Про вірус Коксакі – найголовніше, що потрібно знати.

Люди, які відпочивають у Туреччині, зіткнулися із загрозою вірусу Коксакі. Що він собою являє і яку небезпеку для здоров’я несе.

Отже, найважливіші факти про цей вірус:

Вірус Коксакі – це ентеровірус переважно вражає немовлят і дітей, та лише в окремих випадках дорослих. Ділиться на типи А, В і С і викликає масу різних хвороб, включаючи захворювання верхніх дихальних шляхів, асептичний менінгіт, міокардит, перикардит і гепатит, гострий геморагічний кон’юнктивіт і ентеровірусний везикулярний стоматит. В англомовних країнах його називають хворобою кистей, стоп і рота через характерні червоні висипання на шкірі в цих частинах тіла.

Які симптоми зараження вірусом?

В першу чергу з’являються висипання на шкірі кистей (особливо долонь), стоп і в роті, а в окремих випадках – на сідницях і геніталіях. У більшості випадків вірус супроводжується підвищенням температури. Немовлята стають більш дратівливими, а коли інфекція добирається до горла, то у них виникають труднощі з ковтанням їжі. Ці симптоми з’являються через три-п’ять днів після потрапляння в організм вірусу.

Як він поширюється?

Вірус є заразним і поширюється через безпосередній контакт зі слиною, слизом і навіть фекаліями інфікованих людей. Досить часто спостерігаються невеликі епідемії цього вірусу в дитячих садах і школах. Висип на шкірі, як правило, зникає сам по собі через тиждень, і в більшості випадків не потрібно ніякого лікування, крім симптоматичного на зразок парацетамолу проти жару. Не існує ніяких вакцин, проте інфіковані люди найбільш заразні в перший тиждень, і можливість передачі вірусу зберігається ще кілька тижнів.

Чи можна заразитися вірусом Коксакі більше одного разу?

Так, інфекція призводить лише до виникнення імунітету до одного специфічного типу, проте вірус Коксакі, як було сказано вище, ділиться на три типи.

Як захиститися від зараження?

Одним з основних і найбільш ефективних методів профілактики зараження вірусом Коксакі є дотримання суворих правил гігієни. В першу чергу, необхідно якомога частіше мити руки милом і водою, особливо після дотику до різного роду ранок і виразок на шкірі, перед приготуванням їжі та перед їжею, перед годуванням дітей, після користування туалетом і зміни підгузників. Необхідно уникати близького контакту – поцілунків, обіймів і обміну іграшками з дітьми, зараженими вірусом Коксакі. Якщо малюк захворів, то він не повинен відвідувати дитячий садок або школу, або якісь інші публічні місця.

Коли дитина знову може повернутися до школи? Вірус Коксакі А16 виявляється в калі інфікованих дітей протягом 6 тижнів. Ентеровірус 71 зберігає свою патогенність до 10 тижнів. Ступінь їх заразності зменшується протягом цього періоду, однак педіатри не прийшли до єдиної думки про те, як довго діти повинні перебувати вдома. Деякі лікарі вважають нормальним відсилати дітей назад в школу відразу після зниження температури, а інші вважають, що їм потрібно побути ще якийсь час вдома. Краще ретельно стежити за симптомами і приймати рішення самостійно.

Наскільки серйозним може бути вірус Коксакі? Більшість людей після зараження цим вірусом повністю відновлюють здоров’я. Зазвичай він розвивається помірно, і багато пацієнтів одужують протягом семи-десяти днів, навіть не вдаючись до жодних медичних препаратів. Зневоднення є одним з основних ускладнень вірусу Коксакі, воно виникає в тому випадку, якщо дитина п’є мало води через болючі виразки у роті. Вкрай рідко пацієнти стикаються з асептичним менінгітом, при якому відзначаються жар, головний біль, а також біль у спині. У цьому випадку потрібна госпіталізація на кілька днів. При ентеровірусі 71 може виникнути менінгіт і енцефаліт, а також більш важкі ускладнення, включаючи неврологічні, серцево-судинні та респіраторні. Під час спалахів цього ентеровірусу іноді фіксуються і летальні випадки.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.