Переможців медичного «Оскару» відзначили «Орденом Святого Пантелеймона».

З 2017 року в Україні запроваджено громадську відзнаку «Орден Святого Пантелеймона». Її ініціатор – Громадська організація «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги», підтримується Національною академією медичних наук України та Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, та главами трьох християнських церков в Україні.

9 серпня 2017 року, в день Святого Пантелейомна, кращі медики отримали свого «Оскара», повідомляє «Український медичний часопис».

          Було визначено 20 номінантів, з яких обирали 5 переможців. Робила це Поважна рада, до складу якої входять Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженнійший Святослав (Шевчук), перший Президент України Леонід Кравчук, народна артистка УРСР Ада Роговцева, президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк та інші відомі українці.

          Нагороду присуджували в п’яти номінаціях – «Кращий лікар», «Кращий медик», «Новатор охорони здоров’я», «Міжнародне співробітництво», «Служіння суспільству». В цьому році на відзнаку було подано 160 пропозицій, обрано 66 кандидатів, з них – 21 номінанта.

В номінації «Кращий лікар» переміг військовий лікар, завідувач кафедри загальної хірургії та військової медицини Одеського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Михайло Каштальян, який народився у Білорусі, навчався в Росії, а рятує українських воїнів – в Україні, у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону. Присуджено звання «Кращий медик» і вручено Орден Святого Пантелеймона Мирославі Савчак – мати чотирьох дітей, яка півроку в зоні проведення АТО надавала медичну допомогу. Нині повернулася до мирного життя. Працює в пункті екстреної допомоги, який обслуговує 21 село. Нині в Україні працюють близько 300 медичних сестер і фельдшерів.

В номінації «Новатор охорони здоров’я» переміг Сергій Слісаренко – унікальний лікар-хірург, пластичний хірург, комбустіолог, керівник Дніпровського центру термічної травми і пластичної хірургії, професор. Він рятує хворих з найскладнішими опіками. Близько 30-ти років працює у Дніпровському центрі термічної травми. Центр щодня приймає поранених зі Сходу України, найважчих оперує сам Сергій Слісаренко.

          В номінації «Міжнародне співробітництво в галузі охорони здоров’я» переміг Хубертус фон Фосс – директор Мюнхенського дитячого центру разом з українськими неврологами почав створювати в Україні дитячі реабілітаційні центри. Ця співпраця триває вже понад 25 років, протягом яких в Україні відкрито 100 реабілітаційних центрів, допомогу в них отримали  понад 50 тис. дітей.

          В номінації «Служіння суспільству» переможцем визнано військового фельдшера, молодшого сержанта медичної служби ЗСУ, Героя України Ігоря Зінича. Нажаль, його нагороджено Орденом Святого Пантелеймона (посмертно). Незважаючи на вроджену ваду серця він, маючи медичну освіту, добровольцем пішов в зону проведення АТО. Був у Донецькому аеропорту, де організував медичний пункт, відмовився від ротації, пробувши в Донецькому аеропорту рекордні 34 дні. Врятував життя 100 бійцям, але сам загинув 20 січня 2015 року під завалами в новому терміналі.

          В цьому році була запроваджена номінація «Особливий вибір Поважної ради», в якій номінантами стали доктор медичних наук, професор Національного інституту раку, онколог Ірина Крячок. І доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри акушерства і гінекології Одеського національного медичного університету, який вже понад 50 років у медицині, Олександр Зелінський.

У фіналі церемонії нагородження стало відомо, що Поважна рада створює Фонд Святого Пантелеймона, який підтримуватиме всі новації в науці і медицині. Переможці отримали грошові винагороди. Наступне нагородження відбудеться 9 серпня 2018 року.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.