Міський голова Володимир Коваленко привітав новокаховських легкоатлетів з перемогами на престижних змаганнях.

Дружну, спортивну, талановиту родину Піскунових добре знають не лише в Новій Каховці, але й за межами України. Заслужений тренер України з метання молота Юрій Олександрович Піскунов був близьким другом міського голови Володимира Івановича Коваленка. Коли 19 січня 2014 року Юрій Олександрович пішов з життя –  Володимир Коваленко дав собі слово: співпраця з його синами – талановитими тренерами Владиславом і Едуардом Піскуновими, буде продовжена. Бо таких талановитих, порядних, активних тренерів необхідно підтримувати і допомагати. Не лише заради пам’яті друга, але й задля збереження і продовження в Новій Каховці кращих традицій школи легкої атлетики.

Нині сини Юрія Піскунова – Владислав і Едуард – тренери-викладачі вищої категорії, мають своїх талановитих, перспективних учнів. Нащадок спортивної династії – Гліб Піскунов – тренується і досягає спортивних вершин під пильним тренерським оком свого батька Едуарда Піскунова.  А талановита легкоатлетка Юлія Кисельова – вихованка Владислава Піскунова.

foto 2 (1)_586x440

foto 3_586x440

У цьому році молоді спортсмени здобули важливі перемоги.  Гліб Піскунов виграв золоту медаль в метанні молота (вага 6 кг) на Чемпіонаті Європи U-20 в італійському місті Гроссето і встановив рекорд.

А Юлія Кисельова – учасниця XXIII літніх Дефлімпійських ігор в турецькому місті Самсун, що проходили наприкінці липня, у змаганнях з легкої атлетики (метання молота) здобула бронзу.  Володимир Коваленко із задоволенням зустрівся з новокаховськими спортсменами та їх тренерами 17 серпня у малій залі виконкому, вручив квіти Юлії  Кисельовій, та книги про відомих спортсменів України і подарунки обом спортсменам-чемпіонам. А також зазначив – про чемпіонів Нової Каховки має дізнатись все місто. І  така нагода буде під час святкування Дня міста 23 вересня.

foto 4_586x440

foto 5_586x440Як розповів тренер Юлії, Владислав Піскунов – спортсменка тренується вже два роки. До цього навчалася у Херсоні. Там в училищі Олімпійського резерву штовхала ядро. Закінчивши школу для дітей з вадами слуху, приїхала до Нової Каховки. За два роки стала кандидатом в майстри спорту.

Зараз друга на Дефлімпійських іграх, виконала нормативи Майстра спорту, є членом Збірної України. В Юлії чудові перспективи, адже їй лише 20 років. На недавніх змаганнях у Туреччині її основними конкурентами були дві легкоатлетки – з Норвегії та з України – міста Маріуполя, старші за Юлію на 11 років. Спортсменки досвідчені, учасниці вже третьої Дефлімпіади. Однак  Юлію це не злякало – до фіналу вона виступала із суперницями майже на рівні. Владислав Піскунов  має всі підстави сподіватися на нові успіхи своєї талановитої учениці в подальшому, на виступи на Чемпіонатах Європи та світу.

Тренер пишається: за два роки наполеглива спортсменка не пропустила жодного тренування. Ближчим часом Юлія візьме участь в Чемпіонаті Європи серед спортсменів з вадами слуху. А наступного року є намір виконати нормативи майстра спорту Міжнародного класу серед спортсменів, які не мають вад. В Україні серед дорослих спортсменів –метальників лідерами є новокаховчанка Ірина Новожилова, та ще дві спортсменки – з Волині та Нікополя.

Владислав Піскунов  звернув увагу: якщо у шкільному віці спортсмен не потрапив до Збірної України – в подальшому йому дуже важко здійнятися на вагому спортивну вершину. Бо в дорослий спорт з юнацького без фінансової підтримки потрапити дуже важко. І спортсмени, закінчивши школу і не потрапивши до Збірної України, не мають можливості тренуватися, і їх спортивні зорі нажаль згасають. Юлі пощастило – вона має можливість вийти у дорослий спорт. Сприяють цьому її наполегливість, талант тренера і потужна підтримка керівництва Нової Каховки. З жовтня цього року Юлія Кисельова і Гліб Піскунов  почнуть отримувати іменні стипендії від міста.

foto 6 (1)_586x440

Гліб Піскунов у цьому році вже закінчив перший курс педагогічного інституту у Переяславі-Хмельницькому. Обрав саме цей навчальний заклад, бо там є гарні умови для тренування молодого спортсмена. На недавніх змаганнях, де Гліб здобув перемогу, зізнається – одразу відчув, що є лідером. Тож мав переконливо підтвердити свої відчуття. Наступного року має намір брати участь у змаганнях серед дорослих спортсменів. А в 2019 році будуть змагання серед молоді віком до 23 років. Але фактично для нього вже починається дорослий спорт.

foto 7_586x440 (1)

І тренери, і спортсмени підтвердили: що стосується бази для підготовки спортсменів-легкоатлетів, то в Новій Каховці вона краща в Україні. Є бази в Умані та Василькові. Однак спортсмени бажають приїздити на змагання саме до Нової Каховки. Тут є достойні умови для тренувань, і все необхідне, щоб в повній мірі задовольнити побутові потреби спортсменів. У листопаді цього року в місті пройдуть Всеукраїнські змагання з метання молоту серед юнаків. А 1 квітня наступного року – Всеукраїнські змагання пам’яті Юрія Піскунова, які є щорічними.

Новокаховські спортсмени висловили подяку за іменні стипендії, які отримають від міста. Зізналися: не в кожному місті так дбають про своїх спортсменів. Де міський голова поважає спорт і розуміє його значення – там і спортсмени мають умови для тренувань, і успіхів досягають. Шкода, але в багатьох українських містах, навіть обласних центрах, втрачені перспективи для розвитку легкої атлетики, футболу, гімнастики, а спортивні майданчики та стадіони віддані під бізнес-проекти.

В Новій Каховці збережені спортивні традиції попередніх поколінь, місто на сьогодні унікальне спортивним розмаїттям – нині в нас культивуються понад 40 видів спорту. І дбайливо зберігаються і розвиваються спортивні традиції, започатковані в роки будівництва Нової Каховки. Великі надії керівництво міста покладає на зведення спортивного комплексу з басейном, який дозволить покращити умови занять спортом для новокаховчан різного віку.

Що стосується легкої атлетики – Володимир Коваленко звернув увагу: настав час передбачити кошти на поліпшення бази для тренувань легкоатлетів. Цей вид спорту в Новій Каховці має чудові перспективи.

Міський голова побажав спортсменам та їх наставникам подальших спортивних і життєвих успіхів, і запевнив – з боку керівництва міста вони завжди можуть розраховувати на підтримку. Адже їх перемоги – це перемоги всієї Нової Каховки.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.