила: велика честь, що в нашому місті є музей такого талановитого поета – не кожне місто має такий культурний скарб. Вона подякувала Анатолію Португальському, який тривалий час був директором музею. А також всім літераторам, які свого часу були знайомі з поетом, були його друзями, і після його смерті зберігають і розповсюджують його твори. Пролунали слова вдячності і на адресу жінок, які нині опікуються музеєм – це директор Тетяна Лупашко і дві працівниці, які з любов’ю і турботою дбають про музей і збирають під його дахом сучасних літераторів міста.

foto 17_586x440

foto 18_586x440

Завдяки міській владі відновлено будівлю музею, комунікації – депутати міської ради без вагань виділяли кошти на потреби закладу. Постійно допомагають комунальні підприємства і приватні підприємці. І цього разу завдяки цьому великому колективу помічників музей отримав багато подарунків, а всі гості змогли за чашкою чаю відпочити у цій затишній садибі, поспілкуватися, почитати поезії Анатолія Бахути і свої власні.

Чотири роки тому в день пам’яті поета виникла ідея започаткувати конкурс місцевих літераторів на премію Анатолія Бахути. Ідею підтримав Володимир Коваленко. Відділом культури було розроблено положення. І з того часу щороку за підсумками конкурсу обираються переможці серед місцевих літераторів в номінаціях «Проза» і «Поезія». Першими переможцями стали Олександр Гунько і Світлана Трохимчук, в минулому році – Аліберт Боровик і Анатолій Португальський.

В цьому році журі конкурсу очолював херсонський поет Леонід Марченко. Його та членів журі привітали і вручили подарунки. Леонід Марченко подарував музею свою нову книгу «Херсон, Австралія, Канада», яка щойно вийшла з друку.

foto 19_586x440

Були вручені Грамоти всім учасникам цьогорічного конкурсу. А це Володимир Вітюнін, Світлана Григоренко, Віталій Дарибогов, Людмила Ілларіонова, Дмитро Кириченко, Леся Левчук, Людмила Марченко, Лідія Рябініна, Микола Черемис.

foto 20_586x440

foto 21_586x440

Леонід Марченко зазначив: дуже радий, що доля звела його з Новою Каховкою – містом, щедрим на талановитих літераторів.

Заступник голови журі Анатолій Кичинський теж привітав переможців і сказав: «Перемога – це підняття на вищу сходинку. З гори видніше. І коли піднімаєшся на одну сходинку вище, тоді дивишся вниз, щоб побачити помилки, які зробив, і зуміти їх виправити. Бажаю, щоб ваша перемога означала продовження роботи над собою. В літературі головне – це текст. Не премії, не звання, не нагороди. Бо через кілька сотень років якщо хтось звернеться до наших творів – то буде найбільша перемога. Такої перемоги я бажаю всім вам».

В цьому році журі вперше знайомилося з творами учасників конкурсу, не знаючи їх прізвищ – вони були заховані під псевдонімами. Оголосили переможців  Володимир Коваленко і Наталія Зарудна. Переможцями конкурсу у цьому році стали – в номінації «Поезія» Дмитро Кириченко, в номінації «Проза» Людмила Марченко.

foto 22_586x440

foto 23_586x440

foto 24_586x440

foto 25_586x440

Привітали в цей день місцевого поета Альберта Михайловича Боровика, який 1 серпня відзначив день свого народження. А також слова вітання пролунали на адресу гостя Нової Каховки, голови журі конкурсу Леоніда Марченка – днями він відзначив 70-літній ювілей. Володимир Коваленко подякував йому за талант, любов до Херсонщини і України, за світогляд, життєві принципи. Побажав міцного здоров’я і щасливого життя у рідній країні і запросив «Приїздіть до нас. Вам тут завжди будуть раді!».

foto 26_586x440

foto 27_586x440

Урочиста частина зустрічі завершилася музичними подарунками від переможців конкурсу – Людмили Марченко і Дмитра Кириченка. Вони заспівали чудові пісні під гітару. Дмитро Кириченко подякував всім, хто підтримував, навчав, розумів. Переможець подарував всім свою пісню «Олов’яний солдатик».Пропонуємо вам послухати.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Вы можете залишити коментарій, аба посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.