Пам’яті Олега Гребінського.

У ЗОШ №7 м.Таврійська  у вересні вшанували пам’ять випускника школи, учасника АТО – Олега Гребінського, який загинув три роки тому у серпні в Іловайському котлі. Згадати про Олега Гребінського та всіх полеглих учасників АТО, вшанувати їх пам’ять, підтримати рідних та друзів прийшли міські голови Нової Каховки і Таврійська Володимир Коваленко і Микола Різак, секретар Таврійської міської ради Андрій Хахалєв, завідуючий музеєм Північно-Кримського каналу Володимир Скляров, голова Благодійного фонду «Українські серця» Олег Баркаренко, голова ГО «Біла стріла» Дмитро Марков, голова ГО «Козацька варта» Іван Хоменко, настоятель Свято-Казанського храму, протоієрей Василь Бабич, головний інженер фірми «ХОАБ» Віталій Государський, рідні Олега Гребінського, його вдова Марина.

foto 2_586x440

Розмаїття вишиванок, квітів, прапори держави і батальйону «Херсон», де служив Олег Гребінський, проникливі поезії, пісні та малюнки, серйозний погляд і дорослих, і дітей, і глибоке відчуття болю втрат і бажання миру. Ось так зустріла гостей того дня ЗОШ №7. До всіх присутніх звернулася директор школи Лілія Гришагіна.

foto 3_586x440

foto 4_586x440

foto 5_586x440

foto 6_586x440

Україна завжди відзначалася гостинністю, щедрістю, працьовитістю. Нині на території України гинуть люди, які захищають свою рідну землю. І ми щодня чуємо про загиблих, і ці звістки болем відкликаються в серці. Про це говорив, звертаючись до присутніх, міський голова Володимир Коваленко.

foto 7_586x440

Вшанування пам’яті загиблих потрібно не їм, а в першу чергу живим. Про це нагадав, звертаючись до всіх, хто прийшов вшанувати пам’ять Олега Гребінського і його побратимів, міський голова Таврійська Микола Різак.

foto 8_586x440

Голова БФ «Українські серця» Олег Баркаренко звернув увагу – зараз на сході України йде боротьба не лише за нашу землю, але за кожну дитячу душу, за майбутнє України. Говорить Олег Баркаренко.

foto 9_586x440

Голова ГО «Козацька варта» Іван Хоменко висловив надію, що загибель Олега Гребінського, як і його побратимів, не була даремною. Вони віддали своє життя за щасливе майбутнє України. Говорить Іван Хоменко.

Голова ГО «Біла стріла» Дмитро Марков розповів, що саме в день, коли вшановують пам’ять Олега, загинув ще один наш земляк Віталій Галета – і члени ГО побували на його могилі і вшанували його пам’ять, пообіцявши загиблим, що завжди будуть турбуватися про їх родини і пам’ятати про їх подвиг. Говорить Дмитро Марков.

Дмитро Марков подарував школі два томи книги «Антологія мужності».

Директор музею Північно-Кримського каналу Володимир Скляров розповів, що Олег Гребінський працював на підприємстві і був не лише чудовою людиною, але відмінним працівником.

Особливо хвилювалася на заході вдова Олега Гребінського Марина. Вона зачитала вірш Василя Симоненка.

foto 11_586x440

Свої співчуття родичам і друзям загиблого висловив настоятель Свято-Казанського храму, протоієрей Василь Бабич. Він нагадав – вороги завжди стоять перед лицем одного Бога. І Бог хоче, щоб замість ворогів вони знову стали братами. І війна закінчиться лише тоді, коли на зміну ненависті прийде любов. Говорить протоієрей Василь.

foto 12_586x440

Міський голова Володимир Коваленко не за сценарієм  попросив піднятися присутніх у залі учасників АТО, щоб кожен з присутніх у залі не лише пам’ятав про загиблих, а з повагою ставився до захисників, які нині повертаються додому. Говорить Володимир Коваленко.

foto 13_586x440

А потім учні школи проникливо і щиро читали вірші і співали пісні, від яких наверталися сльози не лише на їх дитячі очі.

foto 14_586x440

foto 15_586x440

foto 16_586x440

У залі біля ікони «Покрови Пресвятої Богородиці» – покровительки українського воїнства – запили свічу пам’яті. І пригадали біографію Олега Гребінського, який теж пішов у вічність, захищаючи рідну українську землю. Всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання. А до меморіальної дошки, розташованої на фасаді школи, учні поклали живі квіти.

foto 17_586x440

foto 18_586x440

Людина жива доти, доки про неї пам’ятають. Спілкуючись з рідними Олега Гребінського, з його вдовою Мариною,  ми дізналися, яким був цей чоловік. Глибин його доброї душі вистачало на всіх – на літніх жінок, яких він підвозив і яким завжди допомагав. На дітей – щоразу пригощав малечу цукерками. Марина Гребінська пригадала, з яким задоволенням чоловік співав, і як вміло танцював. Був надійним і турботливим. Справжнім захисником. Таким він і залишився в пам’яті рідних та друзів. Таким нехай залишиться він і у вашій пам’яті.

foto 19_586x440

foto 20_586x440

foto 21_586x440

foto 22_586x440

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.