Корсунка – село під Покровом Пресвятої Богородиці (Репортаж зі святкового вечора до 220-річчя Корсунки).

Над рідним селом, де панує красуня-осінь, листопад. Останні багряні листочки злітають додолу. Закінчилися польові та городні роботи. І натруджені земляки мають час відпочити, порадіти цьогорічному врожаю і привітати своє улюблене село Корсунка із 220-річчям з дня заснування. Що й зробили на свято Покрови, 14 жовтня.

foto 2_586x440

Веселиться вода у Дніпрі, плескає хвилі на сонці, у серцях лунають пісні, відбувається щось у Корсунці. Пожвавішали люди й природа. Ось і музика вже загула. Веселися, славетний народе, бо нарешті прийшов День села!

А яке ж свято без пісні, тим більше в українському співочому селі. Тож ювілейний вечір розпочався піснею «Сонячна Таврія» у виконанні зведеного хору Дніпрянської селищної ради.

foto 3_586x440

На святі зібралась велика родина – від найменшого жителя до найповажнішого. А радість свята з ними розділили поважні гості – міський голова Володимир Коваленко, голова Дніпрянської селищної ради Анатолій Білий, заступник селищного голови Алла Щербина,  начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна, депутат Новокаховської міської ради, директор Корсунської ЗОШ  Світлана Дук, депутати Дніпрянської селищної ради, члени виконкому Дніпрянської селищної ради, настоятелька Свято-Корсунського монастиря матінка Єфросинія і отець Володимир, краєзнавець Анатолій Неділько.

Щедрі корсунчани вручили запашний коровай міському голові Володимиру Коваленку і голові Дніпрянської селищної ради Анатолію Білому. Володимир Коваленко подякував за хліб-сіль, висловив слова поваги і захоплення працьовитими корсунчанами, та Богом облюбованою Корсункою, де зберігаються традиції пращурів, де невтомні руки мешканців щодня піклуються про землю, на якій живуть, вирощують щедрий врожай, радіють життю, народжують дітей, розвивають своє село. «Життя на цій землі вдалося завдяки вам, люди добрі!» – сказав міський голова, звертаючись до корсунчан.

foto 4_586x440

Щиро привітав з днем села, Днем захисника України і Покровою Пресвятої Богородиці і селищний голова Анатолій Білий. «Корсунка – особливе село з особливими людьми, які ніколи ні на кого не сподівалися. А все, що вони мають – це завдяки їх роботящим рукам і своєму розуму. Бажаю вам здоров’я, щастя, і мирного нема над нашими головами».

foto 5_586x440

Привітав корсунчан і отець Володимир: «Віра допомагає відродитися нашій країні, допомагає вистояти в будь-яких випробуваннях. Корсунка – під Покровом Божої Матері. Адже село народилося в день великого православного свята. Тож нехай цей Святий Покров оберігає і захищає Корсунку і всіх її мешканців».

foto 6_586x440

В  день українського козацтва і день Захисника України корсунчани пригадали своїх земляків, які нині знаходяться в зоні проведення АТО. Це Олег Єрмолаєв, Володимир Лопушенко, Дмитро Шокодько.

А потім разом пригадали історію народження Корсунського монастиря і самого села Корсунка. Ззовні монастир був обнесений муром, з чотирма вежами по кутках. Нині збереглась одна вежа, де – гніздо лелек. Біля центрального входу була висока дзвіниця висотою 35 сажнів. З її висоти були видні всі землі монастиря, і навіть – окраїни Херсонщини. В центрі монастиря містився храм, де  відбувалися богослужіння. В храмі був престол Корсунської Божої Матері. На монастирських землях монахи вели активну господарську діяльність, вирощували сади та виноградники, обробляли землю, мали свою винокурню. При монастирі був скотний двір. Займалися рибальством. Пізніше біля монастиря з’явилося поселення, яке назвали Корсункою. У 1919 році перестав існувати монастир. У 1920 році на території колишнього монастиря знаходився відділок радгоспу, пізніше тут утворили радгосп, який займався вівчарством, рибальством, садівництвом. Радгосп був частиною Асканії-Нова, з нього вивозили сіно і каміння для будівництва. Таким чином тоді розібрали кілька будівель колишнього монастиря. З його каменя і будувалося містечко Асканія-Нова. У 1929 році радгосп став самостійним і проіснував до 1937 року. Потім його було реорганізовано. У 1941 році село було окуповано німцями, а 2 листопада 1943 року радянська армія визволила село.  Сучасне село Корсунка розташовано біля невеличкої річки Кам’яниха, яка впадає в Дніпро. Через село проходить дорога, яка з’єднує Каховку і Олешки. Навкруги розташовані плавні, багаті на деревину, сади, виноградники. Площа села – 173 га. 514 дворів і 1400 мешканців. В селі є Корсунська школа, майже ровесниця села, де навчається більше сотні дітей. Три роки тому школа переїхала до нового приміщення – триповерхової будівлі.

