Представники міської влади і служб таксі обговорили актуальні проблеми таксоперевезень.

24 жовтня відбулась зустріч представників міської влади та керівників служб перевезення таксі під головуванням заступника міського голови Сергія Давидюка. Учасники зустрічі обговорили проблеми, які на сьогодні найбільш актуальні у сфері таксоперевезень. Серед них – дотримання правил дорожнього руху під час пасажирських перевезень і причини, які спричиняють ДТП, учасниками яких є таксисти. Сергій Давидюк також озвучив найбільш поширені скарги від пасажирів. Мова йшла  і про  використання машин з іноземними номерами, легалізацію роботи перевізників та дотримання правил  перевезення пасажирів, підготовку транспорту до рейсів та обов’язковий медичний огляд водіїв на початку зміни і після її завершення. Сергій Давидюк особливу увагу звернув на те, що всі водії повинні бути детально обізнані з правилами надання послуг перевезень пасажирів таксі і беззаперечно їх виконувати. Крім того, на прохання пасажирів, служби таксі повинні до початку рейсу надавати повну інформацію щодо вартості проїзду, враховувати побажання пасажирів щодо розміру авто та перевезення вантажів.

За повідомленням начальника сил реагування патрульної поліції міста Олексія Куліка, головними типами правопорушень з боку служб таксі, зафіксованими поліцією, є водіння в нетверезому стані та у стані наркотичного сп’яніння, потрапляння водіїв служб таксі у ДТП, поганий стан технічного обслуговування машин. В ході наради з’ясувалось, що керівники служб таксі та відділи поліції практично не співпрацюють одне з одним. Вирішенням цієї проблеми за порадою головуючого може стати сумісна організація профілактичних заходів щодо безпеки дорожнього руху, модернізація системи післярейсового огляду водіїв. Було наголошено на більш суворому контролі за технічним станом авто і обов’язковому проведенні оглядів водіїв до рейсу і після нього, як передбачено ліцензійними умовами.

Про проблеми здійснення державного контролю за таксомоторними перевезеннями розповів головний спеціаліст Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Олексій Овчаров. Перш за все звернув увагу на «нелегальних перевізників», які завдяки доступній ціні переманюють пасажирів до своїх послуг. Таких «нелегалів» у Новій Каховці – 1/3 від всіх перевізників, що працюють в службах таксі. Здійснення контролю за такими перевізниками наразі практично неможливе, адже діє мораторій  на проведення перевірок суб’єктів господарської діяльності. Також, на даний момент в Україні все ще немає спеціалізованого закону «Про таксі». Всі перевізники погодились, що використання не розмитнених авто у службах таксі  є недопустимим, адже суперечить чинному українському законодавству. Використання такого транспорту зафіксовано лише у службі таксі «Віка».

Як повідомив Сергій Давидюк, з підняттям тарифу на користування службою таксі до 30 гривень (у межах міста) зменшився пасажирообіг. Крім того, на адресу міської влади надійшли скарги на випадки поганого обслуговування з боку таксистів. Представники таксі пояснюють, що підняття ціни за проїзд було необхідним у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати,  витрат на технічне обслуговування машин та внаслідок зростання вартості пального.

Що стосується рівня обслуговування – Сергій Давидюк звернув увагу, що всі таксисти мають дотримуватися існуючих в України «Правил надання послуг перевезень пасажирів таксі».

Ще одна проблема, яку обговорили під час зустрічі – дефіцит кадрів для служби таксі. Досвідчені водії, які раніше працювали таксистами, із введенням безвізу подалися в пошуках більших заробітків до країн Європи. Тож служби таксі відчувають гостру нестачу досвідчених водіїв. Ця проблема актуальна не лише для Нової Каховки, але й для України в цілому. Інша проблема – працівники, які влаштовуються на роботу таксистами, переважно ставляться до цієї роботи як тимчасової, тож частина з них не працевлаштовані офіційно. Звісно, що тут більше запитань до керівників служб таксі. На це звернув увагу присутній на зустрічі заступник начальника Новокаховської об’єднаної податкової інспекції Сергій Заруденець. За його словами, нині в місті активно працює робоча група з легалізації  праці. Тож він попередив керівників служб таксі за відповідальність в разі не оформлення працівників. Порівнюючи з 2016 роком, кількість неофіційно влаштованих робітників зменшилася, однак їх відсоток все ще залишився досить великим.

За результатами наради керівники служб таксі підтримали пропозиції, озвучені заступником міського голови Сергієм Давидюком. В обов’язковому порядку зобов’язалися проводити медичні огляди водіїв до початку рейсу і після нього, а також щоразу на початку зміни – технічний огляд автотранспорту. Пообіцяли відкоригувати свої дії щодо виконання ліцензійних умов, більш відповідально ставитись до їх виконання. Є домовленість про проведення спільних з поліцією заходів  щодо попередження порушень правил дорожнього руху. Регулярними стануть навчання водіїв правилам надання послуг з перевезення пасажирів у таксі. Служби таксі попередили про недопущення використання авто з іноземними номерами. Нагадаємо, що сьогодні в нашому місті працює 10 служб таксі.

Обговоривши всі актуальні проблеми, зустріч завершили приємним моментом – від імені міського голови Володимира Коваленка, від всього керівництва міста заступник міського голови Сергій Давидюк і начальник відділу галузей економіки Тетяна Мандебура привітали керівників служб таксі та їх колективи напередодні їх професійного свята – дня автомобіліста і дорожника. І побажали їм здоров’я, родинного затишку, професійних успіхів, рівної і безпечної дороги та задоволених пасажирів. Нагадаємо, що професійне свято автомобілісти і дорожники відзначать 29 жовтня!

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування на даний момент заборонено, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.

Коментарі закриті.