Зміни Закону «Про освіту» передбачають навчання дітей з особливими потребами у звичайних школах.

Нині в Україні 167 тисяч дітей з інвалідністю, а це – 2% всього дитячого населення. Їм складно адаптуватися в суспільстві в дорослому віці, бо з дитинства вони ізольовані від однолітків і перебувають у школах-інтернатах. Тому лише 10% випускників інтернатів в подальшому вдається впевнено увійти в життя сучасного суспільства. З іншого боку, діти із загальноосвітніх шкіл не спілкуються з однолітками з особливими потребами, тому й не сприймають їх у своєму повсякденному житті як друзів, колег по роботі або членів сім’ї. Згідно з опитуваннями ЮНІСЕФ у 2015 році, тільки 13% громадян готові до цього, повідомляє «Сегодня.ua».

Нині на утримання інтернатів держава щорічно витрачає шість мільярдів гривень на рік. Інклюзивне навчання обходитиметься дешевше, ніж в інтернатних закладах, переконані спеціалісти.

У травні поточного року парламент змінив Закон «Про освіту». Відтепер, якщо батьки дитини з особливими потребами захочуть віддати її до загальноосвітньої школи, навчальний заклад не має права відмовити. Школа повинна створити всі умови для навчання дітей з інвалідністю: знайти фахівців, створити окремий клас, зробити навчальні корпуси і класи зручними для них. Можуть створюватися вечірні зміни, інклюзивні або спеціальні класи, а також групи із заочним або дистанційним навчанням.

Нині більшість українських шкіл не пристосовані архітектурно для перебування в них дітей-інвалідів. З 17 тисяч шкіл лише 91 має доступ до другого поверху для дітей на інвалідних візках. 25% шкіл не мають доступу навіть на перший поверх. Крім цього, відповідним чином мають бути облаштовані туалетні кімнати, а також спеціальний транспорт для підвозу таких дітей з дому до школи.

Керівники шкіл-інтернатів вважають, що українські школи ще потрібно готувати до інклюзивної освіти. А інтернати пропонують перетворити на школи повного дня, де б діти могли вчитися і жити п’ять днів на тиждень. Крім того, закриття інтернатів може створити проблему для дітей із соціально незахищених сімей, які в такому разі можуть опинитися на вулиці.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.