foto 7_586x440

foto 8_586x440

Односельців зі святом привітали перший клас школи і підготовча група.

foto 9_586x440

foto 10_586x440

Член Національної Спілки краєзнавців України Анатолій Неділько теж привітав корсунчан зі святом. І побажав, щоб у селі зберігався спокій, повага до батьків, любов до дітей: «Кожне село має свої особливості. В кожному – своя атмосфера. Мені дуже приємно бачити на святі стільки молоді, дітей. Саме вам належить зберегти традиції і кращі надбання ваших пращурів».

foto 11_586x440

На ювілейному святі вітали земляків – успішних спортсменів. Подяки  і подарунки їм вручили Володимир Коваленко і Анатолій Білий. Молодь об’єднала свої зусилля та створила волейбольний клуб на громадських засадах. Протягом трьох років тричі на тиждень вони збираються та проводять тренування і змагання. Корсунчани пишаються своєю сучасною молоддю, яка веде здоровий спосіб життя і успішно розвиває свої творчі таланти. Від всієї команди відзнаки та подарунки отримав капітан Юрій Савлук. На святі повідомили радісну новину – щороку село поповнюється новими мешканцями. Народжуються діти, отже село має майбутнє. А наймолодшою мешканкою Корсунки є Тарикіна Аліса, яка нещодавно народилася в сім’ї  Григорія Володимировича та Марії Сергіївни. Щаслива родина піднялася на святкову сцену. Їх привітав міський голова Володимир Коваленко. Він вручив подарунок для новонародженої та її батьків. Побажав родині щастя і добробуту. А музичним подарунком для новонародженої та її родини стала пісня «Ладошки», яку зворушливо виконала маленька Соня Пархоменко.

foto 12_586x440

foto 13_586x440

foto 14_586x440

А найповажнішою мешканкою Корсунки на ювілейному святі була Лідія Євгеніївна Гузь – їй 93 роки. Володимир Коваленко від імені всієї громади побажав жінці зустріти поважні ювілейні дати свого життя, здоров’я міцного, поваги і турботи від рідних та близьких людей, мудрих настанов молодим. Тоді і їх вік буде щасливим і довгим. Та вручив жінці подарунок від БВ «Нова Каховка», квіти і грошову допомогу.

foto 15_586x440

Привітали і подружні пари, які в цьому році стали на весільний рушник – таких молодих родин у Корсунці в цьому році чотири. Всі молоді сім’ї залишилися жити і працювати в Корсунці. А на святкову сцену запросили подружжя, яке щойно одружилося – це Максим і Катерина Потапови. Володимир Коваленко вручив молодому подружжю подарунок і побажав довгого щасливого сімейного життя, поваги до батьків, дитячого сміху у домі.

foto 16_586x440

На святі привітали і творчих працівників Корсунки – Юрія Романюка, Катерину Потапову, Ларису Парциленко, учасників ансамблю «Корсунчаночка», колективу «Азарт». Всі вони отримали Грамоти та щедрі оплески всієї корсунської громади.

foto 17_586x440

foto 18_586x440

foto 19_586x440

foto 20_586x440

foto 21_586x440

Особливо зворушливим став виступ молодіжної групи колективу «Корсунчаночка». Вони присвятили свою пісню подрузі, яка співала разом з ними, але у цьому році трагічно загинула. Важко було втримати сльози. Всі присутні в залі слухали пісню стоячи, і мовчки вшанували пам’ять юної землячки.

foto 22_586x440

У святковому концерті взяли участь улюблений земляками ансамбль «Корсунчаночка» – керівник Юрій Романюк, талановиті юні корсунчани. Вони танцювали та співали, читали вірші. Вітали ювілярів і колективи сільських клубів із сусідніх сіл Новокаховської міської ради.

foto 23_586x440

foto 24_586x440

foto 25_586x440

foto 26_586x440

foto 27_586x440

foto 28_586x440

foto 29_586x440

foto 30_586x440

foto 31_586x440

foto 32_586x440

foto 33_586x440

foto 34_586x440

За допомогу в підготовці свята корсунська громада дякує приватним підприємцям – землякам, депутатам Новокаховської міської ради Сергію Хоменку, Віталію Перетятьку, Олександру Афанасьєву – за організацію поїздки на море для колективу «Корсунчаночка», та БФ «Нова Каховка» – за подарунки для дітей та дорослих.

foto 35_586x440

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.